Skocz do zawartości

Wezyr 2 / Dominanta


andrzej_i

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
witam wezyrowiczów zakupiłem projekt wezyr II/ 2 g i zamierzam zacząć budowę koniec czerwca .
Zamierzam użyć do budowy silka 24 ściany nośne zew. a wew. nośne silka 18cm , działowe też z silki. Najzdrowszy materiał ścienny i w tym czasie zresztą zwariowanym na budowanie - najtańszy 70 zł / m2. Zamierzam zrobić gruntowy wymiennik ciepła i went. mech . nawiewno - wywiewną. Pokrycie dachowe Planja royal satyna lub dachówka cement prodach podw. rzymska. Dom buduję w ożarowie maz.
A wy gdzie budujecie , podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i metodami budowy. Jakby co mój tel. 504-323-607 gg1760989 Zapraszam do wymiany doświadczeń i pomysłów.

W adaptacji zrez. z okna kuch. na ścianie salonowej i na środku wykusz 90+120+90 a nad wykuszem trójkątna lukarna z 2 oknami po 1 na każdy pokój dziecka. zaznaczam że to wszystko nie jest w centrum ściany tylko linie środk. wyznacza ściana działowa poddasza.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystich wezyrowych przyjaciół.

Wybraliśmy wspólnie z mężem ten wspaniały projekt który do tej pory napawa nas radością i pozwala cieszyć się niesmowitą prostotą zarazem niezwykłością Wezyra II/2G. Zaczynamy budowę marzec 2008. Jesteśmy pod wrażeniem i nie możemy doczekać się zrealizowania marzeń o własnym domu. Wezyr od początku spodobał nam się ze względu na prostą konstrukcję , przestronność, możliwośc zaplanowania siłowni w jednym pokoju:),a także oddzielna łazienka dla rodziców( Mimo iż nie mamy jeszcze dzieci). Wezyr wzbudził nasze zaufanie od początku. Kiedy mogę zobaczyć jakąś realizację Wezyra. ?My będziemy budować nasz dom w okolicach Łodzi, na wsi:)

P.S Dom jest piękny, jednak mam jedną obiekcję i wątpliwośc na temat rozplanownia kuchni (tzn zlewu i pieca ) Trzeba to zmienić aby nie biegać po całej kuchni z ziemniakami do odcedzenia:)

Pozdrawiam gorąco
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cieszę się że pojawiło się trochę forumowiczów budujących Wezyra 2G lub Wezyra bo jeszcze nie dawno w internecie nie było nikogo kto te domy buduje.Moja opinia o Wezyrach jest bardzo pozytywna-wygląd domu jest może skromny ale w środku jest funkcjonalny (chociaż brakuje spiżarni i gabinet troszkę za mały).Pozdrawiam Wezyrów i czekam na wymianę poglądów.
Link do komentarza
Jak już pisałam, jestem w trakcie realizacji Wezyra II. Stan "zero" zrobiłam w listopadzie, w zeszłym tygodniu skończyłam mury i dach. W poniedziałek okna... Rośnie i cieszy serce. Również dokonałam kilku zmian. Zlikwidowałam okna połaciowe nad garażem, a garderobę podzieliłam na pół i mam zamiar zrobić tam małą łazienkę z prysznicem. Ma to być pokój rekraacyjno- gościnny więc łazienka się przyda. Zlikwidowałam również balkon na gorze, a w zamian za to zadaszyłam taras ponieważ jest od strony południowej i obawiam się zbyt dużego słońca. Miło będzie zjeść obiad w cieniu icon_smile.gif Trzymam za wszystkich wezyrowiczów kciuki i śpieszcie się bo ceny materiałów są galopujące.
Link do komentarza
Witam ponownie
Mamy zamiar wylać fundamenty wrzesień 2007, a od wiosny mam nadzieje że kwiecień 2008 ruszać ostro z budową i wykończyć w sierpniu 2009. Mam nadzieję ze uda się skonczyć w tym wyznaczonym terminie.Mam pewne zapytania do budujących Wezyr. Mamy dylemat dotyczący oświetlenia salonu. Nasz salon będzie ustawiony od północy, dlatego chcemy doprojektować dodatkowe okno w salonie od zachodu., Nie wiem czy to dobry pomysł? Jak myślicie.? Poza tym likwidujemy ścianę przy kuchni i będzie tylko bufet. Pozwoli to na zachowanie większej przestrzeni. Mam pytanie do osób u których dom już stoi w stanie surowym zamkniętym czy salon jest przestronny rzeczywiście?Też myśleliśmy o poszrzeniu salonu. Również powiększamy komunikację na górze kosztem jednego pokoju.( wydaje sie tam być bardzo ciasno). Również wydaje nam sie że WC na dole jest strasznie małe. Tylko nie wiem jaka jest możliwośc wydłużenia tego wc(kosztem kuchni?).
Mam pytanie i prośbę zróbcie zdjęcia wezyrów i pokażcie na forum. My jak zaczniemy na pewno będzie dużo zdjęć.
My zamówiliśmy już cegłe:) Ale narazie jesteśmy w polu, załatwiamy dopiero pozwolenia na budowe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam
Chyba pójdą zmiany. Przesuwamy schody bardziej do przodu w celu zwiększenia wiatrołapu(naszym zdaniem jest za mały)i zwięekszenia wc. Również zwiększamy te chody, które wydają się być za małe w stosunku do całego domu. Zwiększy to tez przestronność salonu. Niestety wszystko kosztem gabinteu, który i tak jest mały(będzie po prostu jeszcze mniejszy) Na górze po przesunięciu schodów, nastapi zwiększenie łazienki i robimy przejście z łazienki do pralnio- suszarni(worzymy ją kosztem pokoju obok łazienki. )Natomiast tak rozplanowujemy pokoje dwa z balkonami ,iż pokój od prawej strony zwiększy się do 16 m2,natomiast ten naprzeciwko łazienki- troszkę się zmniejszy ale niewiele. Nie wiem czy to dobry pomysł. ? Zależy nam na większych schodach, ktroymi trzeba nieraz coś wnosić. Jak również chcieliśmy mieć większą łazienkę i ten jeden pokój na górze.Jak narazie taka propozycja podoba mi się(ale jeszcze zobaczymy)A wy co o tym sądzicie??

