Skocz do zawartości

Zewnętrzna klamka do drzwi tarasowych.


Recommended Posts

Chcę w drzwiach tarasowych zamontować zewnętrzną klamkę, żeby móc od zewnątrz drzwi zamykać i otwierać. Nie przymykać, tylko zamykać.
Jak się za ten temat zabrać?
Drzwi są z plastiku, profile 5-komorowe kwadratowe.
Na okuciu stoi napis Roto.
Słupek jest ruchomy.
Drzwi chyba firmy Gealan, nie pamiętam, kupowałem w markecie.





Link do komentarza
To prawda, ale jak przyciśnie to i można znaleźć taką "dedykowaną".

Ps. jakieś 3986,5 lat temu, modernizowałem mieszkanie znajomego na wózku, który miał pochylnię z wjazdem na balkon (na parterze).
Nie pamiętam problemu z ościeżnicą, pamięć zawodzi, lub zwodzi (nie mylić ze wzwodem), ale pamiętam, że problemem był wymóg zamku z 2 stron drzwi (wybiórcza pamięć, to oznaka starości ?).
Link do komentarza
Cytat

To prawda, ale jak przyciśnie to i można znaleźć taką "dedykowaną".

Ps. jakieś 3986,5 lat temu, modernizowałem mieszkanie znajomego na wózku, który miał pochylnię z wjazdem na balkon (na parterze).
Nie pamiętam problemu z ościeżnicą, pamięć zawodzi, lub zwodzi (nie mylić ze wzwodem), ale pamiętam, że problemem był wymóg zamku z 2 stron drzwi (wybiórcza pamięć, to oznaka starości ?).


Wieki temu profile okienne częściej występowały w "wyższych" odmianach i mogło się tak zdarzyć, że pasowało. Bez dokładniejszych informacji (zdjęcia?) ze strony potrzebującego trudno coś jednoznacznie doradzić..
Link do komentarza
Ja zastanawiam się jak z trwałością takiego zamka zamontowanego na zewnątrz? Chyba, że sprytnie zrobić zamek w środku a samą klamkę dać od zewnątrz. Nie wiem czy chcesz mieć dostęp "z klucza" od zewnątrz aby nie przechodzi przez cały dom i tam od środka odkluczać drzwi.
Resztę spraw konstrukcyjnych nie do mnie - ja w oknach nie siedzę i totalnie na tym się nie wyznaję.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...