Skocz do zawartości

Przyłącze elektryczne i gazowe


Recommended Posts

Witam.

Interesują mnie całkowite koszty (tak szacunkowo) wykonania przyłącza elektrycznego do działki oddalonej od sieci o 400 m. oraz ile z tego pokrywa Zakład energetyczny a ile sami i jak to jest liczone?

Drugą sprawą jaki jest koszt wykonania przyłącza gazowego ( tez tylko szacunkowo) gdy do sieci jest ok 50 m. ale przyłącze musi przebiegać pod drogą powiatową ?

Jest sens wogóle brnąć w taka działkę - mam działkę na której z różnych względów postawienie domu (uzyskanie pozwolenia) jest czasochłonne i kosztowne i mogę teraz "zamienić" się działkami. Nowa działka byłaby łatwiejsza do uzyskania pozwolenia ale przyłącza wyglądają tak jak opisałem i nie wiem czy koszt ich nie będzie na tyle wysoki, że wyjdzie taniej kupić nowa działkę...
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Interesują mnie całkowite koszty (tak szacunkowo) wykonania przyłącza elektrycznego do działki oddalonej od sieci o 400 m. oraz ile z tego pokrywa Zakład energetyczny a ile sami i jak to jest liczone?



Z tego co wiem, liczy się za metr x 68zł ( w tym jest ujęte wszystko, czyli wykop, materiały i robocizna )
Do tego osobno cena projektu jakieś 1000zl i cena złącza na słupie i skrzynki z zawartością też coś koło 1000zł.
Czyli u Ciebie w przybliżeniu 30.000zł
Zakład Energetyczny robi to na swój koszt, Ty płacisz tylko za moc (chyba coś koło 76zł za każdy kW)
Pytanie jakie terminy mają u Ciebie i na kiedy zakład będzie w stanie Ci ten przyłącz wykonać.


Cytat

Drugą sprawą jaki jest koszt wykonania przyłącza gazowego ( tez tylko szacunkowo) gdy do sieci jest ok 50 m. ale przyłącze musi przebiegać pod drogą powiatową ?


Zajęcie pasa drogowego nie wchodzi w grę, więc chyba tylko przewiert.
Ale mogę się mylić
Link do komentarza
Cytat

Czyli u Ciebie w przybliżeniu 30.000zł
Zakład Energetyczny robi to na swój koszt, Ty płacisz tylko za moc (chyba coś koło 76zł za każdy kW)



Czyli nie ma jakiegoś podziału do jakiej odległości robi zakład na swój koszt a powyżej którego płaci klient?
Bo z tego co mi gdzieś po głowie chodzi kojarzę, że zakład energetyczny robi do 200 m na własny koszt a wszystko powyżej to już koszt klienta. Ale czy to mi się dobrze kojarzy?
A z twojego wpisu wnioskuję, że całośc pokrywa ZE nawet przy 400 m.

Cytat

Zajęcie pasa drogowego nie wchodzi w grę, więc chyba tylko przewiert.
Ale mogę się mylić



Ale z czym to się wiąże i czy nie jest to droga przez mękę i bardzo kosztowna?

Gaz ma być tylko do kuchenki gazowej więc ewentualne alternatywy są Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czyli nie ma jakiegoś podziału do jakiej odległości robi zakład na swój koszt a powyżej którego płaci klient?
Bo z tego co mi gdzieś po głowie chodzi kojarzę, że zakład energetyczny robi do 200 m na własny koszt a wszystko powyżej to już koszt klienta. Ale czy to mi się dobrze kojarzy?
A z twojego wpisu wnioskuję, że całośc pokrywa ZE nawet przy 400 m.



Ale z czym to się wiąże i czy nie jest to droga przez mękę i bardzo kosztowna?

Gaz ma być tylko do kuchenki gazowej więc ewentualne alternatywy są



Jestem świeżo po. Pewnie co zakład to inne zasady. W PGE u nas jest tak, że do 200 m robią oni i kasa w ramach kasy za kW, powyżej trzeba dopłacać. Ile? Nie wiem, nie miałem potrzeby sprawdzać. Jeśli chodzi o opłatę za kW, to napowietrzne taniej, ziemne drożej. W 2013 roku jak ja dostałem warunki, to za kW było 114 zł netto za napowietrzne. Podłączali mi w tym roku prąd, opłaty w 2014 roku zmniejszyli o połowę, ale w PGE jest tak, że umowa to umowa i jest kasa z umowy... W niektórych firmach jest tak, że taka kasa, jaka stawka w dniu podłączania... Tym samym 1000 zł więcej zapłaciłem. A przyłącza napowietrznego było raptem 25 m i słup. Do domu poleciałem kablem ziemnym. Aha, za skrzynkę na słupie tez trzeba osobno płacić, jakies 400 zeta... Nie ma to jak miec monopol...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...