Pozdrawiam Wezyrowiczów Wszystkich
Link do komentarza
Witam wszystkich posiadaczy Wezyra 2.Jestem na etapie instalacji elektrycznych,na początku czerwca wchodzą z tynkami gipsowymi ,maszynowymi,a po 15 06 instalatorzy co itp.Projekt dobry na trzyosobową załoge.
Zrobiłam trochę zmian a mianowicie:nad garażem pół garderoby z łazieneczką dla gości.Zlikwidowałam okna dachowe.
Zlikwidowałam balkon od południa i zadaszyłam taras,od poludnia połączyłam dwie sypialnie i z każdej strony jest duża garderoba do obu sypialniReszta chyba bz.Działka 10 arow pod lasem jest pięknie .
Dom zbudowany jest z Winerbergera ,dach Bogena Do tej pory całośc kosztów 190 tys.z oknami i materiałami na całośc ocieplenia wew. i zewnątrz.Wszystko kupiłam na przełomie stycznia i lutego po starych cenach. Ciekawa jestem co powiecie o kosztach. Serdecznie pozdrawiam Halszka icon_smile.gif
Link do komentarza
Kochani

zazdroszczę Ci Halszko iż jesteś już tak daleko. My jesteśmy jeszcze w polu. Jednak już w mojej wyobraźni coś jest icon_cool.gif Cieszę się że coraz więcej Wezyrowiczów. My niestety mamy działkę z drugiej strony więc salon jest od pólnocy.Mam nadzieję że to nie zaburzy dobrego oświetlenia pomieszczeń. Jeszcze raz pytam co sądzicie o naszych pomysłach zmian wewnętrznych??

Pozdrawiam
Link do komentarza
[attachment=504:attachment][attachment=503:attachment]
Cytat

Kochani

zazdroszczę Ci Halszko iż jesteś już tak daleko. My jesteśmy jeszcze w polu. Jednak już w mojej wyobraźni coś jest icon_cool.gif Cieszę się że coraz więcej Wezyrowiczów. My niestety mamy działkę z drugiej strony więc salon jest od pólnocy.Mam nadzieję że to nie zaburzy dobrego oświetlenia pomieszczeń. Jeszcze raz pytam co sądzicie o naszych pomysłach zmian wewnętrznych??

