Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Greg ma tak jak kupił Nie On to robił i nie jest pewien jak to zostało zrobione Czy czytałeś na pewno pierwszy wpis Aleksandrze ?
    • Jeżeli grunt "zrobił swoje" to ściana go raczej ponownie nie przyjmie. Zauważysz ten efekt. Potem już można śmiało malować. Zamiast 2x malować podkładówką na podłożu chłonnym, lepiej dobrze zagruntować i pomalować 2x powłoką właściwą czyli warstwą pierwsza + ewentualne poprawki. W sumie to zbliżam się do rady Eksperta Cezarego ale sam to robiłem - nie tylko na powłoce olejnej, która podobno nei da się zagruntować Zrób poprawki ale nie maluj bez sensu ponownie całości - skoro już użyłeś emulsji gruntującej zamiast gruntu.  Jeżeli widzisz efekt a raczej jego brak gołym okiem  - popraw. Z tym szkleniem bym nie przesadzał. Tu trzeba brać pod uwagę poprzednie powłoki, jakość gruntowania i preparaty. Każde malowanie to studium przypadku a wspólna jest tylko kolejność robót i ich celowość czyli w zasadzie technologia. Podłoży jest natomiast tyle, ile mieszkań
    • Co w przypadku kiedy tak jak pisałem nie jestem pewny, czy cała powierzchnia ścian jest dobrze pokryta emulsją śnieżka grunt?  Mogę jeszcze raz domalować wątpliwe miejsca? Nie zeszkli mi się powierzchnia tak jak to czytałem w niektórych miejscach na internecie? Boję się po prostu, że w miejscach gdzie były robione poprawki, jakieś szpachlowanie, powierzchnia była szlifowana a nie została zabezpieczona emulsją gruntującą kolorowa farba (zapewne lateksowa) zacznie odchodzić i zepsuje to cały efekt. 
    • Geodezyjne wydzielenie drogi w lesie wymaga "odlesienia" co wiąże się ze znacznymi kosztami (rekompensata) jak i procedurą. Na działce zalesionej zawsze można ustanowić służebność dojazdu rzecz nieruchomości zabudowanej  - niezależnie od zmian ewentualnych właścicieli. 
    • Z podanych parametrów dokładnie nic nie wynika - wiadomo jedynie ile ciepłej wody dla całego budynku można przygotować.  Ten zadawalający  Pana strumień,  to ile ma wynosić  - 5 litrów/min. 10 litrów/min,  a może 15 litrów/min. ?  System c.w,u. prawdopodobnie pracuje w układzie wymiennikowym (wymienniki piętrowe, klatkowe lub lokalowe)  i funkcjonalnie nie różni się od zasilania z sieci zdalaczynnej. Komfort rozbioru zależeć więc będzie od jednoczesności jej czerpania w obiekcie,  przy czym może występować np. obniżenie temp. przy nadmiernym rozbiorze. Niezadowoleni z komfortu cwu mogą wyposażyć mieszkanie np. w zasobnikowy lub przepływowy podgrzewacz elektryczny.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...