Skocz do zawartości

Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza


Recommended Posts

Cytat

Przyszłym tygodniu będę zamawiać styropian na podłogówkę w sumie około 15m3

Czy są jakieś uwagi do tego styropianu układać będę 2x10cm


Termo Producent Termo OrganikaStyropian w kropki Termo Organika GOLD EPS 036 100 dach-podłoga to płyty styropianowe przeznaczone do wykonywania izolacji cieplnych podłóg, dachów i stropodachów w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. TermoOrganika GOLD dach-podłoga jest styropianem o dużej gęstości, a przez to twardszym niż produkty z grupy fasada.


Jeśli jest twardy, EPS 100, to jest w porządku. Ma dobrą lambdę i jeśli nie ma przesadnie wygórowanej ceny względem takiego z lambdą około 0,038, to bierz ten styropian podany przez Ciebie.
Link do komentarza
Właśnie patrzę na datę i dzisiaj mija równy rok od Napisania tu pierwszego posta. Pomoc wasza była bez cenna bo chyba do dzisiaj bym załatwiał pozwolenie na budowę bez waszych porad wiedzy ^^ ;)


Tak Patrzę na założenia zawarte w pierwszym poście.


2015

Papiery 10 Tyś
Fundament 15 Tyś
mury 1 10 Tyś
strop 15 Tyś
mury 2 10 Tyś
dach 30 Tyś

90 Tyś

2016

Prąd 10 Tyś
Okna Drzwi 20 Tyś
Wylewki Tynki 10 Tyś
schody 10 Tyś

50 Tyś

2017

Centralne 25 Tyś
Kanalizacja 5 Tyś
Ocieplenie 10 Tyś

40 Tyś

2018

płytki farby panele 20 Tyś

20 Tyś

90
50
40
20 +

-----------
= 200 Tyś
- 20 Zwrot Vat
= 180 Tyś






Muszę przyznać , że droga do PnB trochę trwała , uzyskałem PnB pod koniec sierpnia i ruszyły pracę , prace przebiegają bardzo sprawnie.

Aktualnie domek wygląda Tak

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg




W tej chwili czekam na rolety zewnętrzne, który miały być już zamontowane , Rolety przyszły ale za szerokie sprzedawca , odesłał je do wymiany i muszę kolejny tydzień poczekać.

Zamówiłem już styropian na podłogówkę Jednak inny niż Termo Organika ponieważ musiał bym zamówić 25m3 aby mi go dostarczyli.


Zamówiłem


Producent AustrothermTwardy styropian na podłogę Austrotherm EPS 100 036 to materiał do ocieplania dachów i podłóg budynków, w których obciążenie użytkowe nie przekracza 3000 kg/m2 i w których potwierdzono przydatność wyrobu o właściwościach techniczno-użytkowych, przywołanych w kodzie wyrobu Austrotherm EPS 100 036. Płyty styropianowe EPS 100 o współczynniku przewodzenia ciepła o wartości 0,036 W/mK.

Lp. Parametr Wartość
1 Współczynnik przewodzenia ciepła 0,036 W/mK
2 Wytrzymałość na zginanie ≥ 150 kPa
3 Wytrzymałość na ściskanie ≥ 100 kPa





Firma do tynków ma przyjść 11 Kwietnia po tynkach będę układać styropian na podłogówkę. Po ułożeniu styropianu przyjdzie firma od zrobienia centralnego w całym domu będzie podłogówka, i dwa grzejniki w Łazienkach .


Myślę , że te Prace skończą się do Czerwca i rozpoczął był ocieplanie poddasza oraz montowanie stelaży i płyt gipsowych .

Oraz chcę zrobić przyłącze wody , kanalizacji i prądu do końca września po wylewkach zamontuje drzwi zewnętrzne.



Link do komentarza
Witam dzisiaj byłem u Geodety od Kanalizacji ,aby zrobił mi mapki.

Przyłącze Kanalizacyjne będzie u sąsiada na działce.

Geodeta prosił ,abym na kartce uzyskał pozwolenie od sąsiada na przyłączenie .

Czy posiada z was ktoś jakiś wzór czy wystarczy jak sąsiad napisze na kartce.

