Zastosowanie wylewki anhydrytowej ma sens w przypadku większych mocy cieplnych podłogi oraz przy posadzkach (warstwach finalnych podłogi) o niskim oporze cieplnym - ceramika, kamień. W sytuacji posadzki z drewna, paneli czy wykładzin dywanowych wylewka o szybszych właściwościach w nagrzewaniu ma marginalne znaczenie, jako że to te, oporniejsze okładziny posadzkowe buforują, regulują, decydują o przepływie ciepła do pomieszczeń.
Witam,
zastanawiam się nad skorzystaniem z programu „moja woda”, w którym można uzyskać 5000zł dofinansowania. Może ktoś już skorzystał i podzieli się przy okazji doświadczeniem?
Przygotowuję się do budowy domu, dach będzie mieć 400 m2 powierzchni – który wg internetowych kalkulatorów w moim rejonie ma dać uzysk deszczówki ~198 m3/rok.
Deszczówkę chcę wykorzystać wyłącznie do automatycznego podlewania ogrodu ~900 m2 (trawnik, rabaty kwiatowe, drzewka-tuje).
Pytanie więc, czy to dobry pomysł żeby zakopać na działce połączone ze sobą betonowe zbiorniki/szamba 2x10 lub 2x12m3 plus studnia chłonna na nadmiar gdyby się zapełniły?
Cena betonowych nieporównywalnie korzystniejsza jak plastików. Teoretycznie dofinansowanie praktycznie pokryłoby koszt zakupu zbiorników.
Koszty odpływów z rur spustowych, studni chłonnej, tak czy inaczej trzeba będzie ponieść. Dlatego pomysł pożytecznego wykorzystania deszczówki wydaje się jak znalazł.
Proszę o opinie jak to aktualnie z deszczówką wygląda.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
mam małą zagadkę, którą chciałbym rozwiązać. Ociepliłem strych jest wełna oraz dana folia paroizolacyjna. Ta folią zakryłem również belkę wspomagającą oraz krokwie. Czy tak może być czy muszę belki odkryć żeby oddychały, żeby potem nie było tam żadnej pleśni itp. żeby belka nie zgniła itd.