Skocz do zawartości

Ogrodzenie Drewbet - ktoś wykonywał?


igorczok

Recommended Posts

Dzień dobry

Chcę kupić ogrodzenie z pustaków łupanych firmy Drewbet. Oprócz pustaków łupanych, firma przewidziała pustaki fundamentowe, na których muruje się już bezpośrednio pustaki łupane. Czy dobrze myślę, że zamiast wsadzania w ziemię kilku pustaków fundamentowych, mogę wykonać w ziemi fundament lany ze zbrojeniem a pustak fundamentowy dać wyłącznie jeden - tuż przy samej ziemi (żeby pustaki łupane ustawiać na równym)? Może ktoś z użytkowników ogrodzenia tej firmy podpowie jak robił u siebie?

Pozdrawiam

Irek
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Podbijam pytanie tytułowe ale w innej sprawie.

Jestem na początku murowania ogrodzenia z pustaków łupanych, w skład którego wchodzą wąskie pustaki na podmurówkę oraz szersze pustaki na słupki. Pustaki z podmurówki łączą się ze sobą mniej więcej równo, ponieważ w miejscu łączenia mają równe powierzchnie. Natomiast mam mały problem w miejscu połączenia podmurówki ze słupkiem, w którym pustak z podmurówki, który ma gładkie powierzchnie od czoła łączy się z nierówną, "łupaną" powierzchnią pustaka ze słupka. Pomimo wybierania na miejsce łączenia pustaków z jak najrówniejsza płaszczyzną zawsze w tym miejscu pozostaje szczelina na 2-3 milimetry. Na załączonym zdjęciu ze strony Drewbetu wygląda to w miarę OK ale w praktyce nierówności są na tyle duże, że szpara jest bardziej widoczna.

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat i może coś podpowiedzieć? Myślałem o zafugowaniu tej szczeliny silikonem w podobnym kolorze ale może jest lepszy sposób? Myślałem też o szlifowaniu pustaka ze słupka w miejscu przylegania do słupka podmurówki ale w praktyce nie jest łatwo to zrobić żeby nie zniszczyć widocznej części pustaka. A może powinienem odpuścić i założyć, że w przypadku pustaków łupanych tak ma być?

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tej sprawie to chętnie posłucham.

dzięki
irek

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...