Skocz do zawartości

Tymek /Horyzont


maciejkaz

Recommended Posts

Witam serdecznie wszytkich, chcacych uczestniczyć w forum wymiany informacji na temat budowy domku jednorodzinnego z poddaszem typu Tymek. W związku z tym mam pytanie czy ktoś zaczął budowę owego domku i może podzielić się spostrzeżeniami. A może ktoś jest kto dopiero ma jakieś plany, bądz zmienił coś w projekcie? My ruszamy jak tylko się ociepli. Pozdrawiam wszystkich. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie wszytkich, chcacych uczestniczyć w forum wymiany informacji na temat budowy domku jednorodzinnego z poddaszem typu Tymek. W związku z tym mam pytanie czy ktoś zaczął budowę owego domku i może podzielić się spostrzeżeniami. A może ktoś jest kto dopiero ma jakieś plany, bądz zmienił coś w projekcie? My ruszamy jak tylko się ociepli. Pozdrawiam wszystkich. icon_lol.gif




witam my kupilismy projekt TYMEK domek jest bardzo ladny ale jednak zmiany robimy z zewnatrz robimy wykusze i jaskolke z tylu domu , na parteze zlikwidujemy drzwi z kuchni do salonu , pod schodami robimy schowek na jakies pierdoly na pietrze tylko dajemy lazienke tam gdzie byl duzy hol a hol na przeciwko schodow i to chyba tyle
czy wy tez robiliscie jakies zmiany
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
My również kupiliśmy ten projekt.
Jeżeli chodzi o zmiany to raczej ich nie będzie poza materiałami na ściany.
Zamiast z Ytongu będziemy budować z betonu komórkowego, ale zastanawiamy się jaką grubośc wybrać 30 czy 36 cm. Docieplać będziemy styropianem 10 cm.
W tej chwili jesteśmy na etapie kupna materiałów.
Jeżeli ktoś już zaczął budowę proszę dać znać.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Kupiliśmy Tymka wersja z podwójnym garażem. Zastanawiam się nad przeróbkami, a konkretnie:
- chcę powiększyć łazienkę o spiżarnię, a ewentualne konfitury zanosić do kotłowi
- zanim dostałem projekt, to myślałem o zlikwidowaniu ściany miedzy kuchnia a salonem, ale niestety jest tam ściana nośna
- na pewno będę rezygnował z balkonu (już poprosiłem o zgodę na usunięcie go) ze względu na 14 m2 tarasu, który powstaje nad drugim garażem.

O rodzaju materiałów do budowy jeszcze nie myślałem, ale z chęcią bym zobaczył Tymka w trakcie budowy, bo na wybudowany chyba nie ma szans, bo to nowy projekt horyzontu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dzięki za informację, rzeczywiście miło popatrzeć jak dom się buduje. Ja jak tylko zacznę budowę również będe zamieszczał zdjęcia i opisy na forum.


Jak na razie zleciłem geodecie podział działki a on się ukrywa. Nie oddzwania, a zaliczka dana i dokumenty.

Mam nadzieje, że uda mi się problem szybko rozwiązać i wkleić tu kilka zdjęć z działki no i w przyszłości prowadzonych robót.

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Z checią się spotkam na mojej budowie, ale jak ruszy icon_smile.gif Czekam już ponad miesiąc na pozwolenie na budowę. Dranie jedne icon_evil.gif



My czekamy na działkęicon_sad.gif W ARR jeszcze leży, więc zanim pozałatwiamy wszelkie inne papiery....icon_sad.gif Ale chętnie zobaczymy Tymka w trakcie realizacji. Gdy ruszycie, dajcie znać erdenkind@o2.pl
W jakiej części kraju będzie budować. My z pomorza jesteśmy.
Link do komentarza
Cytat

Z checią się spotkam na mojej budowie, ale jak ruszy icon_smile.gif Czekam już ponad miesiąc na pozwolenie na budowę. Dranie jedne icon_evil.gif


ile zapłaciłes za działke na polonezie?bo ceny sa kosmiczne?ja sie ciagle wacham czy budpowac tymka czy iskierke,tymek troszek duzy kosztorys a dom prosty dziwne troche byłes juz u projektanta i jaksi kosztorys opracowaliscie czy nei ma czegos takiego?
Link do komentarza
Cytat

My czekamy na działkęicon_sad.gif W ARR jeszcze leży, więc zanim pozałatwiamy wszelkie inne papiery....icon_sad.gif Ale chętnie zobaczymy Tymka w trakcie realizacji. Gdy ruszycie, dajcie znać erdenkind@o2.pl
W jakiej części kraju będzie budować. My z pomorza jesteśmy.


