Skocz do zawartości

Wezyr 2 / Dominanta


andrzej_i

Recommended Posts

Chyba się zmieścimy?? No wiesz... ja to z miarką latałem mierząc samochody z otwartymi drzwiami, bagażnikiem itp i przeglądałem katalogi samochodów spisując wymiary i przestawiając ścianki garażu tak, żeby się wszystko pomieściło. Potem kilkanaście wersji w AutoCadzie z wrysowywaniem gabarytów przeróżnych aut. Ale ja to jestem taki bardziej garażowy mieszkaniec i to miejsce ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest tam już zaplanowane miejsce na stół warsztatowy, kanapę, jakieś szafki i małą lodóweczkę icon_wink.gif

Co do pomieszczenia gospodarczego to faktycznie ważny temat. My na początku myśleliśmy o częściowej piwnicy, ale pomysł padł z powodu poziomu wód gruntowych i kosztów. Ograniczyłem się do zrobienia wielkiego garażu który częściowo przejmie tą rolę. Ale sprawa jest faktycznie ważna. Zresztą wymiary poziome to jeszcze pikuś - temat wysokości nadproża i całego garażu to dopiero była dla mnie lekcja biegłej obsługi kalkulatora. Zależało mi na uzyskaniu 2 m wysokości we wjeżdzie licząc od podłogi do najniższej krawędzi otwartej bramy segmentowej. A projekt oryginalny niestety tego nie zapewnia.

Spiżarka ma takie wymiary jakie miała oryginalnie toaleta. Wejdzie wysoka zamrażarka i półki od góry do dołu. Bez szaleństw jeśli chodzi o miejsce ale zawsze coś. Kilka skrzynek piwa wejdzie. Zmniejszyliśmy okno i będzie tylko mały lufcik. Nie zapomnij jednak że przestawienie WC powoduje konieczność dołożenia pola wentylacyjnego - najlepiej w kominie kotłownianym. Nie problem, ale trzeba pamiętać.

No i temat schodów - cóż jesteś bardzo spostrzegawcza. Ja przekonałem się o tym dopiero podczas podejścia do budowy szalunków pod schody - miały być betonowe wylewane. No i kicha!! Zachodzą częściowo w narożnik wejścia. Drzwi są o takich wymiatrach jak w projekcie drzwi do gabinetu, więc nie jest to kwestia moich zmian. Po prostu w tym projekcie schody są DREWNIANE. I już. Albo pomniejszasz wejście do gabinetu (u mnie WC). Więc obecnie schodów nie mam icon_sad.gificon_sad.gif

Wejście do garażu spod schodów u mnie odpada, bo pod schodami planowałem zrobić schowek na szczotki, odkurzacze i inne takie... A co ci się nie podoba w wejściu z przedsionka? Ja nie dopatrzyłem się problemów...


Co do oglądania - zapraszam w okolice Gdyni icon_smile.gif Tyle że na razie stan - jak widać. We wrześniu będzie już ładniej bo z oknami i bramą.

Na zdjęciu widać kolizję schodów i drzwi. Nie dużo, ale jednak

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dzięki za obszerne informacje icon_smile.gif
Chyba wszystko skopiuję i pokażę mojemu wykonawcy icon_wink.gif bo mogę coś pominąć icon_wink.gif
Co do wysokości garażu to chyba masz rację (nie, nie chyba, na pewno ) nie przyglądaliśmy się temu aż tak wnikliwie i chyba trzeba pomyśleć o tych wysokościach, żeby później nie trzeba było się wyginać przy wchodzeniu/wychodzeniu
Jeśli chodzi o drzwi pod schodami, to tak jak myślałam, że będzie problem. Jednak trzeba będzie zmienić koncepcję tzn.i zostawić tak jak jest. A piszesz że schodów nie masz, ale w końcu kiedyś je zrobisz ? Hehhe , chyba że drabinkę postawisz icon_wink.gif A na zdjęciu faktycznie widać jak te schody wchodzą na drzwi.
Zrobiłabym spiżarkę w miejscu WC no ale teraz to już nie wiem gdzie umieścić wc , czy nie będzie niewygodnie pod te schody wchodzić. Chyba poczekam aż się wprowadzisz icon_wink.gif i napiszesz jak to jest w praktyce , hehe

