Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Genasek

stropodach wentylowany

Recommended Posts

Posiadam stropodach wykonany z konstrukcji stalowej pokryty blachą trapezową pod którą nie ma żadnej foli zabezpieczającej.Na dolnym pasie przymocowana jest konstrukcja alu.z płytami karton-gips,a na na płycie 15 cm miękkiej wełny mineralnej stanowiącej ocieplenie( dach nad mieszkaniem).Chce wykonać termoizolacje w/wym, kładąc na blachę folię,płytę Pir 5 cm i 2x papa lub jednokrotnego krycia ale mam wątpliwości czy w wyniku uszczelnienia dachu w wyniku prac opisanych nie będzie kondensacji pary na blasze od wewnątrz .Jeżeli będzie występowała to jak tego uniknąć.
Genasek

Jaki sens ma ocieplenie dachu wentylowanego od zewnątrz? W pustce pod pokryciem będzie temp. podobna jak na zewnątrz, a dodatkowa termoizolacja na blasze nic nie daje. Praktycznie jedynie zwiększenie grubości izolacji
z wełny poprawi ciepłochronność przy zachowaniu wentylacji podpokryciowej.

Właściwie nigdzie jednoznacznie nie pisze że to dach wentylowany.

Cytat

Chce wykonać termoizolacje w/wym, kładąc na blachę folię,płytę Pir 5 cm i 2x papa lub jednokrotnego krycia ale mam wątpliwości czy w wyniku uszczelnienia dachu w wyniku prac opisanych nie będzie kondensacji pary na blasze od wewnątrz .Jeżeli będzie występowała to jak tego uniknąć.
Genasek

A nie taniej, szybciej, łatwiej rozebrać sufit i dołożyć/wymienić izolację do grubości >30cm?
Kładąc wełnę krzyżowo zminimalizujesz mostek cieplny od elementów konstrukcyjnych.
Wełnę zamknij z obu stron odpowiednimi foliami (od góry paroprzepuszcalna, a od dołu paroszczelna), zamocuj płyty K-G i finito.
Koszt materiału powinien być więcej niż przyzwoity - wszak to tylko mieszkanie.
Gdyby to był Loft... to...,

to i tak by trzeba to zrobić. icon_biggrin.gif

Wypowiedź Genasek z PW. Zamieszczam dla pełnego zrozumienia odpowiedzi.

Cytat

Sytuacja nie przedstawia się tak różowo bo górny pas kratownicy pokryty jest tylko blachą trapezową i brak jest bezpośrednią pod nią jakiegokolwiek zabezpieczenia np foli ,czy też desek lub płyt osb i latem konstrukcja nagrzewając się wydaję dźwięki nie do zniesienia .Czy wymieniona termoizolacja nie spowodowała by iż to zjawisko zniknęło by na zawsze ? Ze względów konstrukcyjnych (obciążenia) położenie np płyt OSB czy zastosowanie deskowania z pokryciem papą nie wchodzi w rachubę.

Czy widzi Pan jakieś inne rozwiązanie .Koszty nie są aż tak istotne

Szkoda, że w pierwszym pytaniu nie podał Pan co jest istotą problemu - nie chodzi więc o ocieplenie stropu, a o ochronę dachu przed nagrzewaniem.

Proponowany sposób izolowania jest teoretycznie poprawny natomiast trudno przewidzieć na ile skuteczny (eliminacja trzeszczenia). Ewentualnie można rozważyć wymianę blachy trapezowej na dachowe płyty warstwowe.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mam potwierdzenia od pozostałych singli (męskich) 
    • Nie zapomnij, że ziemia przyciąga, a na blatach lubi się wszystko rozlewać.    Polecam do przeczytania: Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe?
    • Przy DUŻYM mieszkaniu wystarczą dwa zabezpieczenia światła górnego, w mniejszym nie ma co mnożyć tych zabezpieczeń, tym bardziej, że teraz robi się jakieś mieszane oświetlenia z listwami ledowymi... Najważniejsze są zabezpieczenia w kuchni i łazience, pokoje można pogrupować po dwa, trzy - tam specjalnych obciążeń nie bywa... Można dodatkowo zabezpieczyć "ścianę multimedialną" z wielkim TV, kinem domowym, kolumnami itp jakimiś zabezpieczeniami przepięciowymi w razie burzy... Ale to wszystko powinno być fachowo i czytelnie zrobione i opisane w rozdzielnicy. Prawdziwy elektryk jest w stanie Ci to zrobić, ale może wiązać się to z większym, czy mniejszym pruciem ścian...
    • Wybaczcie, że teraz odpowiadam, ale był młyn przed świętami i nawet nie było kiedy do komputera osiąść, nie mówiąc już o innych sprawach.  Faktycznie, przyznaje się, że mogło mi to umknąć. Mea Culpa. Brzmi to w sumie fajnie, ale i tak chyba jeszcze trochę o tym poczytam. Lepiej podejmować decyzję, mając pełny ogląd sytuacji Co do zmian elektrycznych, to w kuchnie przede wszystkim chcemy część gniazdek zamontować w blatach, ale tak żeby je można było schować. Korzystasz wtedy kiedy potrzeba. Co do reszty mieszkania, to zastanawiamy się, czy w salonie nie zdecydować się na montaż kilku gniazdek w podłodze. Zwłaszcza w miejscu gdzie ma stać telewizor i reszta sprzętu RTV, ale tutaj już przede wszystkim wygoda.  Trzecia sprawa jest taka, i tu mogę popełnić gafę, że jak coś to proszę o poprawę i wyrozumiałość. Jak mieszkałem z rodzicami, to m mieliśmy 3 bezpieczniki(czy korki, zwał jak zwał), czyli główny wyłącznik wszystkiego, i potem 3 kolejno obok siebie ułożone kostki. Jedna była odpowiedzialna, za łazienkę i toaletę, druga to chyba był salon i pozostałe 2 pokoje, a trzecia kuchnia i światło. Tata, sam się w tym połapać nie mógł. Jak strzeliło jedno gniazdko w przedpokoju, to okazało się, że do niego były podłączone gniazdka z dużego pokoju, czy jakoś tak. W każdym razie, jeden wielki bałagan.   Chciałbym, żeby efekt finalny był taki, że każdy pokój mają osobny bezpiecznik na światło i gniazdka. Pytanie do was, czy ma to większy sens i czy elektryk będzie w stanie mi coś takiego zrobić?"
    • Gość Yaras12
      Witam.Chcialbym zrobić podłogę na poddaszu żeby to użytkować. Budynek ma ok.40lat strop 9cm.jest zbrojony.Architekt mówi że można tylko zrobic podłogę z legarow i płyty osb. Proszę doradzcie mi jaka grubość legarow jaka płyta,wełna,rozstaw itd. Poddasze ma 9.5m*12m.Wyszly 4 pokoje 4*4.Łazienka i garderoba.Mam otwor na okno balkonowe i do dyspozycji 15cm.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...