Działka leży w Wyszkowie woj. mazowieckie, więc macie około 350 - 400 km. Jak coś się pojawi będe się odzywał na forum.

Cytat

ile zapłaciłes za działke na polonezie?bo ceny sa kosmiczne?ja sie ciagle wacham czy budpowac tymka czy iskierke,tymek troszek duzy kosztorys a dom prosty dziwne troche byłes juz u projektanta i jaksi kosztorys opracowaliscie czy nei ma czegos takiego?



A skąd przypuszczenie, że działka jest na polonezie? Kosztorysu nie mam (oprócz tego z banku), liczę, że uda mi się zmieścić w 300 tyś i cały czas tę wiarę pielęgnuję z coraz gorszym skutkiem. Zobaczymy w praktyce...
Link do komentarza
Cytat

Działka leży w Wyszkowie woj. mazowieckie, więc macie około 350 - 400 km. Jak coś się pojawi będe się odzywał na forum.



A skąd przypuszczenie, że działka jest na polonezie? Kosztorysu nie mam (oprócz tego z banku), liczę, że uda mi się zmieścić w 300 tyś i cały czas tę wiarę pielęgnuję z coraz gorszym skutkiem. Zobaczymy w praktyce...


bo tak kiedys pislaismy razem i wyszło ze na poloznezie masz to diząłek chyab ile płaciłes za nio?duzo peweni ja chyba jednak iskierke zbuduje mneijsza ale tansza kurcze kosztuje to wszytsko
Link do komentarza
Witam serdecznie! Jakby ktoś byłby zainteresowany to właśnie za miesiąc przeprowadzam się już do mojego Tymka.
Wprowadzilam kilka przerobek i tak lazienka na dole jest powiekszona o przejscie do kuchni przez cos zyskalam okno w lazience. U gory z holu zrobilam lazienke przez co pokoje sa duzo wieksze, daszek nad drzwiami znacznie powiekszylam. Mam duzo zdjec z budowy, wiec jakby co to moge przeslac. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie! Jakby ktoś byłby zainteresowany to właśnie za miesiąc przeprowadzam się już do mojego Tymka.
Wprowadzilam kilka przerobek i tak lazienka na dole jest powiekszona o przejscie do kuchni przez cos zyskalam okno w lazience. U gory z holu zrobilam lazienke przez co pokoje sa duzo wieksze, daszek nad drzwiami znacznie powiekszylam. Mam duzo zdjec z budowy, wiec jakby co to moge przeslac. Pozdrawiam.




Witaj agi
no oczywiście że jest ktoś zainteresowany:) O zdjęcia bardzo proszę - erdenkind@o2.pl
Czy jest możliwość zobaczenia Waszego domku?
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witaj agi
no oczywiście że jest ktoś zainteresowany:) O zdjęcia bardzo proszę - erdenkind@o2.pl
Czy jest możliwość zobaczenia Waszego domku?
pozdrawiam



Zaraz przesle parę fotek, dom ocieplac bedziemy dopiero ok. września więc widać "żywy" keramzyt. Musiałam zrezygnowac z okien od strony garażu ponieważ nie miałam 4 metrów od granicy dlatego też mam okna dachowe na poddaszu, nie robiłam wyjścia na zewnątrz z pom. gosp. A domek można obejrzec pod Poznaniem (ok.20km) we wsi Siekierki Wielkie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zaraz przesle parę fotek, dom ocieplac bedziemy dopiero ok. września więc widać "żywy" keramzyt. Musiałam zrezygnowac z okien od strony garażu ponieważ nie miałam 4 metrów od granicy dlatego też mam okna dachowe na poddaszu, nie robiłam wyjścia na zewnątrz z pom. gosp. A domek można obejrzec pod Poznaniem (ok.20km) we wsi Siekierki Wielkie icon_biggrin.gif


a kiedy zaczełas budowac i ile cie kosztowała budowa?stan surowy zamkniet?całosc z wykonczeniem ile?
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie! Jakby ktoś byłby zainteresowany to właśnie za miesiąc przeprowadzam się już do mojego Tymka.
Wprowadzilam kilka przerobek i tak lazienka na dole jest powiekszona o przejscie do kuchni przez cos zyskalam okno w lazience. U gory z holu zrobilam lazienke przez co pokoje sa duzo wieksze, daszek nad drzwiami znacznie powiekszylam. Mam duzo zdjec z budowy, wiec jakby co to moge przeslac. Pozdrawiam.