Oglądać chętnie bym przyjechała, ale niestety trochę za daleko, (mieszkam w okolicach Legnicy, więc to jakieś 450 km .
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
I czekam na dalsze sugestie icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Witam wszystkich po wakacjach. Po przerwie wróciłem ostro do pracy i budowy. A jak tam postępy w budowie u was?
Własnie rozplanowuję instalację elektryczną i mam pytanie do tych którzy juz się meblują, albo mają już ustawienie mebli rozplanowane. Gdzie będzie u was stał telewizor w "salonie"? Na której ścianie? Myślałem o tym żeby postawić go na ścianie przylegającej do małego pokoika na dole, ale wtedy wypadałoby fotele/kanapy postawic pod przeciwległą ścianą (zewnętrzną) żeby nie blokowac drogi na taras. No i wątpliwości mam - strasznie daleko to jest od ekranu. A może po przeciwnej stronie - na ścianie zewnętrznej i wtedy kanapa na środku pokoju? Na Jak to macie rozwiązane u siebie?

Pozdrawiam wszystkich poddanych naszego Wezyra.

Sebastian
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nikt się nie odezwał, więc na wszelki wypadek zrobiłem alternatywnie dwa komplety gniazd - gdyby mi się znudziło albo odwidziało. Elektryka prawie skończona. Jutro zaczynam montaz instalacji odkurzacza centralnego. No i zaczniemy tynki. A dla zainteresowanych - fotka z oknami i bramką garażową.
Pozdrawiam
Sebastian

DSC01446.jpg

Link do komentarza
No cóż - papierologia to faktycznie dość mozolny proces. Ale podejdź do tego jak do komputerowej gry przygodowej: aby otworzyć drzwi, trzeba znać hasło które jest zamknięte w skrzyni do której trzeba miec klucz. Klucz ma czarnoksiężnik, ale żeby go oddać, potrzebuje składniki do mikstury którą własnie tworzy. Składniki mikstury są.......itd itp.

Są tacy których to nawet wciąga icon_smile.gif

Ale poważnie - cierpliwości! Inaczej się nie da. Choć spodziewaj się że i tak coś cię zaskoczy icon_smile.gif Ja na przykład zebrałem WSZYSTKIE papiery od pierwszego razu. Tak mi się przynajmniej wydawało. Aż do czasu gdy nie okazało się że kupiłem działkę bez dostępu do drogi i pozwolenia na budowę NIE BĘDZIE! Po wykonaniu dochodzenia wyszło, że droga która dochodzi do mojej działki jest drogą prywatą i ma 24 współwłaścicieli (sąsiedzi). Gdy kupowałem działkę nie kupiłem 1/24 części drogi od poprzedniego właściciela. No i padł blady strach. Przecież dotychczasowy właściciel mógł za tą 1/24 chcieć dowolną kwotę!! Miał mnie praktycznie w garści. Więc kilka siwych włosów mi przybyło icon_smile.gif Ale wszystko zakończyło się dobrze, a dotychczasowy właściciel - raczej właścicielka gruntu okazała się przyzwoitym człowiekiem i jeszcze nas przepraszała że to przez niedopatrzenie. A mogło być na prawde krucho.
Tak więc: WYTRWAŁOŚCI, WNIKLIWOŚCI i dbałości o szczegóły życzę!
Pozdrawiam
Sebastian
Link do komentarza
Staram się być cierpliwa, ale nieraz to już nie wytrzymuję, no ale co zrobię? Nakrzyczę na te wstrętne baby????
Ostatnio jak zanieśliśmy papiery, Pani przyjmująca powiedziała nam, że teraz jak mamy już wszystko to co było wypisane w piśmie to już tydzień i będzie odpowiedź. Mija drugi tydzień, dzwonię a Pani mówi, że jeszcze do naszych papierów nie doszła , eehhh ręce opadają. No ale czekam cierpliwie.
Mają teoretycznie miesiąc na odpowiedź, więc zadzwonię jak minie ten ich miesiąc
Mieliśmy we wrześniu lać fundamenty, pewnie w tym roku już nie wylejemy.
No ale nic, dalej będę oglądać postępy w budowie innych i zbierać cenne rady, które później wykorzystam przy budowie swojego wymarzonego domku icon_smile.gif
Pozdrawiam i czekam na dalsze fotki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
GRATULKI !!!
Teraz się zacznie icon_smile.gif !!

A ja właśnie się dowiedziałem że na prąd mogę poczekać do .......19 miesięcy. Energa ma 7 miesięcy na projekt i 12 na podłączenie. A skrzynka przyłączeniowa w której prąd już jest, jest 12 metrów od mojego domu. Trzeba będzie wokół tematu pochodzić.....

