Skocz do zawartości

Ciepły montaż okien - co to jest?


Recommended Posts

Do tego, że prawidłowe osadzenie okna jest równie ważne jak jego parametry, inwestorów – taką mamy nadzieję – przekonywać nie trzeba. Stolarkę powszechnie montuje się na piankę PUR, a od pewnego czasu zalecany jest montaż z wykorzystaniem piany i taśm paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Nazywa się go warstwowym. Często także ciepłym, co nie jest do końca słuszne, bo to określenie należałoby zostawić dla montażu okna w warstwie ocieplenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/13414-cieply-montaz-okien-co-to-jest

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Anja78
Czy zastosowanie metody ciepłego montażu na prawdę się opłaca. Znalazłam kilka artykułów na ten temat. Między innymi Wasz, także tutaj jest to nieźle opisane : http://www.tape.pl/tasmy-pianki-do-cieplego-montazu/ ,niestety nie mogę nigdzie odszukać informacji na temat ceny materiałów i robocizny. Pomoże ktoś.
Link do komentarza
Cytat

Czy zastosowanie metody ciepłego montażu na prawdę się opłaca. Znalazłam kilka artykułów na ten temat. Między innymi Wasz, także tutaj jest to nieźle opisane : http://www.tape.pl/tasmy-pianki-do-cieplego-montazu ,niestety nie mogę nigdzie odszukać informacji na temat ceny materiałów i robocizny. Pomoże ktoś.

 


Mam nadzieję, że pomogę. Same taśmy (tak sprytnie reklamowane) to jeszcze nie "ciepły montaż".

Proszę wystrzegać się takich "sposobów reklamy".

Firma Soudal i jej SWS - zaczynamy od tego, krótkiego artykuu - traktujemy go jako sygnalizacja tematu.
SWS

a potem korzystając z linku na stronie Informator Budownictwa
udajemy się do Ciepły montaż

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Ciepły montaż ? Kpina i nabijanie ludzi w balona, coś o tym wiem bo znam sprawę od strony teoretycznej i praktycznej.
Dobry chwyt na leszcz nie mającego pojęcia o tym.

Myślę akurat całkiem odwrotnie. Kupując stolarkę o niskim U trzeba również dopełnić dzieła ciepłym montażem. Inaczej pieniądze "wywalone w błoto"

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...
Gość Bartosz G.
Ja myślę że ciepły montaż się opłaca, w ciągu dłuższego okresu na pewno będą duże oszczędności, ważne jest jeszcze jak fachowcy postarają się przy montażu, jakich materiałów użyją. Jakość montażu jest tak samo ważna jak dobre okna.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość sam pomyśl
"Dlaczego pianę zabezpiecza się taśmami? Bo tylko sucha odpowiednio izoluje termicznie i akustycznie." Jak ktoś umie nasączyć wodą zastygniętą piankę to niech wrzuci filmik. Nobla dostanie. Jeśli ktoś chce przepłacać to niech przepłaca. Nasiąknąć wodą może tylko wełna mineralna lub drzewna i wata szklana, styropian i poliuretan nie bardzo.
Link do komentarza
1 minutę temu, Gość sam pomyśl napisał:

styropian

 

1 minutę temu, Gość sam pomyśl napisał:

Nasiąknąć wodą

 

1 minutę temu, Gość sam pomyśl napisał:

nie bardzo.

Zdziwił byś się jak styropian może naciągnąć wody , ojjjj byś się zdziwił ...

W dodatku ten ,,lepszy''....posadzkowy ..

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Tradycyjne uszczelnienie złącza okiennego "na tzw. piankę" wiąże się z niższą ceną za usługę montażu. Jednak żeby taka pianka dobrze spełniała swoje zadania należy ją odpowiednio zabezpieczyć poprzez dodatkowe uszczelnienie od zewnętrznej i wewnętrznej strony złącza okiennego lub zastosowanie impregnowanej taśmy rozprężnej, ponieważ pianka użyta w pojedynkę nie jest w stanie spełniać w 100% wymagań, jakie powinno się stawiać złączu. Montaż za pomocą jedynie piany poliuretanowej oraz tynku jest obecnie uznany za nieprawidłowy i może skutkować powstaniem pleśni czy przewiewów. Bardzo ważne jest przygotowanie ościeża przed montażem i użycie zaprawy termoizolacyjnej. Nieprawidłowy montaż wiąże się z demontażem i ponownym montażem, co jest kosztowne i powodować zniszczenie fragmentów elewacji czy wnęk okiennych.

Link do komentarza
Dnia ‎09‎.‎10‎.‎2019 o 17:00, Eksperci OKNOPLAST napisał:

Tradycyjne uszczelnienie złącza okiennego "na tzw. piankę" wiąże się z niższą ceną za usługę montażu. Jednak żeby taka pianka dobrze spełniała swoje zadania należy ją odpowiednio zabezpieczyć poprzez dodatkowe uszczelnienie od zewnętrznej i wewnętrznej strony złącza okiennego lub zastosowanie impregnowanej taśmy rozprężnej, ponieważ pianka użyta w pojedynkę nie jest w stanie spełniać w 100% wymagań, jakie powinno się stawiać złączu. Montaż za pomocą jedynie piany poliuretanowej oraz tynku jest obecnie uznany za nieprawidłowy i może skutkować powstaniem pleśni czy przewiewów. Bardzo ważne jest przygotowanie ościeża przed montażem i użycie zaprawy termoizolacyjnej. Nieprawidłowy montaż wiąże się z demontażem i ponownym montażem, co jest kosztowne i powodować zniszczenie fragmentów elewacji czy wnęk okiennych.

Popieram co powyżej i jeszcze dodam iż obecnie przepisy regulują i mówią o przede wszystkim uzyskaniu całkowitej szczelności w połączeniu okna z ościeżem. Co wiąże się z późniejszą kontrolą utraty ciepłego powietrza z ogrzanego domu zimą przez potencjalnego inwestora. Jeśli nie zadbamy o to na początku budowy to nasz budynek z wiekiem będzie na tych połączeniach tracił na szczelności z uwagi na wiele czynników jakie działają na okno.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.09.2019 o 20:34, Gość sam pomyśl napisał:

Nasiąknąć wodą może tylko wełna mineralna lub drzewna i wata szklana, styropian i poliuretan nie bardzo.

Tak nasączony (a raczej opity) styropian jaki ostatnio wyrzucałem, to sam nie mogłem uwierzyć że taki może być.

Wręcz w nim woda chlupotała, a ważył jak betonowy bloczek.

Dlatego zmieniłem zdanie o nasiąkliwości styropianu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...