Ja właściciel działki nr... zezwalam na przyłącze nowego obiektu do punktu kanalizacyjnego istniejącego na mojej działce??
Link do komentarza
Czy takie coś będzie dobre?


OŚWIADCZENIE


Nazwisko i imię
................................................................................
...............................
Seria i nr dowodu osobistego ................................................................................
...............................
Miejsce zamieszkania /Adres ………..........................................................................
..........................

................................................................................
...............................



Wyrażam zgodę na:
1)wejście w teren w celu włączenia do studni kanalizacyjnej o rzędnych T:………… D: ………….. zlokalizowanej na mojej posesji tj. na działce nr ……………….
2) przejście przyłączakanalizacyjnego przez moją działkę nr ………………………, a tym samym lokalizację przyłącza kanalizacyjnego do działki nr …………………..…….. będącej własnością …………………………………………………… zam. w ……………….. przy ul. ………………………….




.................................................. ……………………………………
Miejscowość dd / mm / rrPodpis
/Podpis/podpisy złożone na w/w
oświadczeniu są autentyczne\


Czy

OŚWIADCZENIE


Nazwisko i imię............................................................................
...............................................

Nr dowodu osobistego......................................................................
..........................................

Miejsce zamieszkania....................................................................
..............................................

................................................................................
.....................................................................

Wyrażam zgodę na przejście sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej*/
przez moją działkę nr..........................................położoną............................
...........................

................................................................................
.....................................................................



............................................... .........................................................
/Miejscowość d/m/r/ /Podpis


* niepotrzebne skreślić
Oświadczenie zostało odebrane przy uwzględnianiu treści ustawy o ochronie danych osobowych i zgodnie z tą ustawą zapewnia się, że nie zostanie wykorzystane wbrew przepisom tej ustawy pod rygorem skutków prawnych.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Czy mógł by mi ktoś napisać ile potrzebuję piasku i cementu na podłogówkę grubość 8cm powierzchnia 120m2



Co masz na myśli, pisząc "podłogówka"? (Objętość 9.6 m3)
Link do komentarza
Cytat

Oświadczenia są już podpisane.

Czy mógł by mi ktoś napisać ile potrzebuję piasku i cementu na podłogówkę grubość 8cm powierzchnia 120m2



Moim zdaniem potrzeba Ci będzie około 11m3 piasku (pewien zapas aby móc dobrze skończyć) + około 3,5 t cementu, nie zapomnij o plastyfikatorze a przy jego udziale o zmniejszeniu ilości wody zarobowej, dalej o zbrojeniu rozproszonym, ewentualnie o zbrojeniu siatką stalową przy grubej termoizolacji lub przy planowaniu posadzek z desek drewnianych.
Na marginesie - aby uzyskać dobry beton, poza piaskiem trzeba w połowie użyć grubszego kruszywa 2-4, w niewielkim udziale 4-8. Powodzenia.
Link do komentarza
o Gruszce jeszcze nie słyszałem , muszę to przemyśleć , ale wydaje mi się rozsądne.

Piasek mi będzie potrzebny jeszcze do wyrównania chudego betonu ,aby na prostej powierzchni rozłożyć styropian na podłogówkę . Nie gdzie mam nawet 2,3 cm różnicy ,również na stropie też jest taka różnica.

Jeszcze jedna sprawa ,będę dawać na izolacje podwójnie folię 0,3 jak mam ten piasek wysypać na wyrównanie chudego betonu , na folie czy pod folie czy dwu warstwowo folia piasek folia styropian?
Link do komentarza
Ja bym to wyrównał wylewką górną, chudziak tylko zrób na gładko i wszystko (ew. zastanów się jeszcze nad papą na dolnej podłodze). Jak teraz wysypiesz piasek i przykryjesz folią (odwrotnie też) to jeszcze przed zalaniem zrobi się sito jak cholera - do kitu taka izolacja.
U siebie mam papę termozgrzewalną i grubą folię x2 aby oddzielić styro.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

o Gruszce jeszcze nie słyszałem , muszę to przemyśleć , ale wydaje mi się rozsądne.

Piasek mi będzie potrzebny jeszcze do wyrównania chudego betonu ,aby na prostej powierzchni rozłożyć styropian na podłogówkę . Nie gdzie mam nawet 2,3 cm różnicy ,również na stropie też jest taka różnica.

