Skocz do zawartości

Rozkład materiału ściennego na bloczku fundamentowym i ławie fundamentowej


Recommended Posts

Witam;)
Obecnie na działce znajduje się taka ława fundamentowa:

W projekcie znajduje się taki projekt ławy wraz z bloczkiem:

Jak widać, na ławie znajduje się bloczek fundamentowy 25 cm, a na nim porotherm 25 cm.
I teraz pytanie. Zostawiając na boku wszystkie teorie typu: buduj z 25 cm, daj więcej ocieplenia ITP. ITD. .... czy mogę zastosować takie rozwiązanie:

Umyśliłem sobie ścianę 30 cm, lecz nie chcę, by wisiała ona na bloczku 25 cm, stąd też pomysł kładzenia bloczka na 38cm. Czy taki układ może zostać zastosowany? Albo inaczej pytając, czy może wystąpić nierównomierny rozkład materiału ściennego na bloczku fundamentowym(i jednocześnie na ławie)?
Link do komentarza
Ława była chyba liczona i zbrojona na inny układ bloczków - ściany fundamentowe będą o 1/3 cięższe, ściany nośne o 20%, czy podłoże i ławy to wytrzymają ...

No i oś ściany nie będzie tak jak w projekcie - zmienią się wymiary domu.
Link do komentarza


Cytat

tyle że w temacie powinien się wypowiedzieć Twój kierownik budowy




Cytat

Czyli:

można przyjąć bez większych obaw?




nadal twierdzę że powinieneś to ustalić z kierownikiem/inspektorem od tego są
a że w naszym kraju nie ma tak żeby ich nie było razem lub zamiennie
to koszty ich/jego posiadania Cię nie miną
a skoro płacisz to wiedz za co icon_smile.gif Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Według projektanta i kierownika mogę sobie postawić i Porotherm 44




Wiesz Co Kolego .
Nie dość że jesteś ignorantem to jeszcze lebiegą
jak dostaniesz poprawkę w projekcie podpisaną przez uprawnioną osobę z piecząteczką
to będziesz mógł sobie postawić budynek i z samego styropianu olewając Porotherm.
po raz 3 i ostatni kieruję Cię do osoby odpowiedniej i odpowiedzialnej bez której Twoje chciejstwo nie ma prawa stać się rzeczywistością.
Więc rusz mózgownicą przyjmij wiedzę / dobrą radę i zacznij jak należy a nie od doopy strony
Link do komentarza
Yyy co Kolego?
Architekt, który dłużej projektuje niż ty żyjesz i który zaprojektował więcej domów niż potrafiłbyś zliczyć potwierdził, że nie widzi żadnego problemu z postawieniem bloczka 38 i na to porothermu 30 z osiami przestawionymi o centymetr w te czy we wte. To tylko na budujemydom.pl i znanym forum na litere M wszyscy mają ławy, ściany i osie wymierzone z dokładnością tokarek CNC wartych tyle co dom wielorodzinny.

PS Kierownik budowy, przeliczył obciążenia i również nie widzi problemu. Edytowano przez themichals (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Yyy co Kolego?
Architekt, który dłużej projektuje niż ty żyjesz i który zaprojektował więcej domów niż potrafiłbyś zliczyć potwierdził, że nie widzi żadnego problemu z postawieniem bloczka 38 i na to porothermu 30 z osiami przestawionymi o centymetr w te czy we wte. To tylko na budujemydom.pl i znanym forum na litere M wszyscy mają ławy, ściany i osie wymierzone z dokładnością tokarek CNC wartych tyle co dom wielorodzinny.

PS Kierownik budowy, przeliczył obciążenia i również nie widzi problemu.


przeliczyli wprowadzili zmiany do projektu podpisali się pod tym iiiiii
nie ma żadnego problemu
tyle że musieli to zrobić
skoro przeliczyli po po co ciągnąć temat ???
Link do komentarza
Cytat

Tak też się Kolego stało. Projektant powiedział, żebym sobie darował internetowych budowlańców, którzy budowę widzieli na youtubie. I tak też zrobię




no widzisz i mamy paradoks
ten który budowę zna z youtube odsyłał cię tam gdzie powinieneś trafić
znaczy właściwe filmiki oglądałem
bądź
wiem co nie co o budowie co nie zmiania faktu iż trafić powinieneś dokładnie w to samo miejsce.
tak czy inaczej
przyznaję sobie +
za właściwe pokierowanie Twoimi krokami
bez względu na to czy za chwilę w ramach rewanżu dostanę stos pochwał czy wyzwisk
istotnym jest że fachowiec na miejscu w realu zajął stanowisko wprowadził korekty etc.etc.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...