Skocz do zawartości

działka rolna, gleba II klasy


dargoth

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem posiadaczem 37arowej działki rolnej. prawie cała jej powierzchnia to gleba II klasy. Działka ma dostęp do drogi gminnej, także do mediów, a sąsiednia działka jest zabudowana. Chciałbym wystąpić do gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Czy w zwiazku z klasą gleby mogę napotkać dodatkowe trudnści w uzyskaniu pozwolenia na budowę? Jeśli tak to czy w jakiś sposób mogę zmniejszyć ryzyko negatywnej odpowiedzi urzędu? (słyszałem że mozna wystąpić o zmianę klasy gruntu, tylko pewnie trzeba mieć do tego jakieś podstawy i pewnie z II na IV nie będzie łatwo) Z góry dziękuję za wszelkie rady i wpisy.
Link do komentarza
Jeśli gmina nie opracowała planu zagospodarowania przestrzennego, to o możliwości zabudowy decyduje urząd gminy wydając decyzję o warunkach zabudowy. Klasa gruntu i jeden z elementów który brany jest pod uwagę przy wydawaniu takiej decyzji i ewentualna zmiana klasyfikacji nie jest decydująca. Można również wystąpić wcześniej o odrolnienie działki, co i tak będzie konieczne nawet po uzyskaniu pozytywnych warunków zabudowy, jeśli planowane budynki nie będą związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...