Skocz do zawartości

Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza


Recommended Posts

Jesteś na początku budowy. Na ten piach jeszcze znajdziesz zastosowanie kilka razy.
Może nic się nie zdarzyć, czego tobie życzę, może to strachy na lachy, ale jeśli okaże się, że to nie przesada z pospółką, bo na tym piasku podłoga zacznie tobie siadać pół roku po wprowadzce, to... przynajmniej będziesz wiedział dlaczego.
Niezmiennie trzymam kciuki i pozdrowiwam. icon_smile.gif

Link do komentarza
Podłoga na piachu zachowuje się jak materac na wodzie.
Z jednej się zanurza, z drugiej wynurza. Ten piach z jednej się niby ugniata, a po prawdzie przesuwa się na drugą. Powolne procesy, mogą nie wystąpić, ale tu spod ciężkiej szafy - myk, myk - piasek przesunie się pod ścianę bez szafy, podłoga pęka.
Link do komentarza
Cytat

.........., ale kierownik budowy nic nie ma przeciw aby był piasek.



Warstwa 70cm piachu icon_eek.gif

Masz tam jakiś projekt ? Ktoś go umie "czytać "?

Jako przestroga z innego forum:

Cytat

Witam,
> Niestety po 2 latach mieszkania w nowym domu wyszło na jaw, że grunt pod
> wylewkami nie został zagęszczony.
> Pękają płytki podłogowe, robią się na nich rysy, rysują się ściany
> działowe.
> Czy da się coś zrobić poza rozkuciem całej podłogi i wylewki??

Link do komentarza
Nie zignorowałem uziom zrobiony , Dzisiaj po wizycie kierownika budowy jest ok piasek jest z iłem i nadaje się do zasypki , nie będę lać teraz chudziaka zrobię to w przyszłym roku ,teraz to będę zagęszczać i lać wodą . To jest mały dom i przez środek jest zrobiona elka więc piasek do zagęszczenia ma małą powierzchnie z 9 m na 3,60.

Jednak nie podejmę się sam murowania biorę kolegów , co pracują w budowlance i będziemy murować razem po pracy.

Tak wygląda ten piach do zasypania.
[attachment=22709:DSC_4425.jpg]
Link do komentarza
Murowanie zakończony trwało w sumie 10 godzin poszło 700 pustaków ;)

Od Jutra zaczynam deskować

Efekty

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Dzisiaj pierwszy dzień odpoczynku od dłuższego czasu a tak to praca, budowa 2h snu i wkoło , ale się kręci ;)
Od poniedziałku dwa tygodnie wczasów pod gruszą ^^ Czyli powinienem sam za deskować za zbroić i zalać.

Co sądzicie o systemie kominowym ZAPEL. dzisiaj pytałem się o Shiedla a Pani polecała mi ZAPEL.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ano temu, że kilkanaście kubików cementu będziesz taczkami w woził do środka aby zalać posadzkę, a wystarczyło zamówić gruchę i wylać po całości. Miałbyś wtedy równo po całej powierzchni podłogi a i murarzom by się lepiej pracowało bo chodzili by po twardym.

I oczywiście czasowo by było znacznie krócej gdybyś wylał chudą przed ścianami.
Link do komentarza
Nie przeszkadzało Murarzom to , że był piasek raczej podobny czas by murowali.

Ale i tak się zmieniły plany po wizycie kierownika. Kierownik gadał , że mam spokojnie to zalewać ,dzisiaj rozprowadziłem kanalizacje myślę , że w poniedziałek albo wtorek zaleje chudziakiem , ale dam sobie do pewności siatkę ,aby nie było wrazie czego pęknięć .

Będzie mi lepiej na chudziaku deskować.

Późnej też zalał bym to przez pompę węża wsadził bym prze okna i drzwi balkonowe ;)
Link do komentarza
Cytat

Późnej też zalał bym to przez pompę węża wsadził bym prze okna i drzwi balkonowe ;)


Było minęło icon_smile.gif
Tylko jak wspomniałem wyżej, wylewając chudziaka przed murami zrobiłbyś to szybciej i taniej bo pompa nie zapominaj za darmo nie jest.
Strop robisz monolityczny?
Link do komentarza
Cytat

Tak strop będę mieć monolityczny. Pompę mam w cenie betonu nie ważne ile go zamówię 1m3 b20 kosztuje 180zł tylko vat mam 8% nie odliczę.


A ile kosztuje beton bez pompy? Bo coś nie chce mi się wierzyć aby tak pt gratis pompa chodziła.
Link do komentarza
No właśnie nie pisze w projekcie jaki beton na strop na stopy jest a na posadzkę nie pisze. Dzwoniłem do kierownika gada , że nawet można b10 zalać , ale zaleje b15 .

Jeżeli zostało by mi coś betonu można zalać nadproża nad oknami b15?

