Skocz do zawartości

Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza


Recommended Posts

PnB otrzymasz tylko jeśli będziesz miał WZiZT dla tej działki (terenu).

Możesz złożyć w gminie wniosek na 2 WZiZT.
1. Na całą działkę.
2. Na działkę "wydzieloną" (czyli WZiZT z tzw. podziałem).

Ale zanim coś będziesz składał w sprawie WZiZT, pobierz i wypełnij wniosek:
http://bip.miedzna.pl/?a=718

a dopiero jak z tego będzie wynikało co i jak możesz budować, pobierz i wypełnij wniosek:
http://bip.miedzna.pl/?a=721 Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moi Drodzy już odpadam z sił przez tego geodetę :/. Pomijając to , że miał być na działce w wtorek jak się z nim umówiłem, teraz okazuje się , że jest za granicą wraca za 2 tygodnie "" ok :/ już pomijam to.

Geodeta powiedział , że mam nic nie robić nie załatwiać w gminie PnB bo pierwszy ,będzie podział działki. Powiedział , że on kończy już robić podział i papiery na końcu pójdą do Wójta o prawny podział o podpis . Później pójdę do Notariusza przepisze ją na siebie i wtedy wystąpie o PnB.

Ale nie mam pojęcia jak on chce To zrobić jeżeli na gminie mówili , że podział może być zrobiony jedynie jeżeli działka ma 30a

Szukając w internecie odpowiedzi jak on może chcieć to zrobić znalazłem taki artykuł.

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-bud...,132_11071.html

Cytuje jeden punkt
Kiedy podział nieruchomości jest niezależny od ustaleń planu miejscowego?

wydzielić działkę budowlaną, na której budynek został postawiony przez samoistnego posiadacza w dobrej wierze (czyli osobę, która pozostawała w błędnym przeświadczeniu, że przysługuje jej prawo własności do tej działki). Taka sytuacja może się zdarzyć na przykład w razie nieuporządkowanych spraw spadkowych czy nieustalenia przebiegu granic nieruchomości;

ale to i tak bez sensu jest ....

Jak uważacie co mam zrobić w tej całej sytuacji.?
Link do komentarza
Cytat

Moi Drodzy już odpadam z sił przez tego geodetę :/. Pomijając to , że miał być na działce w wtorek jak się z nim umówiłem, teraz okazuje się , że jest za granicą wraca za 2 tygodnie "" ok :/ już pomijam to.

Geodeta powiedział , że mam nic nie robić nie załatwiać w gminie PnB bo pierwszy ,będzie podział działki. Powiedział , że on kończy już robić podział i papiery na końcu pójdą do Wójta o prawny podział o podpis . Później pójdę do Notariusza przepisze ją na siebie i wtedy wystąpie o PnB.

Ale nie mam pojęcia jak on chce To zrobić jeżeli na gminie mówili , że podział może być zrobiony jedynie jeżeli działka ma 30a

Szukając w internecie odpowiedzi jak on może chcieć to zrobić znalazłem taki artykuł.

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-bud...,132_11071.html

Cytuje jeden punkt
Kiedy podział nieruchomości jest niezależny od ustaleń planu miejscowego?

wydzielić działkę budowlaną, na której budynek został postawiony przez samoistnego posiadacza w dobrej wierze (czyli osobę, która pozostawała w błędnym przeświadczeniu, że przysługuje jej prawo własności do tej działki). Taka sytuacja może się zdarzyć na przykład w razie nieuporządkowanych spraw spadkowych czy nieustalenia przebiegu granic nieruchomości;

ale to i tak bez sensu jest ....

Jak uważacie co mam zrobić w tej całej sytuacji.?


Nic, niech działa ,a Ty powiedz że mu zapłacisz jak dostaniesz PnB.
Link do komentarza
Cytat

A jak powie mi , że zatrudniłem go do zrobienia podziału i ten podział uzyska wtedy nie będę mógł winić go o PnB:/ Ale z drugiej strony skoro działka budowlana, będzie podzielona to muszę dostać PnB.


Dlatego mu powiedz już teraz że masz wątpliwości ,i zapłacisz dopiero wtedy.
Do czego taka działka jak na niej postawisz domek letniskowy.
A jak w trakcie wznoszenia domu cofną PnB to dopiero dopa blada .
Link do komentarza
Działka może być podzielona lub nie, z różnych powodów - ale żaden z nich nie przesądza o otrzymaniu PnB dla tego terenu.

Tam nie ma (na tym terenie) obowiązującego MPZP, dlatego obowiązywać będzie procedura WZiZT - tak czy siak, bo innej drogi nie ma.

