Skocz do zawartości

Wezyr 2 / Dominanta


andrzej_i

Recommended Posts

Cytat

Dzięki Ronix. Zdjęcia są ok.
Ile tam jest miejsca, jestem w szoku.
Spokojnie można tam jakieś regały wstawić na różne mało używane rzeczy. No i suszarnia spokojnie może tam być.
A jak się wchodzi przez te drzwi to jest od razu skos ? Możesz zrobić fotkę przy samych drzwiach?


Witam Basiula
Chciałem wstawić zdjęcie strychu od wewnątrz z drzwiami ale pokazuje mi że wykorzystałem już przestrzeń na zdjęcia , może ktoś podpowe jak mam wstawiać następne zdjęcia .jeżeli się nie da to podaj adres e-mail wtedy wyślę pocztą elektroniczną Póki co drzwi na mniejszy strych niestety trzeba skrócić ponieważ pzeszkadza skos z lewej strony .Skrócenie jednak nie jest zbyt wielką niedogodnością -jest to o wiele dogodniejsze rozwiązanie niż schody opuszczane(jestem wysoki i wchodzę prawie jak przez normalne drzwi) .Schody opuszczane mam zamontowane na duży strych(proponuję schody metalowe ,otwierają się równie lekko jak drewniane a są o wiele mocniejsze ).Co do schodów na piętro to my mamy betonowe wylewane (piszesz że takie planujecie również zrobić -ja dołożyłem jeden stopień w głąb salonu dzięki czemu mam lepszy zabieg i stopnie są szersze bo nie ukrywam że ekipa budowlana trochę schody skopała i były poprawiane ),jest do bardzo dobre rozwiązanie ponieważ pod schodami mamy spiżarkę -świetna sprawa.Jeżeli macie inne pytania chętnie odpowiem i w miarę możliwości doradzę. Mam dużo zdjęć ale nie wiem jak je wstawic(czy jest może jakiś limit czasowy i póżniej będzie można ponownie wstawić dalsze zdjecia ?).Pozdrawiam również Seba - gratuluję zakończenia budowy oraz ciekawych rozwiązań Wezyra .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam jestem wraz z żoną zainteresowany projektem wezyr,może ktoś wybudował taki domek w okolicach Łodzi,ile wyszedł was stan surowy zamkniety,bo nie wiem ile wziąsc kredytu,wiekszosci będe stawiał sam z rodziną ,ile tez zużyliscie materiału na postawienie tego domku,za wszelkie informacje będę bardzo wdzieczny.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam jestem wraz z żoną zainteresowany projektem wezyr,może ktoś wybudował taki domek w okolicach Łodzi,ile wyszedł was stan surowy zamkniety,bo nie wiem ile wziąsc kredytu,wiekszosci będe stawiał sam z rodziną ,ile tez zużyliscie materiału na postawienie tego domku,za wszelkie informacje będę bardzo wdzieczny.



Kredytu bierz ile możesz. I tak ci na końcu zabraknie.
Dom domem, ale jeszcze jest kuchnia, meble, dywany, ogrodzenie, brama, kosiarka, karcher do mycia auta, jakiś warsztacik w garażu ....... się tego nazbiera tyle że kosmos. Właściwie każdą, dowolną kwotę jesteś w stanie wpompować w dom. Mnie się właśnie kasa z kredytu skończyła i teraz mozolnie będę się wykańczał z oszczędności. Czyli najbliższe 30lat.

A jeśli zbudujesz wszystko i ci z kredytu jakims cudem zostanie, to zawsze możesz bankowi oddać (np jednorazowa wieksza spłata).