Witam,
właśnie dostałem pozwolenie na budowę. W projekcie mam kilka zmian, ale trochę innych niż Ty.
1. Zrobiłem schody ze spocznikiem.
2. zlikwidowałem balkon a zamiast drzwi balkonowych dałem większe okna
3. powiększyłem kotłownię (możliwe to jest w wersji "B", która posiadam)
4. Tak samo jak ty zlikwiduję spiżarkę powiększająć łazienkę
5. Na poddaszu powięszył mi się taras w którym są podwójne drzwi
6. Podniosłem ściankę kolankową o 60 cm

Na poddaszu nie zmieniałem ukałdu łazienki, bo chciałem mieć duży. Zostawiłem też hol, bo myślę, że będzie dodawał interesującej przestrzeni na poddaszu.

Cytat

Zaraz przesle parę fotek, dom ocieplac bedziemy dopiero ok. września więc widać "żywy" keramzyt. Musiałam zrezygnowac z okien od strony garażu ponieważ nie miałam 4 metrów od granicy dlatego też mam okna dachowe na poddaszu, nie robiłam wyjścia na zewnątrz z pom. gosp. A domek można obejrzec pod Poznaniem (ok.20km) we wsi Siekierki Wielkie icon_biggrin.gif



Nalepiej jakbyś zamieściła zdjęcia w galerii forum wówczas unikniesz ciągłego proszenia o zdjęcia icon_smile.gif

Załączam przerysowany projekt przez mojego architekta i ze wspomnianymi zmianami. Bardzo chciałbym zobaczyć Tymka "na żywca", ale niestety za daleko jak dla mnie mieszkasz icon_sad.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Zaraz przesle parę fotek, dom ocieplac bedziemy dopiero ok. września więc widać "żywy" keramzyt. Musiałam zrezygnowac z okien od strony garażu ponieważ nie miałam 4 metrów od granicy dlatego też mam okna dachowe na poddaszu, nie robiłam wyjścia na zewnątrz z pom. gosp. A domek można obejrzec pod Poznaniem (ok.20km) we wsi Siekierki Wielkie icon_biggrin.gif



Agi, no to niecierpliwie czekam na fotki:)
Gdybyśmy tak jutro wieczorkiem podjechali do Siekierki Wielkiej, moglibyśmy pooglądać wnętrza? Cosik tam ze sobą w podzięce przywieziemy:)
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Agi, no to niecierpliwie czekam na fotki:)
Gdybyśmy tak jutro wieczorkiem podjechali do Siekierki Wielkiej, moglibyśmy pooglądać wnętrza? Cosik tam ze sobą w podzięce przywieziemy:)
pozdrawiam



Ja w Siekierkach jestem tak do 18-tej, bo wietrze tynki (nie chcą przy tej pogodzie wyschnąc), a potem wracam do Poznania. No i oczywiście jak leje deszcz to też tam nie siedze. Tak więc zapraszam jeśli się wyrobisz do 18-tej. No i pod warunkiem że mnie nie zamurujecie pod schodami icon_confused.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

a kiedy zaczełas budowac i ile cie kosztowała budowa?stan surowy zamkniet?całosc z wykonczeniem ile?



Budowac zaczęłam w lipcu 2007, koszt z działką 300 000zł bez działki w stanie surowym zamkniętym 250 000zł.
Z wykończeniem jeszcze nie wiem bo cały czas kończymy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja w Siekierkach jestem tak do 18-tej, bo wietrze tynki (nie chcą przy tej pogodzie wyschnąc), a potem wracam do Poznania. No i oczywiście jak leje deszcz to też tam nie siedze. Tak więc zapraszam jeśli się wyrobisz do 18-tej. No i pod warunkiem że mnie nie zamurujecie pod schodami icon_confused.gif



Zamurowywać to mamy w planie tylko na naszej działce, więc bez obaw:) Chciałam wpaść jutro, bo mąż ma wyjazd służbowy do Swarzędza, więc byłoby bliziutko. Niestety, do 18 się nie wyrobimy:( Ale dzięki
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Budowac zaczęłam w lipcu 2007, koszt z działką 300 000zł bez działki w stanie surowym zamkniętym 250 000zł.
Z wykończeniem jeszcze nie wiem bo cały czas kończymy icon_biggrin.gif


to nawet sporo a jedna firma wam wszytsko robi?czy robiliscie cos sami?ja działek mam i chciałęm w 330 tysiacach zmiescici gdzies sie razem z wykonczeniem a w 400tysiacahc to razem z mebami i wszytskim jak myslisz dam rade?
Link do komentarza
Cytat

to nawet sporo a jedna firma wam wszytsko robi?czy robiliscie cos sami?ja działek mam i chciałęm w 330 tysiacach zmiescici gdzies sie razem z wykonczeniem a w 400tysiacahc to razem z mebami i wszytskim jak myslisz dam rade?




