Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marcc

Brak planu zagospodarowania przestrzennego ...

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem działki, ale nie ma tam planu zagospodarowania
przestrzennego i muszę wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy i
zagospodarowania przestrzennego, ale na taką decyzje mussiałbym czekać od 2-3
miesięcy, a w tym czasie ktoś może podkupić tą działkę.

I stąd moje pytanie czy dostałbym zgodę na wybudowanie domu jednorodzinnego na
działce (bezpośrednio przy drodze gminnej), która nie graniczy z żadną działką
zabudowana, a najbliższa działka zabudowana znajduje się 230 m od "mojej" po
tej samej stronie drogi, za "moją" działką zaczyna się już las , ale po
przeciwnej stronie drogi są nowo wybudowane domy oraz "starsze" ale ta druga
strona to już inna miejscowość i gmina, gdzie też nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

Pani w architekturze powiedziała mi że jeśli działka nie graniczny
bezpośrednio z działką zabudowaną to małe są szanse że dostanę od nich decyzje
w której będzie mowa że można się tam budować.

Jak mogę się dowiedzieć najszybciej czy można się tam budować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warunki m.in. to dostęp do drogi publicznej i mediów ( prąd, woda studnia, kanaliza szambo), dla ustalenia WZ bieże się trzyktotność długości frontu twojej działki i jeżeli w tym promieniu znajduje się działka ( wystarczą jej granice) na której jest już dom możesz uzyskać WZ, ale dostęp do tej działki musi być z tej samej drogi publicznej co do twojej. Jak chcesz dokładne informacje to na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o media i dostęp do drogi publicznej to działka ta spełnia te warunki;

trzykrotna długość frontu działki od drogi publicznej wchodzi w istniejąca zabudowę w tej samej miejscowości, a jeśli patrząc na drugą stronę ulicy to tym bardziej tylko że to już jest (po drugiej stronie ulicy) inna miejscowość i gmina;

jeśli możesz psześlij mi więcej na temat tych warunków, które musi spełnić działka zeby była pod zabudowę;
urzędniczka w gminie mówiła mi że "przepis" mówi o zabudowie działki sąsiedniej, wtedy jest możliwość budowy na tej działce, a ta działka nie spełnia takiego warunku;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawą do ubiegania się o pozwolenie na budowę jest m.in. decyzja o warunkach zabudowy i wszelkie "dowiadywania się" w tej kwestii nie ma formalnie żadnego znaczenia. Trzeba po prostu wystąpić o wydanie warunków zabudowy i wtedy uzyska się wiążącą decyzję, co do możliwości budowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z jakich aktów prawnych musza korzystać urzędnicy, którzy wydają decyzję o warunkach zabudowy?
czy jest jakaś ustawa która m.in. precyzuje co musi być w terenie żeby działkę zakwaflikować na budowlaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy ustawowe nie precyzują jakie wymagania musi spełniać działka, aby wydać decyzję o warunkach zabudowy, pozwalającą np. na postawienie domu jednorodzinnego. Gminy mają pełną swobodę w kształtowaniu zagospodarowania terenu - oczywiście w ramach wielu przepisów związanych m. in. z ochroną środowiska, planami rozwoju regionalnego itp. i każde wystąpienie o wydanie warunków rozpatrywane jest indywidualnie. W każdym przypadku gmina może nie wydać zgody na zabudowę do czasu opracowania planów przestrzennego zagospodarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu prezestrzennym z 2003 roku- napewno znajdziesz, jest do tego też rozporządzenie które reguluje sposób ustalania sąsiedztwa i to gmina bieże do ustalania wz. Odpowiedź admina jest trochę niekompetentna i powinien się icon_redface.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ta z przykładu @uroboros'a nie za bardzo jako zbiorcza przepompownia dla całego domu.
   Ale taka już jak najbardziej Ten model oprócz odporności na wysoką temperaturę (90-100oC) ścieków ma np. 70l zbiornik na ścieki i  3 przyłącza 110. Albo np. taki z 100l zbiornikiem i możliwością umieszczenia go po za domem. A to oferta tylko jednego z dostawców.
  • Dzień dobry:)
   Mam wielką prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam ankietę na temat różnych systemów wznoszenia ścian. Udział w ankiecie jest anonimowy i ma na celu poznanie stanu wiedzy na temat prefabrykatów. Wyniki badania posłużą do napisania pracy inżynierskiej na PK.
   https://goo.gl/forms/ZGYA7AdRA6GxPLqO2
  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
 • Popularne tematy

×