Powodzenia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nastała cisza icon_wink.gif
U nas pogoda brzydka, ale coś tam dalej robimy. Mąż bierze się za elektrykę, przynajmniej na parterze, bo stropy już mamy icon_smile.gif
Czy ktoś mi podpowie ile metrów kabla zużył na Wezyrka ? Ewentualnie jak macie jakieś inne dane ilościowe to będę wdzięczna .
Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam wszystkich , dawno mnie tutaj nie było .Jeszcze nie mieszkam ale myślę że chyba na wiosnę zostawię przeprowadzke , chociaż dom wewnątrz jest gotowy. Suszarnia na małym strychu jest dobrym rozwiązaniem i myślę że jest to możliwe , chociaż moja żona myśli też o dużej garderobie w tym miejscu.Może te zdjęcia coś pomogą.Pozdrawiam wszystkich



Witam serdecznie, ja jestem dopiero na etapie wybierania projektu, oboje z mężem bardzo powaznie zastanawiamy się nad Wezyrem 2g(wydaje się być prawie idealny). Miała bym prośbę do Pana czy jest możliwość przesłania kilku zdjęć jak wyglada Pana domek, jakie porawki wprowadziliście i jak to wszytsko się sprawdza.
Ja bym chciała dodać po jednym oknie dachowym do pokoi, dodatkowe drzwi z pomieszczenia gospodarczego na ogród i zrezygnować ze ścianki która jest przy kominku aby kuchnia była bardziej otwarta, zastanawiałam się również na dodatkowym oknie w salonie w bydaje się być dosyć mało doświetlony zwłaszcza ze wyjscie na ogród bedzie na połnoc.
Interesują mnie również koszty, bo chyba jak większośc muszę wziąść kredyt i nie wiem czy to wystarczy.
Za pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie, ja jestem dopiero na etapie wybierania projektu, oboje z mężem bardzo powaznie zastanawiamy się nad Wezyrem 2g(wydaje się być prawie idealny). Miała bym prośbę do Pana czy jest możliwość przesłania kilku zdjęć jak wyglada Pana domek, jakie porawki wprowadziliście i jak to wszytsko się sprawdza.
Ja bym chciała dodać po jednym oknie dachowym do pokoi, dodatkowe drzwi z pomieszczenia gospodarczego na ogród i zrezygnować ze ścianki która jest przy kominku aby kuchnia była bardziej otwarta, zastanawiałam się również na dodatkowym oknie w salonie w bydaje się być dosyć mało doświetlony zwłaszcza ze wyjscie na ogród bedzie na połnoc.
Interesują mnie również koszty, bo chyba jak większośc muszę wziąść kredyt i nie wiem czy to wystarczy.
Za pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam


Witam
Jeżeli będziecie bardzo zainteresowani budową , zapraszamy do obejrzenia Wezyra k/Wrocławia ,bo za dużo pisania odnośnie zmian w projekcie a Opole przecież blisko.Podajcie namiar np:e-mail to się umówimy.Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Jeżeli będziecie bardzo zainteresowani budową , zapraszamy do obejrzenia Wezyra k/Wrocławia ,bo za dużo pisania odnośnie zmian w projekcie a Opole przecież blisko.Podajcie namiar np:e-mail to się umówimy.Pozdrawiam


Witam serdecznie,
Bardzo dziękuję za zaproszenie, chętnie przyjedziemy. W chwili obecnej jesteśmy na etapie adaptacji projektu, jeszcze w tym tygodniu zostaną złożone dokumenty o pozwolenie icon_smile.gif). podaję mój adres e-mail alcybiades@poczta.onet.pl bardzo dziękuję i pozdrawiam Ania
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

No ładne cacko !!! A w pomieszczeniu nad garażem okien w dachu nie robicie?


na razie okien dachowych nie wstawiamy. Zobaczymy później, może stawimy jak będzie ciemno.
Dzisiaj weszli tynkarze, na razie gruntują, zakładają listwy na okna. Od poniedziałku zaczynają "sajgon" icon_wink.gif

Cytat

Gratulacje - tak trzymać
Serdecznie Was pozdrawiam


dziękujemy, również serdecznie pozdrawiamy icon_smile.gif


Ktoś się jeszcze buduje, czy już wszyscy mieszkają w swoich wezyrkach ?

