Skocz do zawartości

Smród z ubikacji


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem a mianowicie strasznie śmierdzi z górnej łazienki w dolnej nic nie czuć, smród jest tak silny że aż go czuć w pokoju obok. Sprawdzaliśmy już z żoną syfony wszystko elegancko wyczyszczone z włosów i tym podobnych i nic dalej jak waliło tak wali. Teraz trochę informacji: Odpowietrzenie jest wypuszczone ponad dachem, posiadam przydomową oczyszczalnie ścieków dodam że łazienka z oknem które jest przez cały dzień otwarte a i tak czuć smród, w łazience jest wanna kibelek i umywalka. Mam pewne podejrzenia ale nie wiem czy słuszne konkretnie pod umywalką mam syfon w którym rura już wchodzaca do odpływu jest skierowana do góry lekko czyli woda ma pod gorę bo fachowiec za wysoko zrobił odpływ a z syfonem wyszedł za nisko i teraz jest lekko pod górkę ale nie wiem czy to może mieć wpływ na aż taki smród?? Poradźcie coś bo normalnie nie idzie mieszkać. Pozdrawiam
Link do komentarza
Czyli kiedyś było ok?
Najpierw musisz zlokalizować z skąd zalatuje ten smród. Kup korki do rur pvc odpowiednie do posiadanych (najprawdopodobniej to śr.50 albo 32 mm) i zatykaj po kolei każde z urządzeń, co dzień inne aby wyniuchać icon_biggrin.gif
Ten kibelek to pod zabudowę czy zwykły kompakt?
Co do tego syfonu od umywalki to zły trop, jeżeli woda jest w syfonie to nie ma prawa śmierdzieć.
Link do komentarza
Cytat

Czyli kiedyś było ok?
Najpierw musisz zlokalizować z skąd zalatuje ten smród. Kup korki do rur pvc odpowiednie do posiadanych (najprawdopodobniej to śr.50 albo 32 mm) i zatykaj po kolei każde z urządzeń, co dzień inne aby wyniuchać icon_biggrin.gif
Ten kibelek to pod zabudowę czy zwykły kompakt?
Co do tego syfonu od umywalki to zły trop, jeżeli woda jest w syfonie to nie ma prawa śmierdzieć.



Kibelek jest w zabudowie. Dzisiaj wyniuchaliśmy z żoną, że smród wydobywa się z wanny.
Link do komentarza
Cytat

I tu jest właśnie problem wanna jest zabudowana płytkami i niestety fachowiec nie zrobił nam żadnego okienka rewizyjnego:( Jest jakieś rozwiązanie, żeby nie rozwalać zabudowy?


Obawiam się że trza rozwalać icon_confused.gif
Najdelikatniej to wydłubać jedną, dwie płytki w pobliżu odpływu aby dostać się do syfonu, a potem zamontować rewizje maskującą.
Jakie masz duże płytki na obudowie?
Link do komentarza
Spoinę wydłub nożykiemn, takim do regipsu np, delikatnie na ilę się da , jeżeli łazienka była robiona niedawno to zabudowę wanny masz zrobioną z ytonga 5tki, chyba że majster starej daty i zabudował cegłą . To miękki materiał , kup se brzeszczoty do metalu do piłki ręcznej i delikatnie , z wyczuciem postaraj się to przeciąć , na początku trzeba trochę ,,pośmulać''ale jak się przebijesz to potem idzie , tak możesz uniknąć rozpieprzenia całej zabudowy.
Link do komentarza
Cytat

Spoinę wydłub nożykiemn, takim do regipsu np, delikatnie na ilę się da , jeżeli łazienka była robiona niedawno to zabudowę wanny masz zrobioną z ytonga 5tki, chyba że majster starej daty i zabudował cegłą . To miękki materiał , kup se brzeszczoty do metalu do piłki ręcznej i delikatnie , z wyczuciem postaraj się to przeciąć , na początku trzeba trochę ,,pośmulać''ale jak się przebijesz to potem idzie , tak możesz uniknąć rozpieprzenia całej zabudowy.


Nożyk do regipsów raczej się nie sprawdzi do wydłubywania fugi, ale taki
skrobak do fug sprawdzi się na 100%.
Plusik za zwrócenie uwagi na rodzaj obudowy i opis wycięcia dziury w obudowie, ja to miałem na myśli ale nie napisałem.
napisałem tylko o wydłubaniu płytki/płytek z obudowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...