Skocz do zawartości

Drzwi przesuwne, kasetowe


Recommended Posts

Chciałbym zabudować drzwi przesuwne, kasetowe (takie, w których skrzydło chowa się w ścianie/kasecie).



No i kiedy szukam w sieci informacji, to zalecają na etapie budowy domu wymurowanie ścianki, a dopiero przy robotach wykończeniowych zamontowanie na tej ściance kasety z drzwiami i zamknięcie całości płytą kartonowo-gipsową.
O kant d…y takie rozwiązanie, bo ja bym chciał na tej ściance jeszcze coś uwiesić.
A na kartonie, to se mogę co najwyżej obrazek przygwoździć i tyle.

Dlatego myślę o wymurowaniu ścianki z silki 65 mm, zostawieniu przerwy na grubość kasety, i domurowaniu następnej ścianki o gr. 65 mm. Tylko że wtedy musiałbym chyba zabudować te drzwi już na etapie SSO, co z kolei grozi ubabraniem mechanizmów nim w tej chałupie zamieszkam. No chyba, że tę drugą ściankę będę murował dopiero na etapie np. robót instalacyjnych w SSZ.

Jest tu kto, co rozwiałby moje rozterki? Ma ktoś takie drzwi, jakieś doświadczenie w tym temacie?
Link do komentarza
Cytat

No chyba, że tę drugą ściankę będę murował dopiero na etapie np. robót instalacyjnych w SSZ.




Moim zdaniem jest to najwłaściwsze rozwiązanie.

Rozważyłbym jednak wariant, częściowej zabudowy płytami (20 - 30 cm) - tak na wszelki słuczaj, aby mieć ewentualny i lepszy dostęp, w razie awarii "mechanizmów", albo wymiany drzwi. Przy ściance z cegły, trzeba będzie (oby nie) rozwalać kawałek muru, a potem odbudować.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem jest to najwłaściwsze rozwiązanie. Rozważyłbym jednak wariant, częściowej zabudowy płytami (20 - 30 cm) - tak na wszelki słuczaj, aby mieć ewentualny i lepszy dostęp, w razie awarii "mechanizmów", albo wymiany drzwi. Przy ściance z cegły, trzeba będzie (oby nie) rozwalać kawałek muru, a potem odbudować.



Dałem Ci plusika, bo pomogłeś mi.

Doszedłem do wniosku, że... pierd*ole te drzwi. Kasetowych nie będzie. icon_wink.gif icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Cytat

Doszedłem do wniosku, że... pierd*ole te drzwi. Kasetowych nie będzie. icon_wink.gif icon_mrgreen.gif


a ja będę mieć icon_razz.gif teraz jest podwójna "japa" zostawiona, a później będzie obudowane, jak książka pisze.

Tylko ja nic na tej małej ściance zawieszać nie muszę... a jak będę chciała, to się trafi w profil metalowy i też będzie wisieć.
Link do komentarza
Cytat

a ja będę mieć icon_razz.gif teraz jest podwójna "japa" zostawiona, a później będzie obudowane, jak książka pisze. Tylko ja nic na tej małej ściance zawieszać nie muszę... a jak będę chciała, to się trafi w profil metalowy i też będzie wisieć.



U mnie nie będzie żadnych drzwi (do salonu). Za to będzie jakieś półtorej tysiaka w kieszeni.

Muszę dobrze kombinować, bo na drzwi wewnętrzne (8 szt.) i zewnętrzne (3 sztuki "ciepłych" i 2 "zimnych") mam w preliminarzu 20 tys. zł.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...