Pozdrawiam



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Witam, witam Oto Wezyr II w trakcie budowy. Zadaszony taras... Dziś jest już stolarka zewnętrzna , dalsze zdjęcia w miarę postępu robót:) i pozdrawiam Halszkę icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie

Co się stało z Wami Wezyrami. Nagle tak ucichliście. Ja nie mam o czym narazie pisać ani czym się chwalić. Pozwolenia są na tapecie, ale już niedługo, bo chyba do końca lipca wszystko bedzie już załatwione. A w sierpniu fudamenty. Nie mogę już doczekać się jak zaczniemy . Mam nadzieję że w przyszłym roku wcześniej się zacznie wiosna, i zaczniemy stawiać dom już w marcu. Jakby sie udało, ale to jest mało prawdopodobne, zaczniemy od września stawiać dom. Jeśli będziemy mieli budowlańca wolnego. Choć wydaje mi się to nieralne. Czekamy też na cegłe którą zamówiliśmy miesiąc temu. Narazie jej nie mamy. Wszystko jednak jest na dobrej drodze. Cel jest coraz bleżej i to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam!

Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Wezyra II/2g icon_biggrin.gif

W tej chwili jesteśmy na etapie papierków. Mam nadzieje ze wszystko uda się pozałatwiać pomyślnie i w tym roku wylejemy fundamenty.
Co do zmian w projekcie to: robimy piwnice pod częścią domu (bez garażu), mamy działkę z różnicą poziomów około 1,5m wiec szkoda by marnować tej przestrzeni pod parterem.
Zrobimy też wyjście na ogród z garażu i wydłużymy łazienkę na dole żeby zmieścił się tam mały brodzik. Zastanawiamy się tez nad likwidacja balkonu. Mam nadzieje że już za niedługo będe mogła sie pochwalić pozwoleniem na budowe.

Życzę wszystkim wezyrowiczom sukcesów budowlanych!!!!!

Pozdrawiam
Link do komentarza
WITAM

Gratulacje Ronix stanu zerowego icon_biggrin.gif My stan zerowy robimy prawdopodobnie we własnym zakresie. Nie bierzemy do tego ekipy budowlanej- choć przyznaję, nie wiem czy to dobry pomysł. Obecnie zastanawiamy się między dwoma firmami budowlanymi. Nagle się okazało że wszyscy mają terminy wolne, gdzie wcześniej nie było mowy o terminie na rok 2007. Plany są takie aby wprowadzić się na jesień 2008 choć nie wiem czy to jest realne. Najważniejszy jednak jest cel i pozytywne myślenie , reszta już sama będzie szła dobrze. Nic nie poradzę na to ale zawsze byłąm optymistkąicon_smile.gif)))

Pozdrawiam wezyrowych maniaków icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam Wezyrowiczów

Ustalone wszystko:) Fudamenty w ziemi we własnym zakresie, dalej firma budowalna. I tajk już do stanu surowego otwartego- ekipa. Później przy wykończeniówce może coś uda się własnymi siłami zrobić. Wszystko idzie ok, czekamy tylko na warunki na prąd. Ile Wy czekaliście? Teraz będziemy kupowac materiały do fudamentów- liczymy że na fudamenty wydamy ok 12 tys. Nie wiem czy to realne. Mimo to cały czas optymizmu mi nie brakuje. Wszystko się zawsze udaje i spełania. Wam też życzę wszystkiego najlepszego:)
Link do komentarza
Witam Wszystkich budowniczych Wezyra.
Byłam trochę zajęta nadzorem,ale moge sie pochwalić,że jestem na etapie kończenia wylewek w całym domu.Tynki zrobiliśmy również maszynowo częściowo gipsowe a w łazienkach cementowe.
Do skończenia zostaje ocieplenie wewnątrz i na zewnątrz,podlogi ,,łazienki i ogrodzenie .Przewiduje ,że na koniec września rozbijemy szampana o bramkę do domu.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i czekam na pochwały bo cykl budowy od marca do września jest niezłym wynikiem.W pokoju nad garażem zrobiłam mała łazienkę dla gości i małą garderobę.

Aha, a w załączeniu owoc nadzoru:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
HALSZKO

