Skocz do zawartości

Jaka podłoga drewno czy wylewka?


Recommended Posts

Witam, zamierzam wykonać remont swojego mieszkania w starym budownictwie, muszę zerwać stare podłogi i wykonać nowe, i tu się nasuwa pytanie: jakie podłogi?
Jaką wykonać podłogę, na drewnianych legarach czy może wykonać wylewki?
Jaka izolacja cieplna? Styropian czy wełna mineralna?
Mieszkanie na parterze, pod spodem piwnice, podłoga w kuchni i pokojach.
Link do komentarza
Cytat

Witam, zamierzam wykonać remont swojego mieszkania w starym budownictwie, muszę zerwać stare podłogi i wykonać nowe, i tu się nasuwa pytanie: jakie podłogi?
Jaką wykonać podłogę, na drewnianych legarach czy może wykonać wylewki?
Jaka izolacja cieplna? Styropian czy wełna mineralna?
Mieszkanie na parterze, pod spodem piwnice, podłoga w kuchni i pokojach.



Skoro piszesz o zrywaniu starych podłóg to dlaczego chcesz zostawić legary? Podłogę czyli tą wylewkę chcesz zrobić na legarach czy masz tam drewniany strop?
Jeśli strop jest betonowy to wywal również legary, jako izolacja styropian.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja bym zostawił wylewka na to legary i drewno, ale wszystko zależy od tego w jakim stanie legary…w sumie to najlepiej się pewnie dowiedzieć u fachowców. U mnie podłoga była kładziona przez ludzi od kuhn na starej, no ale ja mam wysokie mieszkanie więc te paręnaście centymetrów nie robiło mi różnicy. No i ocieplenie było z wełny tak jak w przypadku ścian…
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, zamierzam wykonać remont swojego mieszkania w starym budownictwie, muszę zerwać stare podłogi i wykonać nowe, i tu się nasuwa pytanie: jakie podłogi?
Jaką wykonać podłogę, na drewnianych legarach czy może wykonać wylewki?
Jaka izolacja cieplna? Styropian czy wełna mineralna?
Mieszkanie na parterze, pod spodem piwnice, podłoga w kuchni i pokojach.




Wylewka będzie niezbędna. Jeśli chodzi o ocieplenie to w pokojach pod panele proponuje styropian.
Link do komentarza
Cytat

Wylewka będzie niezbędna. Jeśli chodzi o ocieplenie to w pokojach pod panele proponuje styropian.


A na jakiej postawie tak twierdzisz? Widziałeś to mieszkanie? wiesz jaki jest strop?
Oby tej wylewki nie ściągał szybciej niż ją wylał. A Ty jeszcze proponujesz styropian, chcesz aby on na kolanach po mieszkaniu chodził?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...