Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
torpkaski

Jaka podłoga drewno czy wylewka?

Recommended Posts

Witam, zamierzam wykonać remont swojego mieszkania w starym budownictwie, muszę zerwać stare podłogi i wykonać nowe, i tu się nasuwa pytanie: jakie podłogi?
Jaką wykonać podłogę, na drewnianych legarach czy może wykonać wylewki?
Jaka izolacja cieplna? Styropian czy wełna mineralna?
Mieszkanie na parterze, pod spodem piwnice, podłoga w kuchni i pokojach.

Cytat

Witam, zamierzam wykonać remont swojego mieszkania w starym budownictwie, muszę zerwać stare podłogi i wykonać nowe, i tu się nasuwa pytanie: jakie podłogi?

Skoro piszesz o zrywaniu starych podłóg to dlaczego chcesz zostawić legary? Podłogę czyli tą wylewkę chcesz zrobić na legarach czy masz tam drewniany strop?
Jeśli strop jest betonowy to wywal również legary, jako izolacja styropian.

ja bym zostawił wylewka na to legary i drewno, ale wszystko zależy od tego w jakim stanie legary…w sumie to najlepiej się pewnie dowiedzieć u fachowców. U mnie podłoga była kładziona przez ludzi od kuhn na starej, no ale ja mam wysokie mieszkanie więc te paręnaście centymetrów nie robiło mi różnicy. No i ocieplenie było z wełny tak jak w przypadku ścian…

Cytat

Wylewka będzie niezbędna. Jeśli chodzi o ocieplenie to w pokojach pod panele proponuje styropian.

Cytat

Wylewka będzie niezbędna. Jeśli chodzi o ocieplenie to w pokojach pod panele proponuje styropian.

A na jakiej postawie tak twierdzisz? Widziałeś to mieszkanie? wiesz jaki jest strop?
Oby tej wylewki nie ściągał szybciej niż ją wylał. A Ty jeszcze proponujesz styropian, chcesz aby on na kolanach po mieszkaniu chodził?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Miki
      Czy musze miec pozwolenie na podtawienie wiatrolapu z pvc na istniejacym juz ganku
    • Choć wiatrołap pełni w domu rolę śluzy chroniącej wnętrze przed falami zimnego powietrza, niektórzy inwestorzy rezygnują z tego pomieszczenia. Taka decyzja nie jest jednak nieodwołalna. Co można zrobić, jeśli po pewnym okresie użytkowania domu stwierdzimy, że wiatrołap jest nam niezbędny? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/19673-dobudowa-wiatrolapu-4-rozwiazania-formalnosci
    • Projekt powinien to uwzględnić... czy może żona nie przedstawiła swojej wizji, obejmującej okno balkonowe... Trzeba to skonsultować z projektantem... Ale generalnie BOB BUDOWNICZY ma rację, gdy mówi, że nie powinno się przerywać wieńca i to jeszcze w dość krytycznym miejscu.
    • zostaw sobie tę pompę do CWU jako awaryjne źródło...na pewno da się to tak spiąć, aby to było możliwe. PC P-w którą planujesz kupić będzie miała lepsze parametry pracy, to pewne, ale szkoda tego urządzenia co masz - jako opcja pozostaje demontaż i sprzedaż....
    • Witam wszystkich. Mam Na imię Darek.   Planuję zamontować PC P-W. W związku z ty, że dostałem kilka ofert rozbieżnych 100% czyli od 8 do 16kw najpierw zlecę obliczenia OZC... ale do rzeczy. W chwili obecnej w sezonie nie grzewczym CWU grzeję https://agaterm.pl/pompy-ciepla-cwu/1397-pompa-ciepla-do-cwu-de-dietrich-kaliko-twh-300eh-3661238496897.html  , sprzęt kupiłem dwa lata temu tak, że pracuje już 3 rok. Jestem bardzo zadowolony, wygoda i koszty. Czy ktoś ma pojęcie, doświadczenie lub pomysł jak wykorzystać to urządzenie po zamontowaniu pompy ciepła? Wydaje mi się że mało sensowne jest aby pracowały dwie pompy ciepła ale czy np jako zbiornik na cwu mogło by to służyć? Zbiornik swoje kosztuje a Kaliko nie łatwo sprzedać. Bez sensu żeby stało i się kurzyło. Druga sprawa, czy są na forum może osoby użytkujące PC De dietrich? Jeśli tak to poproszę o jakieś opinie, wrażenia i doświadczenia z tą marką. Mam możliwość mieć taką pompę taniej o jakieś 20%. Niestety niewiele informacji w sieci na ich temat.  Dzięki za pomoc Darek  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...