Dlatego też, nie ma innej procedury niż ta wykazana w poście #101. NIE MA !

Złożenie kwitów związanych z pierwszym linkiem nie wymaga ani wiedzy, ani nie angażuje finansowo - a dostarczone w związku z tym informacje, będą bezcenne dla dalszego postępowania i co więcej wiążą urząd przy wydawaniu WZiZT, oraz będą "wytycznymi" dla geodety.

Trzeba tylko chcieć i działać, zamiast biadolić.

Mając na uwadze powyższe, do czasu otrzymania od urzędu gminy wypisu ze Studium - z mojej strony finito..
Szkoda mojego czasu. :wallbash:
Link do komentarza
Pani w Gminie jak wcześniej tak i teraz dała mi ten wniosek do wypełnienia ( wniosek o ustalenie warunków zabudowy )
Mam takie punkty do dołączenia .

Do niniejszego wniosku dołączam :

3. orientację w skali 1:10000 /oryginał/ - 2 egz.
4. kopię mapy zasadniczej z naniesionymi granicami działek w skali 1:500, lub 1:1000 /oryginał/ - 2 egz.
5. kopię mapy ewidencyjnej /oryginał/ - 2 egz.
6. kserokopię w/w mapy zasadniczej z naniesionymi granicami terenu objętego wnioskiem i granicami obszaru, na
który inwestycja będzie oddziaływać
7. oryginał mapy zasadniczej w skali 1:500 lub 1:1000, obejmującej obszar wokół wnioskowanej działki
/lub terenu inwestycji/ o promieniu co najmniej 3-krotnej szerokości frontu działki /lub terenu inwestycji/ i nie
mniejszym niż 50 m – w celu przeprowadzenia analizy urbanistycznej, zgodnie z § 3 Rozporządzenia Ministra
Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003r. w sprawie sposobu ustalenia wymagań dotyczących nowej zabudowy
i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - 1 egz.
8. wypisy z ewidencji gruntów dla działek objętych wnioskiem /oryginały/ - po 1 egz.
9. umowę na dostawę wody i odbiór ścieków (ewentualnie zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków oraz
warunki techniczne podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej) - dot. nowych obiektów
10. umowę na dostawę energii elektrycznej (ewentualnie warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej lub
zapewnienie dostawy energii elektrycznej) – dot. nowych obiektów
12. dokument potwierdzający dostęp terenu objętego wnioskiem do drogi publicznej - w przypadku dostępu
przez drogę wewnętrzną lub przez ustanowione odpowiednie służebności drogowe

Mapki mam już pobrane punkt 12 też zaliczony.

W punkcie 9 i 10 chodzi o :
ewentualnie zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków
zapewnienie dostawy energii elektrycznej

Dzisiaj do elektrowni wysłałem mapkę orientacyjną terenu oraz wniosek o zapewnienie dostawy energetycznej czas oczekiwania na decyzję 14 dni (Ps była napisana moc przyłączeniową jaką chce napisałem 10 kw....
Również byłem w Gziku i również wniosek wypełniony oraz mapka oddana (wszędzie kopie) czas oczekiwania 21 dni

Jak dostane wszystkie zezwolenia zawożę cały wniosek na gminę i będzie rozpatrywany do 3 miesięcy :/

Pan w Gziku mnie nie pocieszył powiedział , że jak będę mieć zrobiony podział działki ,muszę od nowa wszystkie procedury przechodzić. Będę musiał od nowa wnioski wysyłać bo będzie nowy numer działki.


Więc już widzę naszą rzeczywistość nawet jak będzie rozpatrywane wszystko pozytywnie to raczej w tym roku za wiele nie zdołam radę zrobić.


Ps Pani na Gminie doradziła , aby Geodeta nadal robił ten podział , że ona nie wie jak chce to zrobić , ale może ona nie zna wszystkich przepisów , że ma próbować , ale również mówiła bym mu nie płacił do puki nie będzie zgody.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Pan w Gziku mnie nie pocieszył powiedział , że jak będę mieć zrobiony podział działki ,muszę od nowa wszystkie procedury przechodzić. Będę musiał od nowa wnioski wysyłać bo będzie nowy numer działki.


Więc już widzę naszą rzeczywistość nawet jak będzie rozpatrywane wszystko pozytywnie to raczej w tym roku za wiele nie zdołam radę zrobić.


Ps Pani na Gminie doradziła , aby Geodeta nadal robił ten podział , że ona nie wie jak chce to zrobić , ale może ona nie zna wszystkich przepisów , że ma próbować , ale również mówiła bym mu nie płacił do puki nie będzie zgody.