Teraz to Ci dopiero zazdroszcze:) Cieszę się bardzo, że tak szybko się ,,uwijacie" z robotą. Gratuluje świetnych zdjęć. Chętnie bym zobaczyła na własne oczy. Narazie tylko pozostaje nam czekać na pozwolenia.Mogę zapytać Halszko ile do tej pory wydałaś pieniędzy? z góry dzięki za informacje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich posiadaczy Wezyra 2.Jestem na etapie instalacji elektrycznych,na początku czerwca wchodzą z tynkami gipsowymi ,maszynowymi,a po 15 06 instalatorzy co itp.Projekt dobry na trzyosobową załoge.
Zrobiłam trochę zmian a mianowicie:nad garażem pół garderoby z łazieneczką dla gości.Zlikwidowałam okna dachowe.
Zlikwidowałam balkon od południa i zadaszyłam taras,od poludnia połączyłam dwie sypialnie i z każdej strony jest duża garderoba do obu sypialniReszta chyba bz.Działka 10 arow pod lasem jest pięknie .
Dom zbudowany jest z Winerbergera ,dach Bogena Do tej pory całośc kosztów 190 tys.z oknami i materiałami na całośc ocieplenia wew. i zewnątrz.Wszystko kupiłam na przełomie stycznia i lutego po starych cenach. Ciekawa jestem co powiecie o kosztach. Serdecznie pozdrawiam Halszka icon_smile.gif


Halszko

Znów pytanie do Ciebie. mam pomysł podobny do Twojego aby połączyć dwie sypialnie u nas od północy w jedną sypialnie, Z lewej częsci zrobić garderobę.Pytanie moje jest następujące do Ciebie. Czy ta sypialnia nie wydaje się zbyt długa?Czekma na odpowiedź. ?
A i jeszcze Halszko pytanie
Jak zaplanowałaś kuchnię? Czy robisz ją w kształcie podkowy zamurowując przejście do kuchni z korytarza? Mnie to wyjście wydaje się być lepsze niż mieć nie kształtną kuchnię. Sama nie wiem co zrobić. Choć mam jeszcze wiele czasu icon_rolleyes.gif Myśłę już teraz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Halszko

Znów pytanie do Ciebie. mam pomysł podobny do Twojego aby połączyć dwie sypialnie u nas od północy w jedną sypialnie, Z lewej częsci zrobić garderobę.Pytanie moje jest następujące do Ciebie. Czy ta sypialnia nie wydaje się zbyt długa?Czekma na odpowiedź. ?
A i jeszcze Halszko pytanie
Jak zaplanowałaś kuchnię? Czy robisz ją w kształcie podkowy zamurowując przejście do kuchni z korytarza? Mnie to wyjście wydaje się być lepsze niż mieć nie kształtną kuchnię. Sama nie wiem co zrobić. Choć mam jeszcze wiele czasu icon_rolleyes.gif Myśłę już teraz icon_biggrin.gif



Witam Cię Promyczku
W naszym przypadku połączyłam dwie sypialnie ale też z obu stron zrobiłam garderoby.Jedna bedzie służyć
połączonej sypialni a druga tej trzeciej .W przypadku naszym jest to pokój Madzi 6 latki.W ten też sposób
w połączonych sypialniach pozbyważ się skosów. Jeśli chodzi o kuchnię to głowią sie nad nią architekci wnętrz.Ogólna koncepcja jest taka,że zabudowujemy ją w jednej linii pod oknem , natomiast przy kominie z drugiej strony obudowujemy komin szafkami dwudzielnymi do wykorzystania na sprzęt elektryczny i inne urządzenia ,obok będzie kuchenka elektryczna z płyta ceramiczną i mała szfka.Szkoda zamurowywać przejścia bo to wygodniej się wchodzi,natomiast zamurowałam przejście z garażu do wiatrołapu. Jesteśmy już gotowi do wykańczania typu łazienki regipsy i ocieplenie wewnątrz i zewnątrz termin poczatek września a teraz już zaczynami wozić ziemie na zagospodarowanie terenu.To tyle nowości.
serdecznie Cię pozdrawiam życzę udanych wakacji.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

...i czekam na pochwały bo...niezłym wynikiem...a w załączeniu owoc nadzoru:)


Należą się, moje gratulacje
Tak przy okazji - widzę bramę garażową, który to producent
bo szukam i dobrać sobie nie mogę
albo zbyt wybredny jestem, albo szukam nie tam gdzie należy

jeszcze raz wyrazy uznania icon_smile.gif
chciałbym być już na takim etapie icon_smile.gif - coś z rodzaju pobożnych życzeń, ale co dzień do przodu icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witamy Tj. Halszka i Isia. Co do bramy: jest to firma NOVOFERM ze Słupska. Na razie sprawia się dobrze. Finiszujemy, oprócz domu mamy juz podjazd jak widac na załaczonym obrazku. Środek sie kończy i święta spędzamy juz w nowym domu, juz zaprosiliśmy gości icon_smile.gif