A tak na marginesie, nikt nie napisał że okna z sypialni nie są symetryczne i nie leżą nad oknami garażowymi. U nas za późno zostało to zauważone, a można było wyrównać , żeby nie były "rozjechane".
To taka informacja dla przyszłych budujących icon_wink.gif Edytowano przez Basiula (zobacz historię edycji)
Link do komentarza


A tak na marginesie, nikt nie napisał że okna z sypialni nie są symetryczne i nie leżą nad oknami garażowymi.

Pisał Ronix:

CYTAT 29 04 2008, 10:48 odpowiedź na moje pytania )
(...) Poza usterkami które sam wykryłeś ,proponuję nie robić uskoków w dachu na ścianach szczytowych (są w projekcie) bo deszczówka w czasie wiatru będzie zalewać Ci ściany szczytowe,chyba że dasz jakieś małe rynienki ale nie będzie to zbyt ładnie wyglądało.Po drugie garaż zrób głębszy bo jak zamontujesz bramę przesuwną to prowadnica od bramy będzie przechodziła przez górną część drzwi do garażu , następnie zrób większy węgarek nad bramą garażową żebyś miał do czego zamontować bramę , przemyśl czy warto robić kwietnik przy wejściu (będzie gromadzić się wilgoć),pion kanalizacyjny wyprowadz obok komina (są specjalne dachówki )a nie w kominie bo może zaciągać brzydkie zapachy do środka domu przez kanały wentylacyjne sąsiadujące z pionem,nie zapomnij doprowadzić rurę z zewnątrz do kominka pod tzw.chudziakiem,zastanów się czy nie zwiększyć okien w salonie i kuchni ,również na górze w pokojach ,sprawdz rozstawienie okien na ścianie szczytowej z lewej strony czy góra z dołem są symetryczne bo rysunki pokazują że są symetryczne a wymiary od ścian zewnętrznych i między oknami pokazują co innego ,daj odpowiednio grube krokwie np.20 cm aby zmieściła się między nimi wełna 20 cm ,przemyśl sprawę przejścia z mniejszego strychu na większy żeby nie montować schodów opuszczanych a wchodzić normalnymi schodami na mniejszy strych(położenie schodów wzdłuż ściany przy łazience na piętrze do góry,trzeba wykonać jeszcze dodatkowe drzwi aby na ten strych wchodzić,obydwa strychy mają po podłodze ok.60 m2-dużo dodatkowego miejsca,ty po zmianie projektu masz jeszcze więcej.To tyle .
Pozdrawiam



No pocieszenie powiem że u mnie tez nie zwróciłem uwagi na nierówne okna pomimo wskazówek Ronixa. Tzn zauważono to przy stawianiu ścian piętra, ale tam okien nie rozstawisz szerzej (ścianka działowa) a te w garażu na dole były przecież już zrobione na gotowo.
Nie przejmuj się. Mnie to przeszkadzało tylko przez pierwszy miesiąc.

Powodzenia
Seb
Link do komentarza
Cytat

No pocieszenie powiem że u mnie tez nie zwróciłem uwagi na nierówne okna pomimo wskazówek Ronixa. Tzn zauważono to przy stawianiu ścian piętra, ale tam okien nie rozstawisz szerzej (ścianka działowa) a te w garażu na dole były przecież już zrobione na gotowo.
Nie przejmuj się. Mnie to przeszkadzało tylko przez pierwszy miesiąc.

Powodzenia
Seb



Kurcze, muszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem icon_wink.gif Tyle razy to czytałam i nigdy nie wpadłam na to że to chodzi o te okna.
No ale trudno są to są i już za późno na zmiany. U nas też wpadli na to jak robili górne okna, był nawet pomysł żeby przesuwać nadproża, ale daliśmy sobie spokój, bo przesunięcie to widać tylko od sąsiada więc jest mało istotne.
Teraz jak tak na to patrzę, to mogłam przesunąć ściankę działową tak żeby to okno było w garderobie a nie w sypialni, byłaby bardziej funkcjonalna garderoba, no ale cóż, ścianki postawili, zatynkowali, więc burzyć nie będę.