Wszyscy przekonują mnie do kominka i do opalania gazem, kurde nie wiem co robić... musiał bym jutro przed zalaniem chudziaka zrobić fundament porządny pod komin na kominek.

Martwię się o rachunki za gaz :/
Link do komentarza
masz gaz ziemny w pobliżu? to wygodny i niedrogi sposób ogrzewania domu, a jak będziesz miał dobrze oceplony dom to rachunki będą bardzo niskie.

Kominek to klimat, ale nie każdy chce się w to bawić, bo to także kłopot: noszenie drewna, wynoszenie popiołu, czyszczenie itp.
Lubisz wieczory przy ognisku? Patrzeć na żywy ogień? Zapach dymu? To rób ten fundament pod komin. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

No właśnie nie pisze w projekcie jaki beton na strop na stopy jest a na posadzkę nie pisze. Dzwoniłem do kierownika gada , że nawet można b10 zalać , ale zaleje b15 .

Jeżeli zostało by mi coś betonu można zalać nadproża nad oknami b15?

Wszyscy przekonują mnie do kominka i do opalania gazem, kurde nie wiem co robić... musiał bym jutro przed zalaniem chudziaka zrobić fundament porządny pod komin na kominek.

Martwię się o rachunki za gaz :/


To w takim razie zapytam, kto Ci robił projekt? ktoś na kolanie go sporządził?!!!! aby nie było podanych wartości jaki beton, a o stropie najważniejszej rzeczy to już brak słów.
Przeważnie na chudziaka jest B10, i powiem Ci że spoko to wystarczy tym bardziej jak dobrze pamiętam chcesz dać siatkę.
Lej na co najmniej grubość 10 cm.
Co do kominka to po co w tak małym domku kominek? po pierwsze masz kotłownię z salonu, bo drugie będzie on bardziej służył jako wystrój niż jako element użytkowy.
Nie pakuj się w gaz, za drogo wychodzi, począwszy od projektu, przyłącza, wykonanie instalacji kończąc na rachunkach.

Cytat

masz gaz ziemny w pobliżu? to wygodny i niedrogi sposób ogrzewania domu, a jak będziesz miał dobrze oceplony dom to rachunki będą bardzo niskie.


Jeżeli będzie dobrze ocieplony to na prąd wyjdzie jeszcze taniej, i przede wszystkim wygodniej.
Link do komentarza
Cytat

Na prąd... czyli co?

Jakie rozwiązanie polecasz?


Nie posiadam takie ogrzewania, ale czytając różne wątki na tym forum poświęcone ogrzewaniu za pomocą energii elektrycznej pomimo stereotypu, że prąd jest drogi w rzeczywistości nie jest. Można np zastosować PCi, ogrzewanie podłogowe elektryczne czy za pomocą grzejników konwektorowych elektrycznych.
Link do komentarza
Projekt mam z Mgprojekt gaz idzie mi w drodze do domu jest kilka metrów. Mi się nie podobają kominki tylko przy zastosowaniu na gaz ponoć dobrze dogrzać dom kominkiem na chłodniejsze jesienne wieczory . Zastanawiam się nad solarami u nas w gminie robią teraz dofinansowania na solary.

Zamówiłem już b15 nie będę go zmieniać mogę zastosować go też do nadproży?
Link do komentarza
Cytat

Nie posiadam takie ogrzewania, ale czytając różne wątki na tym forum poświęcone ogrzewaniu za pomocą energii elektrycznej pomimo stereotypu, że prąd jest drogi w rzeczywistości nie jest. Można np zastosować PCi, ogrzewanie podłogowe elektryczne czy za pomocą grzejników konwektorowych elektrycznych.


Jakbym miał zdecydować się na prąd to obowiązkowo musiałbym mieć kominek. Za dużo słychać o awariach prądu, a nie chciałbym w mroźne dni nie móc czymś ogrzać domu. A tak zawsze zostaje kominek w salonie.
Link do komentarza
Cytat

Zalane nadproża również , ale do nadproży dodawałem cementu.


To czym zalewałeś nadproża? że piszesz że dodałeś cementu.
Czyli projekt masz gotowca, więc dziwne że on nie posiada takich danych jak rodzaj betonu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Urlop dwu tygodniowy Wykorzystany w 100% zrobione więcej niż myślałem , że zrobię. Niestety żona pożytku ze mnie nie miała od 5 do 20 na budowie efekty ;)

Chudy beton zalany to czas na deskowanie belek, filarów.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



No i czas na zbrojenie

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Po Zalaniu zostało z pięć kar betonu a , że nie lubię jak coś się marnuje więc wypadało by zrobić nadproża nad okna ;)

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Efekty końcowe.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Teraz 9 dni przerwy musi żona się nacieszyć mną w domu ;)
Od 28 Przychodzą murarze , więźba na dach już zamówiona będzie na 6 Października.
Link do komentarza
Te nadproża to możesz na śmietnik wyrzucić przy takim zbrojeniu jakie zrobiłeś.
Albo aby nie marnować materiału dać je na parapety zewnętrzne.
Sądzisz, że trzy pręty załatwią sprawę?! Dalej jestem przekonany, że ten dom budujesz bez projektu i bez udziału Kierownika Budowy.
I nie bierz mojej pisaniny jako słów zazdrości tylko słów rozsądku.
Gratulacje z postępu prac. icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie dodałem , że te nadproża mają długość 130cm są na okna o szerokości 90cm, wysokość ich to 10cm ,szerokość 24.

