Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Mariola M

Jakie pomieszczenia wlicza się do powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego ?

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam pewne wątpliwości co do powierzchni użytkowej. Czy ktoś może mi pomóc ? Chodzi mi o to, jakie pomieszczenia wlicza się do powierzchni użytkowej w domku jendorodzinnym ?

Pozdrawiam

Mariola M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojęcie powierzchni użytkowej nie jest dokładnie zdefiniowane i w rożnych aktach prawnych jest ona różnie określana. W potocznym znaczeniu do powierzchni użytkowej zalicza się pomieszczenia mieszkalne oraz pomocnicze (np. kuchnia, łazienka) o wysokości powyżej 1,9 m, jednak zależnie od tego jaki jest cel jej określenia może być ona wyznaczana na innych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkałam sie nawet z tym, że ten sam projekt domu opisany był różnie ; Kupiliśmy 1 projekt gdzie powierzchnia użytkowa była 120m2 a na drugim takim samym projekcie powierzchnia użytkowa wynosiła 102m2!!!!!! Skąd taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałem, że wyliczanie powierzchni użytkowej jest dużym problemem, zwłaszcza dla osób budujących domy o powierzchni użytkowej powyżej 300 m2. Od stycznia wchodzi dla tych domów 22 proc. podatek VAT. Czyli jak pisała redakcja nie ma jednobrzmiących przepisów na temat wyliczania tej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem do powierzchni użytkowej powinny się wliczać pomieszczenia wszystkie oprócz gospodarczego, kotłowni itp. Wszystkie inne o wysokości powyżej 1,9m powinny być wliczane. Ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża?
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...