Ze zmian wprowadzonych jeszcze: w jednym z pokoi z balkonem (tym drugim) robimy na stałe schody na strych. (jest to dla nas pokój tzw. wolny, gościnny). Będzie można swobodnie wejść na strych, chcemy tam zrobić w połowie miejsce do zabawy dla naszych synków a w połowie zrobię sobie suszarnie,

Link do komentarza
Witam serdecznie,
Mam prośbę Basiula bo zaiteresował mnie Twój pomysł, ze schodami na duży strych czy mogłabyś wrzucić kilka zdjęć jak u Ciebie to wygląda, zależy mi bardzo na normalnych schodach a po wizycie u Ronixa wiem że mogą być z tym małe problemy.
Pozdrawiam Ania icon_biggrin.gif

Cytat

Kurcze, muszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem icon_wink.gif Tyle razy to czytałam i nigdy nie wpadłam na to że to chodzi o te okna.
No ale trudno są to są i już za późno na zmiany. U nas też wpadli na to jak robili górne okna, był nawet pomysł żeby przesuwać nadproża, ale daliśmy sobie spokój, bo przesunięcie to widać tylko od sąsiada więc jest mało istotne.
Teraz jak tak na to patrzę, to mogłam przesunąć ściankę działową tak żeby to okno było w garderobie a nie w sypialni, byłaby bardziej funkcjonalna garderoba, no ale cóż, ścianki postawili, zatynkowali, więc burzyć nie będę.

Ze zmian wprowadzonych jeszcze: w jednym z pokoi z balkonem (tym drugim) robimy na stałe schody na strych. (jest to dla nas pokój tzw. wolny, gościnny). Będzie można swobodnie wejść na strych, chcemy tam zrobić w połowie miejsce do zabawy dla naszych synków a w połowie zrobię sobie suszarnie,


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie,
Mam prośbę Basiula bo zaiteresował mnie Twój pomysł, ze schodami na duży strych czy mogłabyś wrzucić kilka zdjęć jak u Ciebie to wygląda, zależy mi bardzo na normalnych schodach a po wizycie u Ronixa wiem że mogą być z tym małe problemy.
Pozdrawiam Ania icon_biggrin.gif


Witaj Aniu icon_smile.gif
Na razie schody są w planach. Domek w środku "się tynkuje" więc schody zostaną zamontowane troszkę później, ale jak tylko będą , zrobię fotkę i ją tutaj wstawię. icon_smile.gif
Pozdrawiam

P.S. Oglądając dzisiaj moją galerię zauważyłam dziwną rzecz, mam w niej nie moje zdjęcia !
Są jakieś fotki o nazwie "Agatka z HB Studio - Kasia i Adrian"
Chciałam usunąć, ale to chyba nie rozwiązuje problemu. Czy ktoś "włamał" się na moje konto czy źle się przypisały galerie?
Co mogę z tym zrobić ?
Edytowano przez Basiula (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Instaluję właśnie rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka do pokoi na piętrze. Instalację już mam, pozostało zakupić turbinkę. Ktoś mi poradzi jaką wydajność turbiny powinienem zastosować? Opinie są różne. Zwłaszcza w internecie. Najlepsze są te mówiące żeby kupić bardzo dużą i regulator prędkości - w razie czego zawsze można zmniejszyć. Taaa...tylko po co mam się pchać w niepotrzebne koszty.
Link do komentarza
Nasze plany piecowe troszkę się pozmieniały.
Otrzymaliśmy informację że od kwietnia 2011 będziemy mieli gaz, więc zrezygnowaliśmy z ekogroszku i kupujemy piec gazowy.
A nasz domek już wytynkowany i ocieplony (zostało pół jednej ściany którą widać kawałek na fotce )
teraz wybieramy kolorek naszego wezyrka. Nasze typy to : pistacja i brzoskwinia
Teraz wygląda tak :