Witam Isiu

GRATULACJE pięny dom, u nas narazie fundamenty w górze niestety nasz wykonawca jest zajęty i nie wiadomo czy damy radę w tym roku. Chciałabym Isiu zdjęcia wnętrz Twojego domku. Czy to jest możliwe ??? Pomogło by mi to w aranżacji mojego wnętrza , nie za bardzo wiem jak sobie poradzić z kuchnią. Podaje email wielkisukces@gmail.com . Jak możesz prześli fotki icon_cool.gif
POzdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Na razie nie ma co ogladać, łazienka w stadium obkładania kafelkami, część ścian pomalowana. Przed zima chciałam skończyć na zewnątrz i prawie sie udało. Prawie, bo zostały schody do domu i kilka innych drobiazgów. Teraz wewnątrz: wczoraj uruchomiłam ogrzewanie. Niech się suszy. Jak tylko nabierze jakiegoś przyzwoitego wyglądu zaraz podeślę fotki. Wszystko robie bardzo prosto. Żadnych podwieszanych sufitów itp. Całe wykończenie - podłogi, drzwi mam w dębie. Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam serdecznie. Daj znać jakie postepy w budowie:)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam.
Dopisuję się do grona posiadaczy tego projektu.
Wybrany świadomie z setek innych ze względu na urok i prostotę. wymagał kilku zmian, nawet dość poważnych ale myślę że powinno być ok. Wciąż jeszcze waham się czy pozostawić balkon, czy zbudować zadaszenie tarasu.
Na wiosnę mam zamiar rozpocząć budowę. Może się nawet pochwalę jak będzie czym icon_smile.gif
Jeśli któryś z użytkowników miałby chęc podzielić się uwagami dotyczącymi tego projektu, lub ewentualnych zmian to będę zobowiązany. A może jakieś fotki?
Pozdrawiam
Sebastian
Gdynia
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam ,mam stan surowy zamknięty (Wezyr 2II G)pod Wrocławiem,miałem zamiar zrezygnować z balkonu i zadaszyć taras ale zwiększyłem balkon do rozmiaru dolnego tarasu (podparłem go na czterech słupach betonowych)i teraz mam dwa .Ponieważ taras mam od południa, latem chciałem mieć trochę cienia -więc na dole latem będę miał trochę cienia na górze słońce .Chętnie podzielę się wiadomościami z budowy Wezyra a także błędami których mogłem uniknąć ale było już za późno.Pozdrawiam Wezyrowiczów.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Foty!!! Pokaż fotki!! . Ja, póki co mam fundamenty zrobione. Jak będę miał co pokazywać, to podeślę.
I mam pytanie do wszystkich: Pozostawiliście wysokość garażu tak jak jest w projekcie? Nie za nisko? 2,15 to niewiele. A jak jeszcze brama podjedzie pod sufit to robi się pod nią około 1,80 - 1,90. Mało.... Ja chcę dodać ze 30 cm i zastanawiam się czy jest sens.
Link do komentarza
Jeżeli chcesz pogadać na temat Wezyra ,podaj e-maila lub numer telefonu najlepiej stacjonarnego (po 18.00 mam darmowe minty) to zadzwonię ,bo jest o czym pogadać a nie za bardzo mam czas na pisanie.Co do garażu to dobry pomysł żeby go pogłębić ponieważ możesz mieć póżniej kłopot z prowadnicami bramy np.segmentowej które mogą częściowo przechodzić przez drzwi wejściowe do garażu.
Link do komentarza
Zaczęło się icon_smile.gif
No i wyszły pierwsze błędy konstruktorskie... Kto wymyślił żeby parapety przy kuchni były na wysokości zaledwie 81 cm?? Albo żeby w podłodze przedsionka były stopnie do garażu w które po ciemku fantastycznie się wpada? Albo żeby schody do spocznika miały inną wysokość a powyżej inną??
Że nie wspomnę o wysokości w garażu...
Ile jeszcze niespodzianek mnie czeka? Ja wiem - trzeba było dokładnie pooglądać projekt. Ale jednak nie na wszystko zwróciłem uwagę.
Irytują mnie niedoróbki projektowe. Nie dość że trzeba pilnować wykonawców, to jeszcze sprawdzać co pan architekt namazał na papierze. A to nie ja jestem architektem, tylko on..