Jeszcze jedna sprawa ,będę dawać na izolacje podwójnie folię 0,3 jak mam ten piasek wysypać na wyrównanie chudego betonu , na folie czy pod folie czy dwu warstwowo folia piasek folia styropian?


icon_eek.gif Co Ty odpier....?

Wylewkę w garażu robisz czy klepisko wylewasz? Jaka gruszka? Jaki piasek do wyrównania?
Chcesz mieć posadzki równe to wołaj fachowców z miksokretem, oni już sobie dadzą radę z wyrównaniem posadzki bo muszą mieć i na pewno maja niwelator laserowy a Twoje podsypywanie piaskiem to o kant :scratching: rozbić. Rozkładaj normalnie styropian po całości o resztę się nie martw.
Piasek to nie myśl, że przywieziesz pierwszy lepszy bo do wylewki z miksokreta musi być płukany aby maszyna się nie zamuliła.
A jeszcze gwoli wyjaśnienia, gdybyś już nawet wziął ta gruszkę z betonem to jak wyobrażasz sobie targanie betonu na poddasze? Wiaderkami?
Dziwi mnie fakt, że jeszcze nie rozmawiałeś z fachowcami od posadzek, przecież nikt inny jak tylko oni będąc na miejscu najlepiej ocenią i wyliczą co ile potrzeba i jak trzeba będzie to zrobić. Czy wystarczy dać zbrojenie rozsiane (włókna PP) czy siatkę oraz jaki plastyfikator, Ty nic nie kupuj bo okaże się że kupisz nie to co trzeba i pieniądze będą wyrzucone w błoto.
Zapomniałeś jeszcze o dylatacji brzegowej.
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif Co Ty odpier....?

Wylewkę w garażu robisz czy klepisko wylewasz? Jaka gruszka? Jaki piasek do wyrównania?
Chcesz mieć posadzki równe to wołaj fachowców z miksokretem, oni już sobie dadzą radę z wyrównaniem posadzki bo muszą mieć i na pewno maja niwelator laserowy a Twoje podsypywanie piaskiem to o kant :scratching: rozbić. Rozkładaj normalnie styropian po całości o resztę się nie martw.
Piasek to nie myśl, że przywieziesz pierwszy lepszy bo do wylewki z miksokreta musi być płukany aby maszyna się nie zamuliła.
A jeszcze gwoli wyjaśnienia, gdybyś już nawet wziął ta gruszkę z betonem to jak wyobrażasz sobie targanie betonu na poddasze? Wiaderkami?
Dziwi mnie fakt, że jeszcze nie rozmawiałeś z fachowcami od posadzek, przecież nikt inny jak tylko oni będąc na miejscu najlepiej ocenią i wyliczą co ile potrzeba i jak trzeba będzie to zrobić. Czy wystarczy dać zbrojenie rozsiane (włókna PP) czy siatkę oraz jaki plastyfikator, Ty nic nie kupuj bo okaże się że kupisz nie to co trzeba i pieniądze będą wyrzucone w błoto.
Zapomniałeś jeszcze o dylatacji brzegowej.



Dokładnie !!!! Jeśli dobrzy fachowcy to zrobią tak że pod łatę położona na wylewce nie włożysz gazety.Ja na szczęście takich miałem
Link do komentarza
fachowcy od centralnego powiedzieli mi , że nie równość na chudziaku mam wyrównać , piaskiem a na to kłaść styropian następnie oni zrobią podłogówkę i firmę wezmę do wylewek.

To jak w końcu mam to wyrównać w sumie mogę zrobić w betoniarce zaprawę i wyrównać chudziaka i na to kłaść styropian , Czyli ten piasek jest zły.
Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

fachowcy od centralnego powiedzieli mi , że nie równość na chudziaku mam wyrównać , piaskiem a na to kłaść styropian następnie oni zrobią podłogówkę i firmę wezmę do wylewek.

To jak w końcu mam to wyrównać w sumie mogę zrobić w betoniarce zaprawę i wyrównać chudziaka i na to kłaść styropian , Czyli ten piasek jest zły.



A to zmienia postać rzeczy,ostateczna wylewka będzie później.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

fachowcy od centralnego powiedzieli mi , że nie równość na chudziaku mam wyrównać , piaskiem a na to kłaść styropian następnie oni zrobią podłogówkę i firmę wezmę do wylewek.

