Skocz do zawartości

Agrest ma biały nalot.


Recommended Posts

Witam. Na moim agreście, który dopiero co się związał i jest bardzo mały pojawił się biały nalot, nie wiem co to jest i jak to zwalczyć. Może popryskać czymś, tylko czym.
Ponadto zauważyłem, iż na zawiązujących się owocach brzoskwini też pokazuje się biały nalot.
Co z tym zrobić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Mączniak rzekomy - narwij świeżych pokrzyw - wsadź do beczki/ zalej wodą - postaw w słońcu - za 7 dni masz wywar śmierdziuchowy - do spryskiwacza z wodą w stosunku 1/3 - pryskaj raz dziennie przez tydzień - powinno pomóc ( u mnie na winogronach i brzoskwiniach pomogło )

Albo amerykański mączniak agrestowy...
Tu masz przepisy na "zupę" do ogrodu

Jakbyś rzucał palenie to masz jeszcze jeden przepis
Tytoń. Odwar (z 10-12 papierosów) i wyciąg działa na mączliki, miseczniki, mszyce.
Cytat

Odwar. Rozdrobnione łodygi i liście zalewamy wodą o temperaturze pokojowej i po kilku godzinach stawiamy na małym ogniu. Gdy płyn zacznie wrzeć, zdejmujemy z ognia i rozcieńczamy 4-krotną ilością wody.

Link do komentarza
Cytat

Witam. Na moim agreście, który dopiero co się związał i jest bardzo mały pojawił się biały nalot, nie wiem co to jest i jak to zwalczyć. Może popryskać czymś, tylko czym.
Ponadto zauważyłem, iż na zawiązujących się owocach brzoskwini też pokazuje się biały nalot.
Co z tym zrobić.
Pozdrawiam



To najprawdopodobniej objawy amerykańskiego mączniaka agrestu. Mączysty nalot widać na liściach, pędach i owocach. Rozwojowi choroby sprzyja zacienione stanowisko i nadmierne nawożenie azotem.

Nie wiem czy gnojówka z pokrzywy pomoże - ale warto spróbować. Gdyby objawy nie ustąpiły proszę zastosować jeden z preparatów chemicznych: Nimrod 250 EC, Score 250 EC, Topsin M 500 SC lub Zato 50 WG.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam. Nie czekając, aż wytworzy mi się preparat z pokrzywy popryskałem agrest Topsin M 500 SC , wyciąłem najbardziej porażone pędy z owocami i przy okazji trochę go przerzedziłem, choć jest to młoda roślina i nie za bardzo "zakrzaczona". Na agrestach nadal jest biały nalot, jutro popryskam jeszcze raz.
Jest szansa, że po opryskach mączniak ustąpi z owoców.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...