Skocz do zawartości

Warunki zabudowy a pozwolenie na budowę


Cabanos

Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę na poniższą sprawę.

Była działka. Właściciel wystąpił o WZ na dwa domki na tejże działce. Otrzymał WZ na dwa domki. Wystąpił o pozwolenie na budowę jednego z tych dwóch domków i otrzymał takowe. Rozpoczął budowę. Po postawieniu stanu surowego, podzielił działkę na dwie - na jednej jest już ten jego, na drugiej, którą kupiłem - jest WZ na tenże drugi domek. I teraz zaczynają się schody. Po kolei:
1. URZĄD: Musicie napisać pismo, że chcecie przenieść WZ na tą nową działkę.
2. Piszę, mam zgodę właściciela, Urządz przyjął - Jestem HAPPY !!!
3. :scratching: - Urząd mówi - nie kochany, skoro facet zaczął budować i ma pozwolenie na budowę, to to jego pozwolenie wyczerpuje w pełni warunki WZ, więc trzeba wystąpić o nowe WZ. Ale urząd mówi - spoko - my warunki wam przepiszemy, bo to tylko formalność.
4. Ja KU..A !!!!! ..... Dobra występuję o nowe. Składam. Czekam.
5. Pani Naczelnik Urzędu - no w sumie to nie możemy wam wydać tych WZ bo Pozwolenie na budowę (to które ma już stan surowy) to obejmowało całą działkę, więc nie możemy wydać WZ na działkę (wydzieloną z duuużej działki) bo nanią jest już pozwolenie na budowę.
6. Ja: Ja pie...le, gdzie jest moja strzelba albo siekiera !!!!! Będzie rzeź !!!!

POMÓŻCIE !!!
Link do komentarza
Cytat

Jeśli WZiZT nie było "podziałowe" to urząd ma rację - poza jednym. Nie ma WZiZT na nową działkę (inny nr. działki).

Ale jakby nie patrzeć, kupiłeś kota w worku. Miał być rasowiec, a okazało się że to pospolity dachowiec.


Nie za bardzo Cię rozumiem - jak podziałowe ?? WZ było na dużą działkę. Potem podział na dwie małe działki.
Link do komentarza
I w zasadzie wszystko jasne. Z rolnej zrobiono pod zabudowę.

Diabeł tkiwi w szczegółach. Dobrze by było abyś przytoczył najważniejsze zapisy z WZiZT:
- czy WZiZT zostało wydane dla działki, czy terenu obejmującego działkę (przed podziałem),
- jak zdefiniowano budowę 2 budynków (są jakieś mapy z zaznaczeniem projektowanych lokalizacji?),
- co napisano w decyzji podziałowej ? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie za bardzo Cię rozumiem - jak podziałowe ?? WZ było na dużą działkę. Potem podział na dwie małe działki.


Bo zacząłeś przygodę z budowa od doopy strony. należało najpierw wystąpić o WZ dla tej 13 ar działki a potem ją kupić.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Kiedyś wydawało mi się, że zakup działki i jej zabudowa to prosta sprawa, w zasadzie kwestia posiadania odpowiedniej ilości pieniędzy. Pomocny jednak był blog budowlany, na którym przeczytałem, jak wygląda cała kwestia od strony technicznej. Te wszystkie pozwolenia na odrolnienie lub co gorsza odlesienie, bieganie od urzędu do urzędu jeśli chcemy uzyskać zgodę na budowę. Biurokracja jednym słowem. Ale warto wiedzieć na przyszłość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...