Natomiast nadproże na 230 na okno 180 zbroiłem tak z dołu 4 pręty 10 środek 4 pręty 12 na górze 4 pręty z 10 nadproże wysokie również na 10cm szerokość 24.

Myślę , że takie nadproża spokojnie mogą być.
Link do komentarza
Cytat

nadproże na 230 na okno 180 zbroiłem tak z dołu 4 pręty 10 środek 4 pręty 12 na górze 4 pręty z 10 nadproże wysokie również na 10cm szerokość 24.

Myślę , że takie nadproża spokojnie mogą być.


Te pręty dawane na środku belek (w martwej strefie) trzeba było lepiej w buty wsadzić ,zwiększyły tylko ciężar własny tych belek .

Belki 130cm nad okna o szerokości 90cm jeszcze się nadają bez strzemion tak prymitywnie za zbrojone ,ale te na okno 180 nadproże o dł 230 się nie nadają ,możesz z nich ułożyć sobie stopnie schodowe przy budynku .
:bezradny:
Jeżeli nie potrafi nikt prawidłowo za zbroić belek na takie rozpiętości to kup gotowe elki.

Tu robiłeś podciąg o większej rozpiętości
https://forum.budujemydom.pl/?act=attach&am...st&id=22869
zobacz czy pomiędzy podporami jest 1,80 m lub więcej wtedy możesz zbroić belki według tego z projektu . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza


Tu robiłeś podciąg o większej rozpiętości
https://forum.budujemydom.pl/?act=attach&am...st&id=22869
zobacz czy pomiędzy podporami jest 1,80 m lub więcej wtedy możesz zbroić belki według tego z projektu .
[/quote]


Tutaj miałem zrobiony wieniec tak jak było na projekcie. Nad oknami również wieniec strzemiona 20 na 20 i zalane. Na górze mam małe okna to przy okazji zrobiłem te nadproża, nie ma możliwości zrobienia strzemion i zamontowania na nadproże o wysokości 10cm otuliny musi być z 2cm najlepiej 2,5 z dołu i z góry to zostaje 5cm więc strzemiona musiały by być na 20x5 ^^^.
Link do komentarza
Cytat

Tutaj miałem zrobiony wieniec tak jak było na projekcie. Nad oknami również wieniec strzemiona 20 na 20 i zalane. Na górze mam małe okna to przy okazji zrobiłem te nadproża, nie ma możliwości zrobienia strzemion i zamontowania na nadproże o wysokości 10cm otuliny musi być z 2cm najlepiej 2,5 z dołu i z góry to zostaje 5cm więc strzemiona musiały by być na 20x5 ^^^.


To nie wieniec tylko podciąg, belka ,nadproże ,wieńce robi się na ścianach na ,których się on opiera np.obwodowo spinają stropy itd..
Dlatego na te małe okienka do 1,0 m od biedy mogą być Twoje belki ,ale na a taką rozpiętość 1,80m belka nadproże musi mieć wysokość 25 cm i strzemiona odpowiednio rozmieszczone ,nie na pałę . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Resztę betonu z pompy wylałem na folie zostało go około 0,3 kubika łopatami ładowałem do Toczki dosypywałem cementu i mieszałem łopatą ładowałem do wiaderek i zalewałem nadproża ;) Niestety nie było.




Sprawdź sobie datę.

Na parterze zalałem w ten sposób , że robiłem kosze i zalewałem całość wysokość 25 cm . Na górze chciałbym tamte nadproża zastosować na małe okna , ogólnie nie robił bym ich ,robił bym takie jak na parterze , ale , że został beton z kilka kar z zalewania więc , chciałem go wykorzystać. Zrobiłem takie nadproża wysokie na 10cm . Przecież nie zrobił bym na zewnątrz nadproży z koszem wysokość 25cm i szerokość 25cm jak bym takie ciężką za transportował założył na okna.
Link do komentarza
Odpowiedziałeś na mojego posta #343 w którym jest ciąg dalszy do nadproży które zalewałeś #332 a Ty odpowiadasz na temat w którym ja głosu nie zabierałem (to animus wspominał o podciągach i wieńcu) dlatego moje zdziwienie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...