Ronix! daj choć w punktach na co zwrócić uwagę, bo boję się każdego następnego dnia. Zakładam że wykryję połowę błędów. A ta druga połowa???
Link do komentarza
Cytat

Zaczęło się icon_smile.gif
No i wyszły pierwsze błędy konstruktorskie... Kto wymyślił żeby parapety przy kuchni były na wysokości zaledwie 81 cm?? Albo żeby w podłodze przedsionka były stopnie do garażu w które po ciemku fantastycznie się wpada? Albo żeby schody do spocznika miały inną wysokość a powyżej inną??
Że nie wspomnę o wysokości w garażu...
Ile jeszcze niespodzianek mnie czeka? Ja wiem - trzeba było dokładnie pooglądać projekt. Ale jednak nie na wszystko zwróciłem uwagę.
Irytują mnie niedoróbki projektowe. Nie dość że trzeba pilnować wykonawców, to jeszcze sprawdzać co pan architekt namazał na papierze. A to nie ja jestem architektem, tylko on..

Ronix! daj choć w punktach na co zwrócić uwagę, bo boję się każdego następnego dnia. Zakładam że wykryję połowę błędów. A ta druga połowa???



Witaj Seb
Poza usterkami które sam wykryłeś ,proponuję nie robić uskoków w dachu na ścianach szczytowych (są w projekcie) bo deszczówka w czasie wiatru będzie zalewać Ci ściany szczytowe,chyba że dasz jakieś małe rynienki ale nie będzie to zbyt ładnie wyglądało.Po drugie garaż zrób głębszy bo jak zamontujesz bramę przesuwną to prowadnica od bramy będzie przechodziła przez górną część drzwi do garażu , następnie zrób większy węgarek nad bramą garażową żebyś miał do czego zamontować bramę , przemyśl czy warto robić kwietnik przy wejściu (będzie gromadzić się wilgoć),pion kanalizacyjny wyprowadz obok komina (są specjalne dachówki )a nie w kominie bo może zaciągać brzydkie zapachy do środka domu przez kanały wentylacyjne sąsiadujące z pionem,nie zapomnij doprowadzić rurę z zewnątrz do kominka pod tzw.chudziakiem,zastanów się czy nie zwiększyć okien w salonie i kuchni ,również na górze w pokojach ,sprawdz rozstawienie okien na ścianie szczytowej z lewej strony czy góra z dołem są symetryczne bo rysunki pokazują że są symetryczne a wymiary od ścian zewnętrznych i między oknami pokazują co innego ,daj odpowiednio grube krokwie np.20 cm aby zmieściła się między nimi wełna 20 cm ,przemyśl sprawę przejścia z mniejszego strychu na większy żeby nie montować schodów opuszczanych a wchodzić normalnymi schodami na mniejszy strych(położenie schodów wzdłuż ściany przy łazience na piętrze do góry,trzeba wykonać jeszcze dodatkowe drzwi aby na ten strych wchodzić,obydwa strychy mają po podłodze ok.60 m2-dużo dodatkowego miejsca,ty po zmianie projektu masz jeszcze więcej.To tyle .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Basiula: A przypuszczasz że w innych projektach jest lepiej? Widziałem domki wybudowane "tak jak w projekcie". Po prostu po kilkudziesieciu (kilkuset) godzinach nad planami a potem podczas budowy, pewne sprawy widać i trzeba je rozwiazać, albo zostawić na zasadzie - ten typ tak ma. Spokojnie. Ustalimy listę poprawek i bedzie ok.icon_smile.gif

Ronix :
Bardzo dziękuje za uwagi.
Zmartwiłeś mnie potrzebą likwidacji uskoku na połaci dachu, bo podoba mi sie. Ale trudno. Co zrobić. Chyba zlikwiduje. Resztę uwag dokładnie przeanalizuję. Niestety pion mam już wyprowadzony w komin, a do tego mam zamiar pozostawić komin kominkowy w stanie ceglastym bez tynku więc nie bardzo będzie gdzie ukryć rurę pionu. Najwyżej wyprowadzę odwietrznik wyżej ponad komin.
Ściana między kuchnią a salonem też będzie z cegły 150 bez tynku. Taki klimacik icon_smile.gif

Jak już pokazałem, mój domek nieco bardziej zmieniłem. Uznałem że pokoiki na górze są zbyt małe jak na pokoje całodzienne dla moich córek. Stąd to powiększenie całości. No i chcę duuuży garaż z warsztatem. Ogrzewanie ekogroszkiem które planuję, też zajmuje przestrzeń. Zmian więc wyszło dużo. Oby okazały się trafne.
Po długim wekendzie zalewają strop. Na połowę czerwca mam dekarzy. Na wrzesień okna, instalacje itd. Jakoś się kręci.

