Skocz do zawartości

Dom zamiast stawu, na schodkowym fundamencie


Recommended Posts

Gość adrian-keys
Bardzo fajnie zbudowany dom . Oczywiście zyskali państwo sporo doświadczeń i drugi dom byście zbudowali dużo lepiej w sensie funkcjonalności a i pewnie obniżenia kosztów też.
Jestem uprawnionym budowlańcem i ja patrze na taki projekt nie tylko od strony technicznej ale i kosztowej czyli R,M,S
z KNR-ów. Ale patrzę też na inne aspekty jak np awaryjność jakichś elementów i dostępność do ci napraw a jak wiadomo z wiekiem jest i bywa trudniej.
----------------------
Osobiście uważam,że fundament mocno państwo przeinwestowali. Kwestia odspojenia iłów jest zasadna i dospojenie gruzem jak najbardziej ok . Ale sam fundament w kwestii szybkości i robocizny to myślę,że budynek na płycie jest najtańszym rozwiązaniem w kwestii nakładów robocizny R też .
Budynki na płycie mogą stać nawet na sezonowym lodzie ,na gruntach miękkich itp . Podsypki pełnią też w pewniej mierze rolę drenującą.
-------------------
Kwestia przyłącza do wodociągu ?- osobiście wolał bym studnie kopaną /choć zdaje sobie sprawę,że nie wszędzie się da i można / ale mając na uwadze rosnące zeny wody /u mnie ponad 7 pln za wodę + 7 za kanalizę/
Wybrał bym nowoczesne szambo zwane szumnie ,,reaktorem" i dreny świeżowodne w grunt odprowadzające wodę grunt dospojony piaskiem w stronę jakiegoś np ogrodu.
Woda takiego szamba /+ sypane co jakiś czas tam bakterie powodujeże zawartośc szamba wygląda jak popielate mydliny . W takim szambie jest śmigiełko napowierzacz ,kawałek grzałki /w celu ruszenia procesów bakteryjnych / itd
----------------
Polecam stronę ,,górne spalanie" Później zapodam stronę /ale to w wersji gdy palimy węglem a chcemy zaoszczędzić i nie kopcić .
Przy tym rozwiązaniu bardzo ciekawym ekonomicznie rozwiązaniem jest zdawało by się spory zasobnik . Zasobnik czyli zbiornik pełniący ekonomicznie bardzo ciekawą rolę i wygodę.
--------------------
Chciał bym też móc pracować w takim portalu bo jestem pasjonatem budownictwa.
--------------------
Pozdrowienia dla czytających.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...