To jak w końcu mam to wyrównać w sumie mogę zrobić w betoniarce zaprawę i wyrównać chudziaka i na to kłaść styropian , Czyli ten piasek jest zły.


Fachowcy od c.o. mają robić c.o. a nie doradzać i to jeszcze głupio.
A po co niby wyrównywać? Myślisz że teraz wyrównasz na "0" tym śmiesznym piaskiem czy betonem z betoniarki?
A pytanko pomocnicze. Kto stwierdził, że chudziak jest nierówny?
Jak masz już wybranego wykonawce od posadzek to zaproś go na budowę i niech on oceni sytuację.
Link do komentarza
Nie mam zdjęć, mam tylko stropu , Na samym środku jest wyżej o 4,3 cm niż na bokach, mierzyłem waserwagą czy łatą nie wiem jak u was na to gada o poziomnica.

DSC01446.jpg



Ci co robili mi kanalizację ,będą robić centralne i oni biorą od razu firmę do wylewek i pilnują ich przy robocie.

Czyli co mam teraz zrobić ?


A znalazłem coś

DSC01446.jpg

Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie mam zdjęć mam tylko stropu , tutaj na środku jest wyżej o 4cm niż na bokach mierzyłem waserwagą czy łatą nie wiem jak u was na to się gada o poziomnica.[attachment=24470:DSC_4545.jpg]

Ci co robili mi kanalizację ,będą robić centralne i oni biorą od razu firmę do wylewek i pilnują ich przy robocie.

Czyli co mam teraz zrobić ?


A znalazłem coś
[attachment=24471:DSC_4878.jpg]


Ok, kanalizacja i c.o. idzie w parze ale żeby jeszcze wylewki? Wiesz co, jakbym miał firmę która robi wylewki a inna firma miała by mnie pilnować to ja bym podziękował za taką robotę.
Żeby przekonać się jak nierówna jest posadzka/chudziak/ strop musisz użyć niwelatora laserowego samopoziomującego, wtedy będziesz wiedział dokładnie jaka jest nierówność na całej kondygnacji.
Teraz to niech przyjedzie fachman od posadzek na budowę i niech pomierzy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jest krzywo widać gołym okiem jutro zrobię, zdjęcia nie ma możliwości bez wyrównania ułożyć równo styropianu.


Na litość boską, toszto wyrównasz do jasnej posadzką "górną" bo jakiego się uparłeś równać chudziaka?
A jeżeli już chcesz mieć tak równiutko to było trza przypilnować fachmanów jak zalewali chudziaka i strop aby było równo, to tak na marginesie zgryźliwa uwaga icon_biggrin.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Na litość boską, toszto wyrównasz do jasnej posadzką "górną" bo jakiego się uparłeś równać chudziaka?
A jeżeli już chcesz mieć tak równiutko to było trza przypilnować fachmanów jak zalewali chudziaka i strop aby było równo, to tak na marginesie zgryźliwa uwaga icon_biggrin.gif icon_razz.gif




icon_biggrin.gif:D To i to sam zalewałem ;)



Dobra czyli mam w betoniarce zrobić zaprawę i wyrównać na igiełkę beton ,czy mam podsypać piasek i kłaść styropian ? Bo już sam zgłupiałem

Bez wyrównania nie ma możliwości ułożenia styropianu.
Link do komentarza
Cytat

1. Jak teraz wysypiesz piasek i przykryjesz folią (odwrotnie też) to jeszcze przed zalaniem zrobi się sito jak cholera - do kitu taka izolacja.
2. U siebie mam papę termozgrzewalną i grubą folię x2 aby oddzielić styro.




Cytat

3. fachowcy od centralnego powiedzieli mi , że nie równość na chudziaku mam wyrównać , piaskiem, a (...) oni ...

4. To jak w końcu mam to wyrównać (...)


Miałem podobny problem. W okolicach maja 2013 w moim dzienniku...

ad 1
Bigl słusznie prawi.

ad 2
Zrobił super, ja dałem zwykłą cienką papę i dwie warstwy folii budowlanej 0,3

ad 3
...a oni powinni dostać łopatą przez łeb.

ad 4
Miałem podobny problem, co Ty. Wyrównałem zgranulowanym styropianem zmieszanym z... najtańszym klejem do glazury! łatą rozciągasz do poziomu. Miękkie toto jest, ale stabilne. Idealnie wypełnia miejsca, gdzie styropian by się połamał. Polecam tę metodę ze spokojnym sumieniem.

