Skocz do zawartości

Szopa na narzędzia


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym na działce 250m2 postawić szopę na narzędzia, na granicy działki. Planuje aby miała rozmiar 2,5m na 4m. W tym celu udałem się do gminy. Uzyskałem odpowiedź, że mogę tylko muszę spełnić następujące warunki:
1. Jeśli chce postawić szopę na granicy działki, to mam do tego prawo jeśli żaden z boków działki nie przekracza 16m(u mnie spełnione).
2. Może mieć to fundament lub może być postawiona na bloczka betonowych.(będzie stało na paru cegłach)
3. Ma nie przekraczać 3m wysokości i 25m2 powierzchni(u mnie spełnione)
4. Powierzchnia szopy jak i pozostałych utwardzeń na działce ma nie przekraczać 60% powierzchni działki. Aby działka była biologicznie czynna. (spełnione).
Dodatkowo w gminie wystarczy to zgłosić i wszystko ok. Niestety kiedy wychodziłem, życzliwa pani stwierdziła, że nie jest tego do końca pewna co mi powiedziała i skierowała mnie do starostwa powiatowego.

W starostwie powiatowym usłyszałem następujące wymagania:
1. Potrzebny architekt i 4 kopie projektu
2. Geodeta
3. Ogólnie wszystko co jest potrzebne, aby uzyskać pozwolenie na budowę.
4. Cały proces od złożenia zajmie do 60 dni.
I aż sobie usiadłem. Teraz chciałbym Was zapytać lub poprosić o poradę. Naprawdę nie wiem co mogę zrobić na własnej działce. Chciałem zwykła szopę nie trwale związaną z gruntem na linii działki, a okazuje się, że jest to droga przez mękę. Na początku miałem taką kupić, w jakimś dużym sklepie taką 2x2 i postawić i po tym co się dowiedziałem, to pewnie i tego nie mógłbym zrobić.

Czekam na jakąś podpowiedź z góry dzięki.

Pozdrawiam
Jacek
Link do komentarza
Nie polemizując z interpretacją przepisów przez starostwo (za mała działka, brak innej zabudowy?), plan miejscowy (stanowisko gminy) pozwala na taką zabudowę. Trzeba więc złożyć w starostwie zgłoszenie zamiaru budowy dołączając szkic usytuowania i opis budynku. Jeśli w ciągu miesiąca urząd nie zgłosi sprzeciwu można budować, a jeśli prześlą sprzeciw w formie decyzji to musi ona zawierać uzasadnienie i podstawę prawną takiego stanowiska.
Link do komentarza
Cytat

Nie polemizując z interpretacją przepisów przez starostwo (za mała działka, brak innej zabudowy?), plan miejscowy (stanowisko gminy) pozwala na taką zabudowę. Trzeba więc złożyć w starostwie zgłoszenie zamiaru budowy dołączając szkic usytuowania i opis budynku. Jeśli w ciągu miesiąca urząd nie zgłosi sprzeciwu można budować, a jeśli prześlą sprzeciw w formie decyzji to musi ona zawierać uzasadnienie i podstawę prawną takiego stanowiska.




Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o ten temat. Czy taki szkic ma przygotować geodeta, architekt ?
Link do komentarza
Cytat

Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o ten temat. Czy taki szkic ma przygotować geodeta, architekt ?



Z tego co wiem wystarczy szkic. Czyli jeśli masz jakąś mapę z usytuowaniem swojej działki rysujesz gdzie chcesz mieć tę szopę i już. Jeśli nie masz takiej mapy możesz udać się do gminy aby zakupić mapę do celów lokalizacyjnych ( A4 czarno biała to jakiś śmieszny koszt 10 zł może).
Wg mojej architekt to wystarczy aby postawić blaszaka. Oczywiście owy blaszak musi zostać zgłoszony jako budynek gospodarczy a nie garaż - bo ten podlega PnB.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Jacek, mój brat spotkał sie z podobnymi różnymi wytycznymi. Rozumiem że stałe obiekty wymagają zgłoszenia i wielkich projektów ale na litość boską, własna działka i by zwyczajnej szopki narzędziowej na bloczkach nie można było postawić... ?! W rezultacie postawiliśmy własnymi siłami niedużą szopkę co ma może z 4m2; u stolarza dechy i belki wkręty, łączniki, kątowniki i inne, w Praktikerze blacho dachówkę, jakieś izolacje, i inne drobiazgi a bloczki stare zapasy. Kilka sobót, niedziel i szopa na taczkę i narzędzia stoi. W każdej chwili można to przenieść (sprawdzaliśmy w 6 chłopa ze spokojem sie przeniesie), czy nawet zniszczyć jak sie jakiś urzędniczyna uprze. I tak sobie mysle ze taki kierunek polecam każdemu z podobnymi dylematami. A jak będą sie sadzić i oczekiwać projektów, i innych kosmicznych rzeczy to ich brachu zapewne kobietą i psami poszczuje i pozamiatane icon_wink.gif A wredne te takie że aż współczuć będziemy... :-)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...