Podsyłam to co mam do tej pory

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Basiula: A przypuszczasz że w innych projektach jest lepiej? Widziałem domki wybudowane "tak jak w projekcie". Po prostu po kilkudziesieciu (kilkuset) godzinach nad planami a potem podczas budowy, pewne sprawy widać i trzeba je rozwiazać, albo zostawić na zasadzie - ten typ tak ma. Spokojnie. Ustalimy listę poprawek i bedzie ok.icon_smile.gif


Przez chwilę myślałam że tylko mój projekt ma dużo błędów icon_wink.gif
Teraz będę wszystko kopiować odnośnie poprawek i ustalać je z moim wykonawcą.
Mam nadzieję że chociaż częściowo uda nam się uniknąć błędów.

Wydaje mi się , że trochę za ciasno jest w przedsionku, za dużo drzwi . Nie wiem czy zmieści sie tam jakaś szafka czy wieszak. Czy coś w tej kwestii zmienialiście?

Czy wasze domy są z pojedynczym garażem czy podwójnym?


Dzięki za zdjęcia, proszę o więcej icon_smile.gif Może ktoś ma już ten domek ukończony? i pochwali się efektem końcowym icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Troszkę ciasno jest, ale w końcu to nie miejsce na garderobę. Wieszak i szafka na buty się zmieści na pewno icon_smile.gif
Co do garażu - ja chyba mam największy icon_smile.gif Poszerzyłem oryginalny dwusamochodowy o 2 metry. Z tym, że brama wjazdowa nie jest na środku garażu, a przesunięta nieco w stronę części mieszkalnej. Chodzi o to żeby pod jedną ze ścian postawić jakiś stół warsztatowy (tam gdzie okna), a i jednoślady będą miały gdzie stać.

Niebawem będę miał strop icon_smile.gificon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Przez chwilę myślałam że tylko mój projekt ma dużo błędów icon_wink.gif
Teraz będę wszystko kopiować odnośnie poprawek i ustalać je z moim wykonawcą.
Mam nadzieję że chociaż częściowo uda nam się uniknąć błędów.

Wydaje mi się , że trochę za ciasno jest w przedsionku, za dużo drzwi . Nie wiem czy zmieści sie tam jakaś szafka czy wieszak. Czy coś w tej kwestii zmienialiście?

Czy wasze domy są z pojedynczym garażem czy podwójnym?


Dzięki za zdjęcia, proszę o więcej icon_smile.gif Może ktoś ma już ten domek ukończony? i pochwali się efektem końcowym icon_smile.gif

Pozdrawiam.


no ok, na projekcie to nie zawsze dobrze widać. Jakbyś miał foteczki tego przedsionka to poproszę icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cóż Basiula - próbowałem zrobić jakieś fotki przedsionka, ale to co wychodzi nijak się nie nadaje do zobrazowania ilości miejsca w nim. Najlepiej zrób tak jak ja robiłem w przypadkach wątpliwych: wymierz sobie na ziemi wymiary z planów, poobstawiaj się jakimiś płytami ze sklejki czy styropianu i bedziesz miała pełną wizualizację przestrzeni do zagospodarowania. A i tak później zostaniesz zaskoczona. Ja póki co nie mogę uwierzyć że dom jest az tak wysoki.

A u mnie się robi więźba. Gorączkowo zbieram oferty na instalatorów, okna, bramy, drzwi, dachy.....normalnie korba!!! Już mi się wszystko miesza!!

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Cóż Basiula - próbowałem zrobić jakieś fotki przedsionka, ale to co wychodzi nijak się nie nadaje do zobrazowania ilości miejsca w nim. Najlepiej zrób tak jak ja robiłem w przypadkach wątpliwych: wymierz sobie na ziemi wymiary z planów, poobstawiaj się jakimiś płytami ze sklejki czy styropianu i bedziesz miała pełną wizualizację przestrzeni do zagospodarowania. A i tak później zostaniesz zaskoczona.



Dzięki za podpowiedź.
A Twój domek już ładnie rośnie.

Ehh kiedy mój będzie taki.

