Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

• 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Szary jest teraz bardzo modny, a poza tym bardzo fajnie się komponuje z innymi kolorami, mi się osobiście np. podoba z kolorami jaskrawymi takimi bardziej.

Choć przy tapecie z taką ilością elementów, generalnie jeśli coś się na niej dzieje, lepszym tłem są kolory neutralne.
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

szary wyglada bardzo dobrze i chyba najlepiej by pasował, niebieski albo zolty jest ryzykowany do takiej fototapety.

Uwielbiam szarości icon_smile.gif .
Kolorystyka dodatków - zależy do jakiego wnętrza. W łazience rewelacyjnie wyglądają szarości z dodatkiem lazuru , w innych wnętrzach - z dodatkami w kolorze czerwieni icon_smile.gif
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
A może zamiast dopasowywać kolor do fototapety, zamiast niej zastosować inną dekorację ?. Sztukateria wewnętrzna idealnie nada się do każdego pokoju. Panele dekoracyjne 3D stworzą nietuzinkowy efekt wizualny. Listwy ścienne, przypodłogowe czy sufitowe wprowadzą elegancję. Dużą zaletą sztukaterii jest możliwość jej malowania bez dodatkowej obróbki icon_smile.gif
poniżej przykłady zastosowania sztukaterii icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

• 2 tygodnie temu...
Tapeta będzie wyglądała dobrze, gdy będzie tworzyła we wnętrzu spójną całość z pozostałymi elementami wystroju. Stanie się tak jeśli kolor ścian będzie powtórzeniem jednego z kolorów jakie pojawiają się na tapecie. Tapety w szarych tonacjach dobrze wyglądają w zestawieniu z szarymi ścianami, fototapety w sepii z beżowymi itp. Kolorowe tapety dają większy wybór. Fototapeta przedstawiająca plażę to przede wszystkim odcienie piasku, nieba i liści palm, pasują więc beże, błękity i zieleń. Ostatecznie wyboru można dokonać kierując się efektem jaki chcemy osiągnąć. Jasny beż (np. 909 Piękne myśli) sprawi że wnętrze będzie przytulne, ciepłe i jasne. Błękit (np. 557 Lodowy błękit) doda wnętrzu przestrzeni. Taki kolor sprawdzi się gdy pokój ma niedużą powierzchnię. Zieleń (np. 534 Zielona mila) stworzy wnętrze sprzyjające zarówno pracy i koncentracji jak i wypoczynkowi po niej. To nowoczesny, modny kolor.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam. Planuję położyć fototapetę z motywem plaży w pokoju 15letniej córki i kompletnie nie wiem jaki kolor farby do niej dobrać ? Proszę o radę.

[attachment=21477:melinera..._2436857.jpg]

Jeśli chcesz, żeby fototapeta się wyróżniała najlepiej pomaluj ściany na jasny, neutralny kolor, np. biel, szary, beżowy. Jeśli jednak wolisz, żeby tapeta gładko przechodziła w pomalowaną ścianę i się z nią zlewała zastosuj kolor zbliżony do tego, który dominuje na fototapecie. Można użyć koloru o kilka odcienie jaśniejszego, żeby ładnie stonować całość icon_smile.gif
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Wszystko zależy ... jaki kolor fototapety, w jakiej kolorystyce wykończone wnętrze.
Natomiast niewątpliwie nie powinny to być kolory intensywne.
W pokoju córy mam szarą fototapetę z ogromną czerwoną różą ... kolor ścian jest jasnoszary.
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

myślę, że w tym przypadku sprawdzi się tylko biały ewentualnie coś jasnego dla kontrastu