DSC01446.jpg



Nasz młodszy synek sprawdza czy tynki dobrze zrobione icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Nasze plany piecowe troszkę się pozmieniały.
Otrzymaliśmy informację że od kwietnia 2011 będziemy mieli gaz, więc zrezygnowaliśmy z ekogroszku i kupujemy piec gazowy.
A nasz domek już wytynkowany i ocieplony (zostało pół jednej ściany którą widać kawałek na fotce )
teraz wybieramy kolorek naszego wezyrka. Nasze typy to : pistacja i brzoskwinia
Teraz wygląda tak :
[attachment=7396:domek_09.2010.jpg]

Nasz młodszy synek sprawdza czy tynki dobrze zrobione icon_wink.gif
[attachment=7397:Anto__z_tynkami.jpg]



Mały budowlaniec wam rośnie icon_biggrin.gif
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam
My również jesteśmy zainteresowani tym projektem. Wezyr bardzo nam się podoba, a rozkład pomieszczeń jest dla nas prawie idealny. Mamy tylko jeden problem otóż Wezyr ma 9,30 wys a my w warunkach zabudowy mamy max 9 metrów, a do tego podłoga na parterze musi być na wys min 0,6 m. Będziemy musieli zabrać troszkę z wysokości icon_sad.gif i boję się żeby dom nie stracił formy. Proszę o podpowiedzi jak tego dokonać.
Pozdrawiam i gratuluję pięknych domów
Link do komentarza
Ja też miałem w warunkach 9m. W sumie nie wiem jaką mam wysokość teraz.

Wysokość do kalenicy wg projektu to 8,68, dopiero wraz z kominem 9,22. Nie jestem pewien czy wysokość zabudowy liczy się do kalenicy czy do najwyższego punktu. Sprawdź to. Najwyżej komin zrobisz wysoki na 32 cm a potem po odbiorach go podwyższysz:) Ważne żeby w projekcie było to uwzględnione. Papier musi się zgadzać. Mnie to ominęło bo pani "architektka" podczas wykonywania adaptacji od razu zmieniła mi kąt nachylenia połaci z 45 do 43 co spowodowało obniżenie kalenicy. I taki projekt został zatwierdzony w gminie. Ja zrobiłem wszystko bez zmian jak w oryginalnym projekcie. Przeszło bez problemów. Jakbym wiedział że pies z kulawą nogą nie zainteresuje się wysokością budynku przy odbiorach, to bym tak w ziemię nie szedł z podłogą garażu podczas jego podwyższania, tylko cały dom podniósł. No ale jest jak jest.

Przy okazji: Juz wiem dlaczego w projekcie wysokość garażu jest tak nikczemnie mała. O podatek przecież chodzi: 198 cm to nie dwa metry i liczy się taniej. Tak więc coś za coś - albo tanio albo wygodnie.

A projekt polecam. Większy w środku niz na zewnątrz. Trzeba tylko poczytać forum i wziąć pod rozwagę niektóre wnioski budujących. Edytowano przez Seb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif To zmienia postać rzeczy. Na razie kontaktowaliśmy się z biurem projektów i przesłali nam skany szczegółowe łącznie z przekrojem poprzecznym, jeszcze tylko fachowe oko znajomego architekta celem oceny czy nasze zmiany w ogóle da się wcielić w życie (jak na przykład lekkie przesunięcie 2 słupów na górze żeby znalazły się w ścianach) i kupujemy projekt.
Mam tylko jeszcze jedno pytanko do Wszystkich którzy pozostali przy wysokości schodów 19cm czy to aby nie za wysokie schody? nie są one niewygodne? z tego co wiem standard stopni to 17cm wysokości.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

U nas dalszy ciąg robót icon_smile.gif
Kilka aktualnych fotek :

