Skocz do zawartości

kwiaty do ogrodu


Recommended Posts

Zanim odpowiem - zadam pytania pomocnicze:
W tytule tematu jest słowo "kwiaty" - czy mają to być tylko rośliny kwitnące?
Jakiej powierzchni jest działka?
Czy jest na niej trawnik?
Czy ma to być ogród rekreacyjny czy ozdobny?
Czy jest w słońcu czy w cieniu?
Jakim budżetem dysponujesz?
...mógłbym je mnożyć w nieskończoność.

Proszę o konkretne pytanie, wtedy dam konkretną odpowiedź. Zadane pytanie jest zbyt ogólne! i nie ma na nie odpowiedzi. No chyba, że ktoś z forumowiczów potrafi - to zapraszam do dyskusji.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witaj

"pokaźny plac" hmn czyli jaki? dla każdego może znaczyć co innego ;) Znajoma też mi mówiła że ma oooogromną połać do zagospodarowania okazuje się, że 100m icon_smile.gif ogromny? zależy dla kogo? ;)
Powiedz coś tam już jest czy to puste pole a może masz tam jakieś drzewa już. Może to jest zacienione miejsce np domem, drzewem sąsiada itp
Dużo pytań się nasuwa ;) Osobiście podobają mi się rośliny cieniolubne (może dlatego, że mam same słońcolubne; brakuje mi cienia)) Jeżeli masz tam jednak troskę cienia polecam żurawki, hosty, paprocie Jest tyle rozmaitych odmian jest w czym wybierać ;)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Jaką roślinność wybrać do aranżacji ogrodu, dodam że jest to pokaźny plac i nie wiem na co się zdecydowaćicon_smile.gif


Zależy, jak ktoś już tu wspomniał, od położenia ogrodu, jego przeznaczenia, Twojego budżetu, chęci na pracę w nim i masy innych czynników ;) Musisz określić dokładniej, jakie masz wymagania, zanim będzie można coś doradzić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość stach
Niesamowite rozmiary liści icon_eek.gif , prawie jak wielki rabarbar icon_biggrin.gif
Jak wypuszcza rozłogi, to pewnie, niepilnowany, zarośnie wszystko i rozlezie się po okolicy icon_rolleyes.gif

Trochę poczytałem, ale nigdzie nie piszą, że jest to coś fragmentami jadalnego - może to jest jadalne tylko jeden raz icon_confused.gif
Link do komentarza
Rzeczywiście kompost daje bardzo dużo. Stosuję u siebie taki ze skoszonej trawy. Ale wiesz, dużo zależy też od samej gleby. Od dwóch sezonów stosuję również nawozy mineralne, azotowe itd. Poprawiające żyzność gleby. Tylko nie żadne nawozy z domieszkami sodu, chlorków czy innych toksycznych substancji. Ogrodnik z którym konsultowałem się polecił mi Greenplant. Rzeczywiście kwiaty rosną po nim jak na drożdżach icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...