Skocz do zawartości

Brak planu zagospodarowania przestrzennego ...


marcc

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem działki, ale nie ma tam planu zagospodarowania
przestrzennego i muszę wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy i
zagospodarowania przestrzennego, ale na taką decyzje mussiałbym czekać od 2-3
miesięcy, a w tym czasie ktoś może podkupić tą działkę.

I stąd moje pytanie czy dostałbym zgodę na wybudowanie domu jednorodzinnego na
działce (bezpośrednio przy drodze gminnej), która nie graniczy z żadną działką
zabudowana, a najbliższa działka zabudowana znajduje się 230 m od "mojej" po
tej samej stronie drogi, za "moją" działką zaczyna się już las , ale po
przeciwnej stronie drogi są nowo wybudowane domy oraz "starsze" ale ta druga
strona to już inna miejscowość i gmina, gdzie też nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

Pani w architekturze powiedziała mi że jeśli działka nie graniczny
bezpośrednio z działką zabudowaną to małe są szanse że dostanę od nich decyzje
w której będzie mowa że można się tam budować.

Jak mogę się dowiedzieć najszybciej czy można się tam budować?
Link do komentarza
Warunki m.in. to dostęp do drogi publicznej i mediów ( prąd, woda studnia, kanaliza szambo), dla ustalenia WZ bieże się trzyktotność długości frontu twojej działki i jeżeli w tym promieniu znajduje się działka ( wystarczą jej granice) na której jest już dom możesz uzyskać WZ, ale dostęp do tej działki musi być z tej samej drogi publicznej co do twojej. Jak chcesz dokładne informacje to na priva
Link do komentarza
jeśli chodzi o media i dostęp do drogi publicznej to działka ta spełnia te warunki;

trzykrotna długość frontu działki od drogi publicznej wchodzi w istniejąca zabudowę w tej samej miejscowości, a jeśli patrząc na drugą stronę ulicy to tym bardziej tylko że to już jest (po drugiej stronie ulicy) inna miejscowość i gmina;

jeśli możesz psześlij mi więcej na temat tych warunków, które musi spełnić działka zeby była pod zabudowę;
urzędniczka w gminie mówiła mi że "przepis" mówi o zabudowie działki sąsiedniej, wtedy jest możliwość budowy na tej działce, a ta działka nie spełnia takiego warunku;
Link do komentarza
Podstawą do ubiegania się o pozwolenie na budowę jest m.in. decyzja o warunkach zabudowy i wszelkie "dowiadywania się" w tej kwestii nie ma formalnie żadnego znaczenia. Trzeba po prostu wystąpić o wydanie warunków zabudowy i wtedy uzyska się wiążącą decyzję, co do możliwości budowania.
Link do komentarza
Przepisy ustawowe nie precyzują jakie wymagania musi spełniać działka, aby wydać decyzję o warunkach zabudowy, pozwalającą np. na postawienie domu jednorodzinnego. Gminy mają pełną swobodę w kształtowaniu zagospodarowania terenu - oczywiście w ramach wielu przepisów związanych m. in. z ochroną środowiska, planami rozwoju regionalnego itp. i każde wystąpienie o wydanie warunków rozpatrywane jest indywidualnie. W każdym przypadku gmina może nie wydać zgody na zabudowę do czasu opracowania planów przestrzennego zagospodarowania.
Link do komentarza
art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu prezestrzennym z 2003 roku- napewno znajdziesz, jest do tego też rozporządzenie które reguluje sposób ustalania sąsiedztwa i to gmina bieże do ustalania wz. Odpowiedź admina jest trochę niekompetentna i powinien się icon_redface.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...