Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Drzwi przesuwne, kasetowe


Recommended Posts

Chciałbym zabudować drzwi przesuwne, kasetowe (takie, w których skrzydło chowa się w ścianie/kasecie).No i kiedy szukam w sieci informacji, to zalecają na etapie budowy domu wymurowanie ścianki, a dopiero przy robotach wykończeniowych zamontowanie na tej ściance kasety z drzwiami i zamknięcie całości płytą kartonowo-gipsową.
O kant d…y takie rozwiązanie, bo ja bym chciał na tej ściance jeszcze coś uwiesić.
A na kartonie, to se mogę co najwyżej obrazek przygwoździć i tyle.

Dlatego myślę o wymurowaniu ścianki z silki 65 mm, zostawieniu przerwy na grubość kasety, i domurowaniu następnej ścianki o gr. 65 mm. Tylko że wtedy musiałbym chyba zabudować te drzwi już na etapie SSO, co z kolei grozi ubabraniem mechanizmów nim w tej chałupie zamieszkam. No chyba, że tę drugą ściankę będę murował dopiero na etapie np. robót instalacyjnych w SSZ.

Jest tu kto, co rozwiałby moje rozterki? Ma ktoś takie drzwi, jakieś doświadczenie w tym temacie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No chyba, że tę drugą ściankę będę murował dopiero na etapie np. robót instalacyjnych w SSZ.
Moim zdaniem jest to najwłaściwsze rozwiązanie.

Rozważyłbym jednak wariant, częściowej zabudowy płytami (20 - 30 cm) - tak na wszelki słuczaj, aby mieć ewentualny i lepszy dostęp, w razie awarii "mechanizmów", albo wymiany drzwi. Przy ściance z cegły, trzeba będzie (oby nie) rozwalać kawałek muru, a potem odbudować.
 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Moim zdaniem jest to najwłaściwsze rozwiązanie. Rozważyłbym jednak wariant, częściowej zabudowy płytami (20 - 30 cm) - tak na wszelki słuczaj, aby mieć ewentualny i lepszy dostęp, w razie awarii "mechanizmów", albo wymiany drzwi. Przy ściance z cegły, trzeba będzie (oby nie) rozwalać kawałek muru, a potem odbudować.Dałem Ci plusika, bo pomogłeś mi.

Doszedłem do wniosku, że... pierd*ole te drzwi. Kasetowych nie będzie. icon_wink.gif icon_mrgreen.gif

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Doszedłem do wniosku, że... pierd*ole te drzwi. Kasetowych nie będzie. icon_wink.gif icon_mrgreen.gif


a ja będę mieć icon_razz.gif teraz jest podwójna "japa" zostawiona, a później będzie obudowane, jak książka pisze.

Tylko ja nic na tej małej ściance zawieszać nie muszę... a jak będę chciała, to się trafi w profil metalowy i też będzie wisieć.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

a ja będę mieć icon_razz.gif teraz jest podwójna "japa" zostawiona, a później będzie obudowane, jak książka pisze. Tylko ja nic na tej małej ściance zawieszać nie muszę... a jak będę chciała, to się trafi w profil metalowy i też będzie wisieć.U mnie nie będzie żadnych drzwi (do salonu). Za to będzie jakieś półtorej tysiaka w kieszeni.

Muszę dobrze kombinować, bo na drzwi wewnętrzne (8 szt.) i zewnętrzne (3 sztuki "ciepłych" i 2 "zimnych") mam w preliminarzu 20 tys. zł.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • I tak zrobiłam. Klej kupił wykonawca. Schody powstały w tym roku. Wreszcie, uff. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że wraz z nimi znacząco poprawi mi się komfort życia ( czytaj galopowania po nich). Ostatecznie zrezygnowałam z kombinowania z wysokościami. Zostały takie , jak były. Wyszłam z założenia, że jak nie będę  w stanie po nich chodzić, to się będę wtedy martwić. Jeszcze tylko małe wykończenia i gotowe.  Problem, który mnie teraz nurtuje to panele fotowoltaiczne. Wiem, że jest sens je zakładać do końca roku z uwagi na zmiany sposobu rozliczenia. Zużycie prąduna poziomie 1500 zł rocznie. Planuję zamontowanie urządzenia grzewczego w łazience typu dimplex, żeby grzać w sezonach , kiedy nie chodzi ogrzewanie. Rozważam też założenie przepływowego ogrzewacza wody. Ciągle nie do końca działa mi instalacja wodno- grzewcza . Myślę też o suszarce do prania. Krótko mówiąc zużycie prądu mi nieco wzrośnie. Niestety nie umiem tego wyliczyć.  Zastanawiam się, czy panele w mojej sytuacji mają sens ekonomiczny. Pan , który przyszedł zrobić wycenę , kiedy spojrzał na rachunki , zapytał, czy ja w ogóle mieszkam w tym domu. Dowcipniś jeden .  
  • Witam. Pompa powietrzna do CWU wspomagana grzałką.  Sprężarka zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki po 4 miesiącach użytkowania. Sprężarka szykuje się do wymiany? Ten dźwięk nie wydobywa się z żadnych luźnych elementów na zewnątrz.  Wentylator się uruchamia, po pewnym czasie sprężarka z brzękiem, sprężarka się wyłącza, wentylator lekko przyspiesza... Na zbiornik pompa ciepła nie dostarcza. Po 20 minutach pracy nawet o 1 ° nie skoczyło.   VID_20211011_154835.mp4
  • To jest nowa instalacja:) wszystko ma 2 lata. Co do montowania pompy, to jeszcze nic nie robiłem. Uściślając, montaż zasugerował hydraulik który czyścił i odpowietrzał. Serwisant nic nie wspominał na temat dodatkowej pompy. Zdj prześle wieczorkiem. Ciśnienie na piecu zdaję się być ok. Temperaturę sprawdzę. Hydraulik nie dotykał się do pieca, wiec żadnego ciśnienia nie sprawdzał:) Zdjęcia podeśle wieczorem. Dzięki za mega szybką odp
  • Pierwotnie projekt przewidywał kocioł na pelet o mocy cieplnej 25 KW. Co do warunków instalacji PV, to tak jak napisałem w czwartkowym wpisie: kąt nachylenia dachu - 35°, orientacja względem stron świata - południe z lekkim przesunięciem na zachód, zacienienie - brak, Dołączam zdjęcia z dokumentacji projektowej, mogą być pomocne ale dotyczą one kotła na pelet.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...