U mnie kable i gniazdka właśnie zakończone. Kable od alarmów i innych takich też. Za tydzień tynkarze wchodzą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

GRATULKI !!!
Teraz się zacznie icon_smile.gif !!

A ja właśnie się dowiedziałem że na prąd mogę poczekać do .......19 miesięcy. Energa ma 7 miesięcy na projekt i 12 na podłączenie. A skrzynka przyłączeniowa w której prąd już jest, jest 12 metrów od mojego domu. Trzeba będzie wokół tematu pochodzić.....

U mnie kable i gniazdka właśnie zakończone. Kable od alarmów i innych takich też. Za tydzień tynkarze wchodzą.


Taaa, teraz to się dopiero zacznie icon_smile.gif
My na szczęście z prądem chyba nie będziemy mieli problemów, bo projekt był zrobiony zanim dostaliśmy pozwolenie. Właściwie nie wiem kto to robił, ale mamy już skrzynkę na działce postawioną. Umowę też już mamy podpisaną, więc myślę że nie będzie źle.
Teraz jedyne co mnie przeraża to kredyty hipoteczne. W banku kazali nam zaczekać do przyszłego roku, bo banki wariują i sami nie wiedzą co chcą.
Na fundamenty i pierwsze ściany mamy swoją kasę, ale dalej to już tylko kredyt.

A jeszcze jedno pytanko, nie wiem czy gdzieś o tym pisałeś. Jaką wysokość mają Twoje ściany na górze w pokojach? w projekcie jest coś ok. 70 cm, ale to wg mnie za nisko, nic nie będzie można na tych ścianach postawić. Podnosiłeś je?

Pozdrawiam,
powodzenia w walce z energetyką. icon_smile.gif
Link do komentarza
Co do banków to faktycznie poszaleli troszkę. Ja się obawiam wzrostu raty, ale co tam - i tak kredyt do końca życia i tak. Nie wiadomo co będzie za 5, 10 lat i ne mam zamiaru martwić się tym teraz. Tyle że teraz faktycznie trudniej dostac kredyt.

Ale dość marudzenia - do rzeczy!
Masz na myśli jak rozumiem wysokość ścianki kolankowej? Bo pokoje to są dużo wyższe icon_wink.gif
Scianka kolankowa wg projektu ma 74 cm OD POSADZKI, i nic tam nie zmieniałem. Jak dodasz wysokość murłaty i tyle co wyjdzie ze skosu kartonogipsowej ścianki to wyjdzie ponad 90 cm i moim zdaniem jest ok. Zasadniczo piszą że ścianka kolankowa na gotowo ( czyli mierząc po tynkach itp) powinna mieć nie mniej niż 85 cm. Bo to jest minimum które pozwala na postawienie stołu jakiegoś, fotela itp. Ten projekt między innymi właśnie dlatego jest fajny bo ma wysokie ścianki kolankowe i mało skosów. Pokoje wyglądają jak pokoje a nie jak namioty od survivalu lub wspinaczki wysokogórskiej. Właśnie powoli kończę tynki. Wnętrze powoli zaczyna przypominać mieszkanie i powiem ci że jak porównam poddasza Wezyra i pięknych domków jak z bajki z wielospadowymi dachami, wykuszami itp u różnych znajomych, to za każdym razem cieszę się że wybrałem ten projekt. Trzy pionowe ściany i wysoka ścianka kolankowa w połączeniu ze skosem 45st daje po prostu wrażenie większej przestrzeni.

Wrażenie z maszynowego tynkowania: HEKATOMBA!! Rura plująca brunatnym błotem po wszystkim, warstwy lepkiej mazi na podłodze, scianach, oknach, pozostawionych przez roztargnienie narzędziach...HORROR!!...
Ale już po 2 dniach było gładko, czysto i w miarę wysychania tynku - coraz jaśniej. Już wiem dlaczego nie zaleca się robienia podłóg przed tynkami he he icon_smile.gificon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Tak, właśnie chodziło mi o ścianę kolankową. Mówisz że to co jest w projekcie wystarczy? Wydawało mi się mało, bo teraz mamy 1,2 m.

Kurcze jak ja bym chciała zobaczyć ten dom w rzeczywistości jak on wygląda zanim zaczniemy budowę...
A co do tych tynków, to jak to w końcowej fazie wyszło? Dobrze? Czy lepiej nie stosować takich metod ?
Link do komentarza
Cytat

Tak, właśnie chodziło mi o ścianę kolankową. Mówisz że to co jest w projekcie wystarczy? Wydawało mi się mało, bo teraz mamy 1,2 m.