Równanie piaskiem jest zabronione - czytałem tak bodaj w instrukcjach producentów rur dotyczących wykonania ogrzewania podłogowego.
Link do komentarza
Witam miałem dodać zdjęcia tych nie równości proszę

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Nowinki doszedł mi styropian na podłogówkę 14m3 na styk zmieścił się w garażu.

DSC01446.jpg



Mam skończony projekt Wodno-Kanalizacyjny icon_smile.gif

DSC01446.jpg



Jutro z rana przychodzą rolety montować zewnętrzne.

Przyszły Czwartek przychodzą Tynkarze ,więc skończyłem robić przy ścianie konstrukcje pod taras. Myślę ,aby jeszcze przymocować tą konstrukcje do murłaty czy ma ktoś pomysł jak najlepiej to zrobić w moim przypadku .?


Konstrukcja wygląda tak

DSC01446.jpg



Myślę ,aby jeszcze przymocowywać to do murłaty

DSC01446.jpg



Link do komentarza
CO TO JEST?? Takie wianki to się robi na styro i na elewacji (patrz moja wiata) - teraz masz koorewski mostek termiczny i zbutwiałe drewno jak to przykryjesz styro. Popatrz na to i powiedz jak położysz na tym krokwie itp. gdy to będzie pod styropianem.

Przemku - zajebisty z Ciebie koleś, szacun za wysiłek i wkład własny, ale jak nie wiesz to pytaj (jak nie chcesz to czytaj).
Link do komentarza
Cytat

Takie wianki to się robi na styro i na elewacji (patrz moja wiata).....


Biglu, przeszukałem cały twój dziennik i nie znalazłem. Gdzie ta wiata? Interesuje mnie sprawa mocowania do elewacji bo barierki muszę zrobić w drzwiach balkonowych, a mam już elewację.
Przepraszam, Przemku, za offtop, ale może i tobie się przyda informacja, jeśli Bigl nam poda linka albo wskazówkę, gdzie znaleźć tę wiatę.
Pozdrowienia!
Link do komentarza
Ocieplać będę styropianem 20cm te belki mają grubość 8cm, więc lekko je zakryję ,rzucę zdjęcie wiaty wieczorem z taką konstrukcją.

Ocieplę dom z trzech stron i zgłoszę budynek do odbioru , po upływie czasu na odbiór jak się nikt nie zjawi to , zgłaszam wiatę stawiam konstrukcję i robię elewacje tej ściany.

Aktualnie nie mogę teraz tego zgłosić ,muszę mieć budynek ,oddany w projekcie nie był zaprojektowany taras.
Link do komentarza
Cytat

Biglu, przeszukałem cały twój dziennik i nie znalazłem. Gdzie ta wiata? Interesuje mnie sprawa mocowania do elewacji bo barierki muszę zrobić w drzwiach balkonowych, a mam już elewację.
Przepraszam, Przemku, za offtop, ale może i tobie się przyda informacja, jeśli Bigl nam poda linka albo wskazówkę, gdzie znaleźć tę wiatę.
Pozdrowienia!


Była 2 strony wcześniej, a teraz masz na końcu. Nie ma problemu z mocowaniem przez styropian - w przypadku wąskiego elementu dajesz szpilkę, na nią zakładasz dystans grubości elewacji i skręcasz.
Jak mamy ściany z ceramiki i szpilki nie mogą być wylotne to stosujemy kotwy chemiczne.
Przy większych konstrukcjach konieczne mogą być podpory takie jak u Przemka lub też nogi jak u mnie.

Cytat

Ocieplać będę styropianem 20cm te belki mają grubość 8cm, więc lekko je zakryję ,rzucę zdjęcie wiaty wieczorem z taką konstrukcją.

Ocieplę dom z trzech stron i zgłoszę budynek do odbioru , po upływie czasu na odbiór jak się nikt nie zjawi to , zgłaszam wiatę stawiam konstrukcję i robię elewacje tej ściany.