Nasz tymczasowy "kominek" czyli tzw. "koza" icon_wink.gif
025.jpg

ocieplone poddasze :
031.jpg

ośnieżony domek z zewnątrz:
012.jpg

006.jpg

jeszcze zdjęcia przed posadzkami. po ułożeniu rurek do ogrzewania podłogowego:
121.JPG
125.JPG


a to ja docinam styropian icon_smile.gif dodam, że wszystko co jest pod posadzkami robiliśmy sami z mężem i moim tatą, tzn. styropian, kanalizacja, woda, ogrzewanie podłogowe.
023.JPG

Edytowano przez Basiula (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Brawo!! Piękna robota ten styropian i reszta!! Zresztą bardzo fajna i integrująca przyszłych mieszkańców. Fajnie że macie już ten etap. Pięknie rośnie domek. Na wiosnę pewnie przeprowadzka...
No i mamy okazję zobaczyć naszą dzielną Basiulę!!

Po raz kolejny widzę że miałem durniów a nie ekipę do budowy schodów. Wszystkim się mieszczą betonowe wylewane, tylko u mnie się nie mieściły. Nie wiem jak oni to rozmierzali. Nic to - są całe drewniane.

U nas zima. Wicher i mróz. Zielony szrek w kotłowni pochłania pellet masowo, kominek grzeje, czyli funkcje życiowe instalacji domowych w pełni. Jest pięknie. Drożej (opał), ale pieknie.


Pozdrowienia dla wszystkich Edytowano przez Seb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Seb - myślę że te schody są u wszystkich problemem ponieważ mój wykonawca od "wykończeniówki " również je poprawiał , dokładając jeden stopień który wchodzi do salonu czy też jak kto woli do hallu ale wyglądają nieźle.Pozdrawiam wszystkich budujących z zimowego ale nie zimnego icon_smile.gif) Wezyra. .[attachment=8289:Wezyr_zm__2.bmp]
[attachment=8290:Wezyr_zim__1.bmp]
[attachment=8291:Wezyr_front.bmp]

Wezyr_zm__2.bmp

Wezyr_zim__1.bmp

Wezyr_front.bmp

Wezyr_zm__2.bmp

Wezyr_zim__1.bmp

Wezyr_front.bmp

Link do komentarza
Cytat

Brawo!! Piękna robota ten styropian i reszta!! Zresztą bardzo fajna i integrująca przyszłych mieszkańców. Fajnie że macie już ten etap. Pięknie rośnie domek. Na wiosnę pewnie przeprowadzka...
No i mamy okazję zobaczyć naszą dzielną Basiulę!!


Dziękuję Seb icon_smile.gif


Ronix piękny ten Twój Wezyrek.

Co do schodów, to nie wiem czy u mnie są zrobione zgodnie z projektem czy zmienione, bo robił je mój tato i zrobił tak, żeby było dobrze icon_smile.gif Chociaż i tak narzeka, że można było poszerzyć klatkę schodową i było było rewelacyjnie.
Mam nadzieję że meble po nich wniesiemy icon_smile.gif

Wstawiłam więcej fotek do albumu, zapraszam :
https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...h&mid=10984

Pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich icon_biggrin.gif
Razem z mężem jesteśmy zainteresowani projektem Wezyra.Jak narazie analizujemy go i napewno wprowadzimy zmiany.Bardzo zainteresował nas projekt Seby.Mój M też chce powiększyć garaż.
Dlaczego nikt się już nie odzywa ?



Cześć Marysiu,
Na jakim jesteś etapie ze swoim Wezyrem?

Cytat

[attachment=504:attachment][attachment=503:attachment]

[attachment=505:attachment][attachment=506:attachment]Witam, witam Oto Wezyr II w trakcie budowy. Zadaszony taras... Dziś jest już stolarka zewnętrzna , dalsze zdjęcia w miarę postępu robót:) i pozdrawiam Halszkę icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


Cześć Isia,
Nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz ale warto spróbować icon_wink.gif podoba nam się twoje rozwiązanie zadaszenia tarasu i stąd moje pytania czy posiadasz jakieś rysunki konstrukcyjne do tej zmiany a może jakies zdjecia z realizacji zadaszenia.
Pozdrawiam Ania
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...