Kurcze jak ja bym chciała zobaczyć ten dom w rzeczywistości jak on wygląda zanim zaczniemy budowę...
A co do tych tynków, to jak to w końcowej fazie wyszło? Dobrze? Czy lepiej nie stosować takich metod ?


Basiula widzę że jesteś z okolic Lubina więc jeśli chcesz zobaczyć Wezyra (WezyrII 2G)to zapraszamy.Nasz Wezyr jest na etapie "wykończeniówki".Dom znajuje się w okolicach Wrocławia konkretnie Żórawiny, myślę że bliżej chyba nikt nie buduje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Basiula widzę że jesteś z okolic Lubina więc jeśli chcesz zobaczyć Wezyra (WezyrII 2G)to zapraszamy.Nasz Wezyr jest na etapie "wykończeniówki".Dom znajuje się w okolicach Wrocławia konkretnie Żórawiny, myślę że bliżej chyba nikt nie buduje.
Pozdrawiam


ooo super. Jeśli byłaby taka możliwość to chętnie skorzystam icon_smile.gif
Może zgadamy się na gg ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Temp na dworze 0 do +3. Wilgotność koło 90 procent. Posadzki nie chcą schnąć... icon_sad.gif A tu zaraz trzeba wchodzić i działać dalej. Pewnie niedługo zimniej się zrobi więc póki co przygotowałem kozę do palenia w dziennym pokoju. Może wtedy troszkę wszystko podeschnie szybciej. Teraz chyba parapety wewnątrz, za kilka tygodni ocieplenie i kartongipsy, koniec stycznia kafelki i łazienki.
A jak u was? Robicie coś przez zimę?
Link do komentarza
Cytat

Temp na dworze 0 do +3. Wilgotność koło 90 procent. Posadzki nie chcą schnąć... icon_sad.gif A tu zaraz trzeba wchodzić i działać dalej. Pewnie niedługo zimniej się zrobi więc póki co przygotowałem kozę do palenia w dziennym pokoju. Może wtedy troszkę wszystko podeschnie szybciej. Teraz chyba parapety wewnątrz, za kilka tygodni ocieplenie i kartongipsy, koniec stycznia kafelki i łazienki.
A jak u was? Robicie coś przez zimę?



Jest takie urządzenie/maszyna do pochłaniania wilgoci - osuszacz, można to wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu. Zbiera sporo wody z powietrza. Może coś takiego Ci pomoże?

My na razie nic nie robimy, zaczniemy marzec/kwiecień w zależności od pogody.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich jestem nowy na forum zakupiłem projekt wezyr II i jestem na etapie załatwiania pozwolenia bardzo mnie to cieszy że są ludzie aktywni i opisują swoje postępy i uwagi dotyczące zmian śledze ten temat ja się jeszcze nie zastanawiałem nad zmianami ale napewno cenne są wasze uwagi pozdrawiam wszystkich i bardzo bym chciał zobaczyć gotowy dom
Link do komentarza
Witam "kolegę po projekcie". Gratuluję wyboru.
Daj znać z jakiego rejonu Polski jesteś, to ktoś się może ujawni.
No i powodzenia życzę.

PS
U mnie wykończeniówka się rozpoczęła.
No i dobra wiadomość: prąd będzie najprawdopodobniej do końca stycznia, więc od lutego będę mógł uruchomić kocioł !!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam "kolegę po projekcie". Gratuluję wyboru.
Daj znać z jakiego rejonu Polski jesteś, to ktoś się może ujawni.
No i powodzenia życzę.

PS
U mnie wykończeniówka się rozpoczęła.
No i dobra wiadomość: prąd będzie najprawdopodobniej do końca stycznia, więc od lutego będę mógł uruchomić kocioł !!!!




Witam jestem z Siemianowic ale zamiar mam postawić ten dom ( Łódzkie powiat Piotrkowski gm.Aleksandrów ) tak tam mnie poniosło mam tam rodzine i podoba mi się okolica cisza spokój
a tak orjentacyjnie liczyłeś ile cię to wszystko wyszło i oczywiście doczekania mocy el. życzę
Link do komentarza
Tak z grubsza licząc na obecny stan około 340 tysi. Nie wliczam kosztu projektu, ziemi, uzyskania pozwoleń, kierbuda. To koszty tego co trzeba było włożyć w DOM

W tej chwili skończyłem ocieplenie poddasza, kartongipsy i cekol się szlifują i płytki zaczynają zapełniać ściany kotłowni. Jak przyjdzie piec, to będzie ciepło. Parapety kupione i lada moment będą zamontowane. Już widac dom, ale jeszcze daleka droga do końca...

