Skocz do zawartości

poddasze nieużytkowe


Recommended Posts

Witam serdecznie . Jestem osobą która w niedługim czasie planuję kupno mieszkania w bloku na trzecim piętrze w następującym rozkładzie dół 37 m kwadratowych+ poddasze nieużytkowe 26 m kwadratowych. Dodam na wstępie że mam duże wątpliwości co do poddasza nieużytkowego jednak oferta kusi super ceną i dodatkowym metrażem. Wszystkie pytania dotyczą poddasza nieużytkowego 26 m ( w załączniku wysyłam rozkład mieszkania)
1, Jak wygląda formalnie przekształcenie poddasza nieużytkowego w użytkowe? Czy jest taka konieczność ? Jakie są koszta ? Jak taka procedura wyglądała?
2, Drugie pytanie dotyczy kosztów związanych ze zrobieniem tego poddasza : chodzi o kwoty w przybliżeniu bo zdaję sobie sprawę że różnie może być ( cena wstawienia okien na poddasze , cena wstawienia normalnych prostych schodów (solidnych) , i podejrzewam że w tym wypadku powiększenia otworu na te schody , koszt docieplenia dachu( jakie materiały najlepiej zastosować), koszt przeciągniecia rur ogrzewania na góre ( po całej powierzchni góry) a także elektryki na górze . O wodę nie pytam ponieważ w założeniu na górze chciałabym zrobić tylko dwa pokoje ,koszt ścian oddzielających pokoje ( na górze miałyby być tylko dwa pokoje i holl ( jakie materiały )

I to wszystko z moich pytań. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi które mogłyby mi pomóc w podjęciu decyzji o zakupie własnego M .
Mam tyle pytań ponieważ decydując się na kupno takiego mieszkania muszę wiedzieć czy stać mnie będzie na jego wykończenie w całości.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...