Aktualnie nie mogę teraz tego zgłosić ,muszę mieć budynek ,oddany w projekcie nie był zaprojektowany taras.


Koniecznie wklej te zdjęcia. Jesteś pewien że musisz w ogóle coś zgłaszać ?(chodzi o wiatę)
Link do komentarza
Cytat

Ocieplę dom z trzech stron i zgłoszę budynek do odbioru , po upływie czasu na odbiór jak się nikt nie zjawi to , zgłaszam wiatę stawiam konstrukcję i robię elewacje tej ściany.

Aktualnie nie mogę teraz tego zgłosić ,muszę mieć budynek ,oddany w projekcie nie był zaprojektowany taras.



Jaki taras ? Na taras potrzebne jest PnB.
Tu kluczowe jest nazewnictwo.

Budujesz wiatę do 50m2 - nie ma nawet obowiązku zgłoszenia - PB art.29.1.2c), i art. 30.1.10 + utwardzenie powierzchni, też bez obowiązku zgłaszania - art.29.2.50. i art.30.1.2).

Ps. Rzeczona wiata, na określonych warunkach (czyli do 50m2, nie więcej niż 2 sztuki na każde 1.000m2 działki), może byc postawiona bez zgłaszania, na działce zabudowanej budynkiem mieszkalnym lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe - PB art.29.1.2c).
Link do komentarza
Kurcze nie wiem już sam co z tą wiatą , Jak chciałem ją stawiać kierownik zabronił mi ją stawiać z tego co pamiętam gadał , że muszę mieć zgłoszenie ,ponieważ ona ma konstrukcje w budynku i narusza obciążenia strukturalne budynku czy jakoś tak.

Jak bym miał PnB dało by się to pozmieniać , ale ja mam zgłoszenie budowy i są problemy z tym, więc muszę oddać dom później zgłosić wiatę i ją postawić.


Taką konstrukcję będę mieć tarasu tylko przód oparty na 4 słupach.

DSC01446.jpg





DSC01446.jpg



Dodatkowo będę mieć takie zastrzały z deki do tych moich krokwi.

DSC01446.jpg





Myślę , że jak tą moją konstrukcje przykryje styropianem 20cm czyli 12cm idzie na te krokwie , przy murze ,to będę mieć niewielki mostek termiczny.




Mam rolety icon_smile.gif

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg




Zdrowych Wesołych Świąt wam życzę Niech Zmartwychwstały Chrystus Wam Błogosławi i Umacnia w każdy dzień. Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ocieplę dom z trzech stron i zgłoszę budynek do odbioru , po upływie czasu na odbiór jak się nikt nie zjawi to , zgłaszam wiatę stawiam konstrukcję i robię elewacje tej ściany




ja miałem kierbuda z BB, obsługuje cały teren wokół
i mówił, że nikt już na odbiory nie chodzi
i faktycznie nie znam nikogo kto się wybudował i mu ktoś przyszedł
jedyny wyjątek to po częściowym oddaniu, wtedy sąsiad gdy oddawał już całość to wpadli i sprawdzali
Link do komentarza
kalumet masz rację , że już nie chodzą tylko ja mam obawę , że w moim przypadku będzie zlecenie , aby przyszli i przemierzyli mi powierzchnie użytkową ,wtedy wyszło by na jaw , że posiadam taras , którego nie ma w projekcie.

Moje obawy są takie ponieważ ja będę mieć zwrot Vat za materiały budowlane . Jest warunek miedzy innymi warunkami , że muszę mieć powierzchnie użytkową mniejszą niż 100m2 . Moja powierzchnia użytkowa domu to 99,7. Więc mogą wysłać do mnie kontrole by przemierzyli mi dom czy rzeczywiście mam poniżej 100m2.

Po za tym kierownik też nie zezwolił mi postawić tarasu ,powiedział , że nie podpisze mi jakiś papierów do odebrania domu jak postawie taras. Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Racja, to wszystko zależy od powiatu, w większości nie chodzą, ale u mnie PINB przychodzi na każdy odbiór, trzeba mieć szczęście by nie przyszli, także trzeba się zorientować jakie ma zwyczaje miejscowy PINB

pozdrawiam świątecznie

PS
Henio ma rację, odbiór od kwietnia do listopada
Link do komentarza
W mojej miejscowości też nie słyszałem by do kogoś na odbiór przyszli.