Myślę że dasz radę pod warunkiem że troszkę porównasz ceny i trochę sam załatwisz fachowców. Ja nie brałam żadnej firmy. Od początku sami szukaliśmy murarza, instalatora, elektryka, tynkarzy, posadzkarzy itd. Porównywaliśmy ceny i braliśmy tych najtańszych. Jak sam widzisz i tak dużo to wyniosło. Tym bardziej że ścinaliśmy wszystko do minimum. Dużo przeróbek np w salonie zlikwidowałam jedno okno to na tej ścianie z oknem tarasowym (zaoszczędziłam na oknie + salon więcej ustawny). Mam tylko jeden komin, tak więc zlikwidowałam piec c.o. w pom. gosp. za garażem i dałam go w łazience na dole, łazienkę za to przedłużyłam o to wejście do kuchni z wiatrołapu. Kolanko podniosłam o jakieś 80 cm przez co nie mam takich skosów na poddaszu. Jak uda mi się dodac zdjęcia z budowy do galerii to zapraszam do obejrzenia.
Roboty jest dużo a kasa szybko ucieka niestety, tak więc jestem na etapie tynków i posadzek ale i tak muszę się już tam wprowadzic, skończe tylko dół góra będzie musiała poczekac. Życzę powodzenia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Agi,
prosze bardzo o zdjęcia.
Jestesmy co prawda dopiero na etapie dzialki budowlanej, ale chcemy jesienią juz połozyc fundamenty- jak zdołamy.
Tymek nam sie bardzo podoba- jest taki "zwyczajny"
No i chcemy zobaczyc go troche więcej niz na wizualizacjach.

dziekuje bardzo z góry
Link do komentarza
Cytat

Agi,
prosze bardzo o zdjęcia.
Jestesmy co prawda dopiero na etapie dzialki budowlanej, ale chcemy jesienią juz połozyc fundamenty- jak zdołamy.
Tymek nam sie bardzo podoba- jest taki "zwyczajny"
No i chcemy zobaczyc go troche więcej niz na wizualizacjach.

dziekuje bardzo z góry



Joaniko wszystkie zdjęcia dałam do galarii po nazwą Tymek krok po kroku. Mam dużo zmian np. Daszek z przodu powiększyłam i podpierają go dwa słupy drewniane. Podniosłam poddasze i za bardzo byłby daszek w górze. Co prawda nie wygląda tak pięknie jak na wizualizacji ponieważ jest jeszcze nie otynkowany ale jestem bardzo zadowolona z jego funkcjonalności.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Zamieszczam tu moją odopwiedź na PW, bo może ktoś jeszcze będzie chciał wiedzieć coś z moich dośwadczeń skorzystać:

Do budowy Tymka kupiłem 2400 pustaków porotherm 25 cm i została jedna napoczęta paleta.

Podczas budowy domu popełniłem błąd (a żaden dobry architekt mnie nie uświadomił) i kupiłem drewno na więźbę do tymka z niższą ścianka kolankową i bryła budynku jest zachwiana. Obecnie dom wygląda jak stodoła, a widziałem ładne Tymki z niższą ścianką kolankową. Teraz będę ratował wygląd domu aranżacją ogrodu i kolorem elewacji, ale nie wiem jeszcze jak to do końca zrobić.

Zdjęcia zamieściłem w galerii: https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...um&album=58
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Witam Cię agi! mam kilka pytanek jak możesz to napisz. potrzebuję wiedzieć czy dach w tymku który budowałaś jest pokryty dachówką cementową (braas, euronit lub prodach), jeżeli tak napisz ile jest dachówek krawędziowych prawych i lewych. ile zwiększył się metraż po podniesieniu o ściankę kolankową? jak możesz to wyślij odpowiedz na e-malia: radka30@o2.pl. jak możesz to wyślij mi zdjęcia. dziękuję Ci bardzo. pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...