Nie wiem co się stało z forum, ale nie mogę żadnej fotki wstawić. Może limit mi się skończył.... Ktoś wie jak go zwiększyć? Pochwalić się chciałem....icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co się stało z forum, ale nie mogę żadnej fotki wstawić. Może limit mi się skończył.... Ktoś wie jak go zwiększyć? Pochwalić się chciałem....icon_wink.gif


Polecamy stworzenie własnej galerii na Forum, oto kolejne kroki:

1. Zaloguj się

2. Kliknij przycisk "galeria" w prawym górnym rogu strony. Zostaną wyświetlone galerie użytkowników, aby utworzyć własną galerię, kliknij przycisk "DODAJ ALBUM" znajdujący się po prawej stronie.

3. Uzupełnij nazwę i opis albumu, utwórz album.

4. W oknie "manager albumu" , znajdź utworzony album i wybierz operację "uploaduj zdjęcie".

5. Wpisz Nazwę i ewentualny opis zdjęcia.

6. W polu Upload Photo, wskaż zdjęcie na dysku

7. Kliknij "Post iMage"

I gotowe..

https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=6259

Zawsze można wysłać zdjęcia do Administratora Forum forum@budujemydom.pl, który może też umieścić zdjęcia zgodnie z Państwa życzeniem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Co słychać na budowach? Robicie coś?
U mnie kończą się łazienki, podłoga w "salonie" pokryła się terakotą. Zamontowane drzwi zewnętrzne. Połowa drzwi wewnętrznych też już jest. Wczoraj przywieźli kominek - faaajny icon_smile.gif. Niestety opóźnia się troszke wykonanie kotłowni choć kocioł już dumnie zielenieje w garazu, więc póki co wciąż palimy kozą. Na początku marca mają być montowane schody. Zobaczymy. Tak więc powolutku, ale się kręci. A założony termin przeprowadzki nieuchronnie się zbliża - zostało jeszcze 5 miesięcy. Damy radę !!! ...... czy nie damy?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
A do mnie dziś zadzwonił majster z ekipy która budowała naszą chatę do stanu surowego z pytaniem czy nie mam jakiejś roboty: cekolowanie, albo elewacje, albo cokolwiek.... Przy czym dodał że ceny to już nie takie jak w zeszłym roku. Idzie kryzys..........
W kotłowni zagościło "źródło Balladyny" (jak z filmu Testosteron) wraz z zielonym potworem na pellet. Teraz pani kierowniczko palę bez przerwy!!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ostatni wekend spędziliśmy z całą rodziną mieszkając już w nowym domu. Cały dzień praca (kładzenie paneli na piętrze i w sypialni, generalne, etapowe sprzątanie kilogramów pyłu, kontakty, sprzatanie okolicy itd.) a wieczorem kominek, drinek i rozmowy do pierwszej. NIE MA TELEWIZORA icon_smile.gificon_smile.gif Ekipy budowlanej w środku już raczej nie przewiduję - poza kilkoma poprawkami, więc doprowadzamy piętro domu do stanu "na czysto", a dół na "prawie czysto".
Jest bosssko. Już się nie mogę doczekać następnego wekendu.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Nie wiem skąd jesteś, ale budowa domu to poważna sprawa. I dlatego proponuję najpierw zobaczyć co nam wyszło z tych przeróbek. Sami ocenicie co wam potrzebne. Zapraszamy na wybrzeże. Popatrzcie zanim zrobicie. Co do noclegu nie ma kłopotu. My już mieszkamy choć jeszcze duużo zostało do zrobienia. Pozdrawiamy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
U mnie w końcu się ruszyło icon_smile.gif
Mamy już (albo dopiero icon_wink.gif ) zdjęty humus oraz paliki wbite przez geodetę. Czekamy na prąd (ma być w tym tygodniu) i robimy fundamenty oraz stan zero. Jak pogoda pozwoli to jeszcze zrobimy garaż, reszta w przyszłym roku na wiosnę.
Z lekkim poślizgiem ale w końcu się zaczęło icon_biggrin.gif
Seb ma prośbę, mógłbyś zrobić fotkę całego salonu i kuchni, tzn. stojąc na końcu salonu, przy drzwiach na taras, oraz zdjęcie kuchni od drzwi? Byłabym wdzięczna.
Nadal zastanawiam się nad ścianą pomiędzy kuchnią a salonem. Zabudować, czy zostawić otwartą, może twoje zdjęcia mi pomogą w decyzji.
Jak masz więcej zdjęć to oczywiście chętnie zobaczę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gratuluję rozpoczęcia. Paliki w ziemi to taki moment który się pamięta.
W galerii wstawiłem kilka nowych fotek - przepraszam że tak długo zwlekałem, ale jakoś nie było kiedy zrobić. Fotki wnętrza chce wysłać na priv, ale nie mam twojego adresu e-mail, a nie mogę (nie umiem?) wysłać w wiadomościach prywatnych forum zdjęcia. Póki co wstawiłem więc tylko jedno. Przepraszam za bałagan.
Tak więc podaj mi adres. Też najlepiej na priv.
Pozdrowenia.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witaj. Cisza, bo na budowach rozpoczętych widac niewiele się dzieje, a ci co już zbudowali podjęli już wszystkie decyzje i teraz mieszkają. Poza tym Święta, sylwestry i inne takie... czasu nie ma.

