Skocz do zawartości

Zbrojenie fundamentu pod ogrodzenie


Recommended Posts

Witam

Chciałbym wykonać ogrodzenie z prefabrykowanych bloczków - rozważam albo firmę Libet albo Joniec. Chodzi o taki system http://www.libet.pl/completto-ogrodzenie/ (inni producenci mają podobne rozwiązania).

W instrukcjach jest podane, że należy wykonać zbrojenie pionowe w słupku oraz poziome w fundamencie pod przęsłem. Pytanie za 100 punktów brzmi: czy te zbrojenia trzeba / można łączyć ze sobą czy też mają być niezależnie zalane w betonie? Otwory w słupkach są dosyć ciasne (tak na oko 10x12 cm w przypadku Libetu) i jeżeli mam je łączyć z belką poziomą to jest trochę zabawy... Można jej uniknąć?

irek
Link do komentarza
Przekazujemy odpowiedź eksperta firmy Joniec:

Druty zbrojenia pionowego słupka można zagiąć na spodzie i zahaczyć o zbrojenie poziome i dodatkowo cieńszym drutem przywiązać go do zbrojenia poziomego - ma to na celu utrzymanie drutów zbrojenia pionowego we właściwym miejscu w trakcie zalewania ław fundamentowych oraz mocniejsze ich zakotwienia w betonie.
Link do komentarza
Dużo zabawy?
W każdym słupku wyprowadzasz pionowe zbrojenie, które zakotwione jest o poziome zbrojenie każdego słupka (kratownica "na dnie słupka"). Postaw na kawałkach gruzu żeby nie leżała bezpośrednio na ziemi aby równo.
Oraz zbrojenie poziome fundamentu pomiędzy słupkami.
Link do komentarza
Cytat

Dużo zabawy?
W każdym słupku wyprowadzasz pionowe zbrojenie, które zakotwione jest o poziome zbrojenie każdego słupka (kratownica "na dnie słupka"). Postaw na kawałkach gruzu żeby nie leżała bezpośrednio na ziemi aby równo.
Oraz zbrojenie poziome fundamentu pomiędzy słupkami.




Owszem, dla mnie dużo zabawy. Robiłem zbrojenia w swoim domu i garażu ale tam miałem tyyyyle miejsca i szerokie szalunki na słupy a tutaj mam wąską dziurę w ziemi i jeszcze węższe otwory w pustakach. A słupki chciałbym mieć raczej proste icon_smile.gif

irek
Link do komentarza
Cytat

...ale tam miałem tyyyyle miejsca i szerokie szalunki na słupy a tutaj mam wąską dziurę w ziemi i jeszcze węższe otwory w pustakach. A słupki chciałbym mieć raczej proste icon_smile.gif

irek



hmm, ale przecież możesz w dziurę w ziemi włożyć gotowe zbrojenie poziome (drut połączony strzemionami) który przygotujesz tam gdzie masz dużo miejsca, nie musisz rzeźbić w tym wąskim dołku. A co do pionowych to przecież jak zalejesz fundament to jakąś sztywność i pion zbrojenia uzyskasz. Jeśli jeszcze chodzi o tą wąską dziurę to chyba jasne i wiesz że fundament musi być szerszy od postawionych na nim murków/słupków.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...