Właśnie teraz tak sobie myślę , czy Nie zrobić samej konstrukcji tarasu przed oddaniem, konstrukcja to chyba nie taras a szkielet tarasu ^^ karzą rozebrać to zdemontuje ^^ Trochę kijowo , było by robić elewacje budynku z trzech stron. Myślę ,aby ocieplić dom w wrześniu. W Maju idę ocieplać z teściem do szwagierki, jak będą robić mi centralne okres luźny ,więc większą wprawę do ocieplania nabiorę ^^
Link do komentarza
Moich dwóch sąsiadów też miało szczęście że nie przyszli.Natomiast kolega budujący nieco dalej już nie i musiał trochę burzyć i skuwać
Mieliśmy w moim powiecie jednego takiego inspektora od odbiorów który przyczepiał się do wszystkiego.Wszystko musiało być idealnie.Odbiory domków ciągnęły się miesiącami.
Tak samo było z budowami "na działalność" Przedsiębiorcy rwali sobie włosy z głowy.
W zeszłym roku,przy okazji budowy domu dla córki wypytałem wykonawców mediów jak to teraz jest bo przez kilka lat nie interesowało mnie to .Okazało się że inspektora "dorwali" w nazwijmy to ciemnym zaułku i spuścili takie manto że nie jest już w stanie pracować,zwolnił się.

To tak na boku,nie znaczy że pochwalam.




edit:stylistyka Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość arturo72
Cytat

Właśnie dostałem wycenę na centralne i troszkę się zdziwiłem bo trochę inaczej to policzyłem . W domu będzie 100m2 podłogówki i jeden grzejnik drabinkowy w łazience . Styropian pod podłogówkę będę kłaść sam.

Co myślicie o tej wycenie ?

Styropian pod podłogówkę będę kłaść sam.

[attachment=24658:grzejniki_.jpg]


Węgiel w nowym domu i to w tak malym i nie mam więcej pytań ;)
I to na bogato,15tys.zł za system grzewczy ze średniowiecza to chyba dla jeleni ;)
Podlogowka drogo,szukaj dalej a powinieneś znaleźć za ok.70zl/m2 bo to realna cena.
Siłowniki czyli sterowanie podlogowka to zbędny gadżet. Sprawę załatwi odpowiednio rozłożona podlogowka wg zapotrzebowania na ciepło każdego pomieszczenia osobno i pogodowka.

A masz wykonane OZC żeby wiedzieć jaką moc grzewczą potrzebujesz i ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie żeby wybrać optymalny i tani system grzewczy a nie drogi węgiel ?
Masz wykonany projekt podlogowki ?
W/w rzeczy to podstawa i konieczność jeśli chce się mieć dobry dom. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie dostałem wycenę na centralne i troszkę się zdziwiłem bo trochę inaczej to policzyłem . W domu będzie 100m2 podłogówki i jeden grzejnik drabinkowy w łazience . Styropian pod podłogówkę będę kłaść sam.

Co myślicie o tej wycenie ?

Styropian pod podłogówkę będę kłaść sam.

[attachment=24658:grzejniki_.jpg]


icon_eek.gif zgroza

Cytat

icon_eek.gif zgroza


A gdzie jest źródło ciepla do tej instalacji?
Link do komentarza
Cytat

A masz wykonane OZC żeby wiedzieć jaką moc grzewczą potrzebujesz i ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie żeby wybrać optymalny i tani system grzewczy a nie drogi węgiel ?



Węgiel Drogi w Moim przypadku najtańsze źródło ciepła, 280zł za tone ,miału ,jak spale 4 tony za cały rok to max .

Nie wiem co to jest Ten OZC


Ja do projektu miałem dokupiony, pakiet kotłownia na paliwo stałe i tam są wyliczane wszystkie wartości jakie potrzebuje i wyszło , że taki piec.


To Według was droga wycena ??

Ja tak orientacyjnie przepuszczałem , że wyjdzie za to 22-25tys max

Taka realna cenna według was jaka powinna być ? Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
    • Dopiero za dwa miesiące będą kopane traktor bardzo duży co pole obok orał jeździł po niej cięższy od kopary i dobrze się trzyma 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...