Skocz do zawartości

warunk zbudowy dla 2 inwestorów


Recommended Posts

Witam
Razem z bratem jesteśmy współwłaścicielami działki.W roku 2005 brat otrzymał warunki zabudowya, potem pozwolenie na budowę.W tej chwili - stan surowy zamkniety.
W roku 11/2006 wystąpiłem o wyadanie warunków zabudowy dla drugiej inwestycji - domek mieszkalny (dla mnie).Jednakże tereny te są przeznaczone dla przemysłu i w tej chwili urzędnik mocno się zastanawia czy wydać pozytywna decyzję.
Z mojej wiedzy wynika ,że jeżeli w sąsiedztwie rozpatrywanej dzialki istnieją budynki mieszkalne ( a tutaj istnieja 2 domy saśiadujące z naszą działką + w tej chwili dom brata) to urząd ma obowiązek wydać warunki
zabudowy dla budynku mieszkalnego? Czy może zrobić inaczej? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Jeśli teren, na którym znajduje się działka nie ma opracowanego planu zagospodarowania przestrzennego to urząd może wstrzymać się z wydaniem warunków zabudowy do czasu opracowania takiego planu. Sąsiednia zabudowa nie jest tu czynnikiem decydującym, że teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową, a wpływ na wydanie warunków pod budowę domu mieszkalnego ma wiele innych warunków miejscowych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...