Co do schodów - Ronix poddawał mi pod rozważenie ten pomysł. Obracałem plany na wszystkie strony, ale w końcu zrezygnowałem. Gdyby zrobić to metodą dodatkowego zabiegu schodów w istniejącej klatce schodowej, wychodziłyby one na strych w rejonie bardzo nisko opadającego dachu. Niewygodnie. Na pewno nie byłoby to pełnowartościowe wejście na pokój na strychu. Odpuściłem sobie. Opuszczane z sufitu schody świetnie się sprawdzają póki jest to tylko strych.

A u nas pierwsze święta w domu. Pięknie jest, pomimo że jeszcze dużo pozostało do zrobienia.
Jak na razie mam jedną bardzo irytującą wadę mojego domu. Wynika ona chyba z płytek na posadzce parteru, braku dywaników itp. Chodzi o to że dom jest bardzo akustyczny. Na korytarzu na piętrze słychać bardzo głośno to, co się dzieje na parterze. Lekkie, drewniane schody też nie tłumią za bardzo. Może jak jakieś obrazki, na ścianach kaltki schodowej pozawieszam to będzie lepiej. Albo foremki od jajek:)
Link do komentarza
Kurcze, a myślałam żeby sobie zrobić suszarnię na strychu, ale po tych stromych schodach z praniem nie wejdę ...

Zamówiliśmy dzisiaj okna icon_biggrin.gif Ale z montażem na koniec marca, bo nie mamy jeszcze dachu icon_wink.gif A pogoda brzydka... więc nie możemy go robić ...

A co do akustyki, my planujemy zrobić schody betonowe, to może będą trochę wygłuszać.

Seb, masz fajne zdjęcia śniegowego wezyrka icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Kurcze, a myślałam żeby sobie zrobić suszarnię na strychu, ale po tych stromych schodach z praniem nie wejdę ...

Zamówiliśmy dzisiaj okna icon_biggrin.gif Ale z montażem na koniec marca, bo nie mamy jeszcze dachu icon_wink.gif A pogoda brzydka... więc nie możemy go robić ...

A co do akustyki, my planujemy zrobić schody betonowe, to może będą trochę wygłuszać.

Seb, masz fajne zdjęcia śniegowego wezyrka icon_smile.gif



Witam wszystkich , dawno mnie tutaj nie było .Jeszcze nie mieszkam ale myślę że chyba na wiosnę zostawię przeprowadzke , chociaż dom wewnątrz jest gotowy. Suszarnia na małym strychu jest dobrym rozwiązaniem i myślę że jest to możliwe , chociaż moja żona myśli też o dużej garderobie w tym miejscu.Może te zdjęcia coś pomogą.Pozdrawiam wszystkich

Ma_y_strych.bmp

Schody__na_strych__mniejszy.bmp

Ma_y_strych.bmp

Schody__na_strych__mniejszy.bmp

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich , dawno mnie tutaj nie było .Jeszcze nie mieszkam ale myślę że chyba na wiosnę zostawię przeprowadzke , chociaż dom wewnątrz jest gotowy. Suszarnia na małym strychu jest dobrym rozwiązaniem i myślę że jest to możliwe , chociaż moja żona myśli też o dużej garderobie w tym miejscu.Może te zdjęcia coś pomogą.Pozdrawiam wszystkich


Przepraszam ale nie mam wprawy we wstawianiu zdjęć i nie wiem czy te które wstawiłem będą dobre.Sory
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...