Fototapeta jest trudna w aranżacji. Szczególnie dlatego, ponieważ zwykle jest krzykliwa i bardzo jasna. Ja jako tło do kamienia dekoracyjnego wybrałem barwę o wdzięcznej nazwie Piękne Myśli, taki dość oryginalny brąz. icon_smile.gif
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
to wszystko zależy od jakiej fototapety. Bo jak będziemy chcieli przykleić fototapetę z jakimś obrazem plaży czy oceanu to najlepiej ściana w bieli ale jak będzie nowoczesna w grafit czy tez w kształty to kolor ściany tez może myc dynamiczny czy kontrastowy. A jak wybierzemy taką http://sklep.foteks.pl/fototapety-33-Miasta.html to sami możecie zauważyć jak można pomalować ściany.
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Potrzebuje Panstwa porady, opini. Jestem współwłaścicielem drogi dojazdowej do mojej działki.  Drugim właścicielem jest mój sąsiad. (Jest tylko dwóch właścicieli). Ja jestem właścicielem 2/3 drogi a sąsiad 1/3. Kiedyś było to jedno gospodarstwo, które zostało podzielone na 3 mniejsze dzialki. Przed podziałem, do gospodarstwa  prowadziła jedna droga, ale po podziale od tej drogi została wytyczona dalsza część umożliwiająca dojazd do dwóch pozostałych działek. Dla drogi została założona księga wieczysta ( Stara droga zostala połączona wraz z dodatkową częścią prowadząca do dwóch pozostałych działek)  Ja kupiłam te dwie działki dla których została wytyczona dalsza część drogi w wyniku czego jestem współwlascicielem  2/3 drogi. Droga niestety istniała tylko na mapie, nakreślona przez geodetę. W rzeczywistości była to jedna duża skarpa kończąca się wąwozem. Sąsiad mając już dojazd z istniejącej drogi stwierdził, że nie będzie partycypował w kosztach 'budowy' tej dalszej części ( do mojej działki) bo on dojazd ma  i mimoze prawnie tez jest wspolwlascicielem nie będzie tamtędy jeździł bo nie ma takiej potrzeby. Droga została zrobiona w grudniu ubiegłego roku a cały koszt poniosłam wyłącznie ja, ponad 20.000 zł.  Sąsiad od tygodnia używa tej drogi bo stwierdził, że ma lepszy dojazd do jego stodoły. Dodam , że wcześniej przed zrobieniem drogi mógł bez problemu do niej dojeżdżać starą częścią drogi... Czy fakt, że jestem w 2/3 współwłaścicielem drogi i że cały koszt budowy pokrylam wyłącznie ja, daje mi prawo do zakazanua używania tej części drogi przez sąsiada lub wyegzekwowania pokrycia połowy kosztów budowy ? Docenię każdą poradę.
    • Gość ghjjj
      Morawiecki zniszczyłeś ludziom życie przez autostradę bubla pod Częstochową hałas w nocy się rozciąga na ponad 5km nawet w domach nie można spać żeby cię pokarało za to
    • Rolety zewnętrzne są chętnie wybierane nie tylko jako osłony przeciwsłoneczne. Stanowią również zabezpieczenie antywłamaniowe, są barierą przed dobiegającym z zewnątrz hałasem, a zimą izolują wnętrza. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/6856-porownujemy-15-modeli-rolet-zewnetrznych
    • Witam podczas mrozów i rano dodatnia temperatura w dwóch miejscach przeciekła płyta K-G. Po wycięciu otworu rewizyjnego i wyciągnięciu welny aż do membrany zobaczyłem duży problem. Do rzeczy są miejsca gdzie wszystko suche a są miejsca gdzie membrana wilgotna welna wilgotna/mokra przy membranie. W dwóch miejscach Mokre 2 warstwy welny płyta K-G i mam w pokoju 2 przecieki. Wełna miejscami dotyka membrany a miejscami jest około 2 cm luzu.      Teraz moje pytanie czy dach oraz izolacja jest wykonana prawidłowo?    Gdzie leży problem?    Jak rozwiązać problem bo zaraz będzie grzyb pleśń itd. 
    • Witam, Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )  Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda   Lambda 0,036 w/mk Gęstość 80kg m3
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...