Pozdrawiam i czekam na następne foteczki , pewnie już z dachem ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Obiecałem, więc dosyłam fotki z dachem. Okna połaciowe pozdejmowałem i zaślepiłem płytami więc troszkę szpecą, ale przynajmniej nie znikną. Tym bardziej że teraz robię miesiąc przerwy. Na wrzesień mam zamówione okna i bramę. No i zaczynamy instalacje wewnątrz ...
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Obiecałem, więc dosyłam fotki z dachem. Okna połaciowe pozdejmowałem i zaślepiłem płytami więc troszkę szpecą, ale przynajmniej nie znikną. Tym bardziej że teraz robię miesiąc przerwy. Na wrzesień mam zamówione okna i bramę. No i zaczynamy instalacje wewnątrz ...
Pozdrawiam


Jejku jak fajnie. Ja dopiero czekam na pozwolenie, ale we wrześniu chcemy ruszyć z fundamentami.
A czy na 3-cim zdjęciu mi się wydaje czy ściana w środku jest tak blisko, tzn. taki płytki ten garaż, czy to tylko złudzenie? Przestawiałeś ściany?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Taaa. pewnie że przestawiałem. I to nie tylko wewnątrz ale i główne. Mój Wezyr jest większy od standardowego - pisałem już o tym we wcześniejszych postach. Plan parteru jest chyba na drugiej stronie. Co do garażu - faktycznie do połowy jest płytszy. Ze względu na to że planuję palić groszkiem albo pelletami (jeszcze nie zapadła decyzja) kotłownię chciałem powiększyć. Odbyło się to między innymi kosztem głębokości garażu w części "dla żony". Ale wystarczy - auto klasy miejskiej się na pewno zmieści. A po drugiej "mojej" stronie mam miejsca dość na "dorosły" samochód. Jedyna zmiana w stosunku do planu który tu wkleiłem to toaleta w pomieszczeniu gospodarczym. Nie będzie tak jak na planie. Rysunki rysunkami, ale w realu nie sprawdziło się takie rozplanowanie. Będzie po prostu wydzielona ścianką na końcu pomieszczenia gospodarczego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę owocnego budowania.
No i udanych wakacji icon_smile.gif
Sebastian
Link do komentarza
Cytat

Taaa. pewnie że przestawiałem. I to nie tylko wewnątrz ale i główne. Mój Wezyr jest większy od standardowego - pisałem już o tym we wcześniejszych postach. Plan parteru jest chyba na drugiej stronie. Co do garażu - faktycznie do połowy jest płytszy. Ze względu na to że planuję palić groszkiem albo pelletami (jeszcze nie zapadła decyzja) kotłownię chciałem powiększyć. Odbyło się to między innymi kosztem głębokości garażu w części "dla żony". Ale wystarczy - auto klasy miejskiej się na pewno zmieści. A po drugiej "mojej" stronie mam miejsca dość na "dorosły" samochód. Jedyna zmiana w stosunku do planu który tu wkleiłem to toaleta w pomieszczeniu gospodarczym. Nie będzie tak jak na planie. Rysunki rysunkami, ale w realu nie sprawdziło się takie rozplanowanie. Będzie po prostu wydzielona ścianką na końcu pomieszczenia gospodarczego.

Pozdrawiam wszystkich i życzę owocnego budowania.
No i udanych wakacji icon_smile.gif
Sebastian


o dzięki za odpowiedź, bo już się bałam że ten garaż jest taki mały, a my obydwoje z mężem mamy duże samochody (dorosłe jak to nazwałeś heeh) , więc chyba by się tam nie zmieściły icon_wink.gif
Nam brakuje jakiegoś pomieszczenia gospodarczego, myślę nad tym intensywnie, gdzie takie upchnąć.
Bo właściwie to nie ma nigdzie miejsca na jakiekolwiek przetwory, czy trzymanie warzyw.
Dopiero dzisiaj wpatrzyłam się w twój rysunek. i od razu mam 1000 pytań icon_wink.gif
Ta twoja spiżarka jakie ma wymiary? i czy wchodząc do toalety na dole nie zahaczasz o schody?
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, bo wydaje mi się praktycznie, tylko nie wiem jak z tymi schodami.
Ja na pewno zamknę kuchnię ścianą od salonu. Wejście będzie tylko z boku, więc wywalenie stamtąd Wc byłoby dla mnie wskazane icon_wink.gif
Jeszcze jedno nad czym myślimy, to wejście do garażu właśnie spod schodów, zamiast z przedsionka, ale to też trzeba głęboko przeanalizować, bo boję się, że zimno będzie tamtędy "wchodziło".
Kurcze, tyle mam pytań, że chyba muszę poszukać takiego domu w pobliżu i go pooglądać icon_smile.gif
Pozdrawiam i również życzę wspaniałych wakacji icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...