Skocz do zawartości

Czy kupić materiały budowlane wcześniej??


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
ktos na forum Muratora wpadl na pomysl, zeby zaciagnac kredyt w DomBanku na 130% wartosci nieruchomosci i z tej nadwyzki rekompensowac w przyszlosci wzrost ceny materialow. w sumie sprytna poduszka.

Tu mozna przeczytac: forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1794563#1794563
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witaj!

Jak masz pieniadze i masz gdzie kupic materiał to kupuj i sie nie zastanawiaj,
Materiałom sie nic nie stanie,na składach tez stoja pod chmurka i jakos nikt sie tym nie martwi.
Nawet przez zime je mozesz przetrzymac,a na pewno zaoszczedzisz kupe kasy.

My chcielismy poczekac w zeszlym roku bo tez mielismy takie obawy jak ty i w tym roku placilismy jak za zboże za wszystko,oprocz tego jeszcze wojna o materialy.

Kupuj składuj a napewno na tym nie stracisz!!!

Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Na pewno warto,tylko po pierwsze na składach masz listy kolejkowe jak stąd do Nowego Yorku,składy za chętne nie są żeby cokolwiek klientowi trzymać i jesli chcesz budowac w czerwcu ,a nie masz materiałów to masz problem,a na pewno nie kupisz niczego w "dobrej" cenie,czyli przepłacisz.
Ja kupowałem 17 palet BK 24 w styczniu po 6.40 zł/szt,pierwotna cena 6.82 ale dali upust(słowo-klucz,o którym teraz hurtownicy zapomnieli).Bloczki betonowe brałem w marcu po 3.50 zł,sasiadka juz w kwietniu płaciła 4.50 zł,a dochodziły do 5 zł.Ceny z Trójmiasta.
Aktualnie bezskutecznie poszukuje BK 18 i BK 12,18-tki nie robia,12 śladowo,a za małe ilości aby brac Tira z Czech czy Niemiec.
Jedno co jest dostepne to Silka(bynajmniej u nas),ale tania też nie jest
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
Ja też dużo materiałów kupiłam teraz przed nowym rokiem styropian cegłe drut termorex24 kupiłam po 7,20 a teraz jest już po 8,90 -9,50 to na 2000szt jest już 4tyś w tej cenie mam styropian i to wszystko pójdzie jeszcze w góre więc wolę kupić wcześniej i przeskładować to gdziekolwiek i sporo zaoszczędzić
Link do komentarza
Cytat

Ja też dużo materiałów kupiłam teraz przed nowym rokiem styropian cegłe drut termorex24 kupiłam po 7,20 a teraz jest już po 8,90 -9,50 to na 2000szt jest już 4tyś w tej cenie mam styropian i to wszystko pójdzie jeszcze w góre więc wolę kupić wcześniej i przeskładować to gdziekolwiek i sporo zaoszczędzić


Materiały miały stanieć a znów drożeją jak wściekłe. Nie ma co czekać. Jeśli tylko ktoś ma jakieś miejsce to trzeba kupić zeskładować i będzie dobrze.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jestem za tym zeby kupowac materiały wcześniej, najlepiej zimą. Właściciele hurtowni powinni sie ciszyć ze mają dodatkową gotówkę i mogą nią jeszcze obrócić.



Powinni się cieszyć. Dlaczego więc traktują takie propozycje jakby im się krzywda działa?
Link do komentarza
Cytat

Powinni się cieszyć. Dlaczego więc traktują takie propozycje jakby im się krzywda działa?


Myslę, że dlatego iz wzrost cen materiałów budowlanych był tak ogromny, że przeszedł ich najśmielsze oczekiwania - dużo zarobili i teraz nie zależy im na jakimś niewielkim zarobku za składowanie materiału.
Link do komentarza
Cytat

Myslę, że dlatego iz wzrost cen materiałów budowlanych był tak ogromny, że przeszedł ich najśmielsze oczekiwania - dużo zarobili i teraz nie zależy im na jakimś niewielkim zarobku za składowanie materiału.



Dobremu przedsiębiorcy zawsze zależy na zarobku. Nawet niewielkim.
Link do komentarza
Cytat

Dobremu przedsiębiorcy zawsze zależy na zarobku. Nawet niewielkim.


Skoro nasz materiał budowlany zajmuje mu dużą powierzchnię jego składu budowlanego - to nie ma wtedy miejsca na inne materiały budowlane, które mógłby kupić i sprzedać ze znacznym zyskiem, którym to z pewnością jest bardziej zainteresowany niż niewielkim zarobkiem za składowanie materiału.
Link do komentarza
Cytat

Z budową ruszam w maju/czerwcu. A ponieważ ceny materiałów idą w górę, zastanawiam się czy nie kupić ich np teraz (Porotherm, dachówkę) i zostawić w depozycie w składzie budowlanym. Obawiam się czy tak długie leżenie pod chmurką im nie zaszkodzi. Stąd też moje pytanie, czy ma to sens?


Ceramice czyli dachówka,porotherm itp pobyt pod chmurką nie szkodzi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wszystkiemu winne globalne ocieplenie - czyli amerykanie bo to oni zaczęli. icon_wink.gif



Jak amerykanie to pewnie i stonka ziemniaczana. Raz już psuła krew wszystkim dookoła co wskazuje na jej pokrętną naturą.icon_biggrin.gif


Poważnie:
mój pogląd jest podobny jak poprzedników; jeśli tylko mamy gdzie składować - kupmy materiały wcześniej. Zawsze to oszczędność. Nie tylko pieniędzy ale i nerwów bo latanie w ostatniej chwili po hurtowniach do przyjemności nie należy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...