Zapewnienia dostaw mediów po pozytywnym rozpatrzeniu wystarczy jak przepiszesz na siebie, to samo dotyczy WZiZT, a nr działki musi być taki jak będzie po podziale bo nie wydaje mi się abyś wnioskował o przyłącza do działki X a potem ta działka będzie Y.
Powinieneś dowiedzieć się w gminie u urbanisty czy taki podział jest możliwy, bo geodeta za czapkę śliwek nie będzie robił, on wytyczy i za to będzie chciał kasę a co konia obchodzi, że wóz koła nie ma.
Link do komentarza
Ten wniosek: http://bip.miedzna.pl/?p=document&acti...&bar_id=718

do pobrania tu: http://bip.miedzna.pl/?a=718

oraz ten: http://bip.miedzna.pl/?p=document&acti...&bar_id=716

do pobrania tu: http://bip.miedzna.pl/?a=716

Z wyrysu Studium (jeśli obejmuje ten teren) będzie wynikało co, jak i na jakim wymaganym terenie można wybudować.

Dopiero na ich podstawie wniosek o WZiZT.





Ps. Przy takim Twoim podejściu do sprawy - rozpoczniesz budowę za lat kilka, bo tyle potrwa uzupełnianie braków we wniosku o WZiZT. Rusz 4 litery i czytaj - wszystko masz na stronie gminy i starostwa. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam aktualnie jestem na Etapie Oczekiwania na Decyzje zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków.
Wczoraj przyszła mi decyzja o zapewnieniu dostawy energii elektrycznej.

Jak dostanę decyzję Od Gziku . 0d razu jadę złożyć w gminie : wniosek o ustalenie warunków zabudowy.
Geodeta się nie odezwał jeszcze....

Końcu otrzymałem gotowy projekt , ale trochę zmian naniosę w nim , ale to w innej Wiadomości pokażę.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę Zdrowych Wesołych i Rodzinnych Świąt
Niech Zmartwychwstały Oświeca was icon_smile.gif.
Link do komentarza
Mam chwilę czasu to przedstawię moje zmiany.

1 Rezygnuje z kominka w salonie.
2 Rezygnuje z 2 okien dachowych na Górze z strony gdzie nie ma komina. Jedno okno dachowe zostaje z strony gdzie jest komin.


Nie potrafię się jeszcze zdecydować który wariant wybrać dołu są 3 warianty.

W środku domu powierzchnia jest 720cm a na długości 840cm

W projekcie mam ocieplenie z styropianu 24cm , ale max będzie 15, nie będę palić gazem tylko węglem.

Pod schodami obniżę trochę o 50 cm i stworze piwnice na kompoty i małą spiżarkę.


DSC01446.jpg



DSC01446.jpg





DSC01446.jpg





DSC01446.jpg






Link do komentarza
Tak projekt mam zakupiony.

Węgiel chyba będę w workach trzymać tam będzie kąt na węgiel.

Do szerokości działek nie ma problemu droga jest prywatna mogę od granicy budować się 3m , ale będę 4m.

Dom ma szerokości 9m a długości 8m .Więc co do rozmiaru głębokości działki nie będzie problemu. Odległości od wszystkich granic będą zachowane znad wyżką.

Właśnie byłem teraz odwiedzić Gzik i zapytać się kiedy decyzja będzie. Gzik jest położony od Mojego domu z 800m ,ale niestety do 12 otwarty dzisiaj. Długo coś czekam na tą decyzje :/.
Link do komentarza
Patrz wklejka z # 12

Teoretycznie istnieją możliwości wyznaczenia linii zabudowy w WZiZT:

- wykreślona z zabudowy budynku środkowego i po prawej stronie (2 i 3), czyli gdzieś w okolicach 1/3 Twojej działki,
- wykreślona jako przedłużenie zabudowy budynku po prawej stronie (3), czyli w okolicach połowy działki,
- wykreślona jako linia łącząca zabudowę budynku pierwszego od lewej i ostatniego prawego (1 i 3), czyli też w okolicach połowy działki.

Ps. Od żadnej strony tego budynku nie może być mniej niż 4m od granicy działki, bo wszystkie ściany mają otwory okienne lub (i) drzwiowe !

Ps. Oznaczenie budynków od lewej strony, czyli 1, 2, 3.
Link do komentarza
Bajbaga Sorki , ale jestem nie kumaty dzisiaj nic z tego nie rozumiem.

Cytat

Patrz wklejka z # 12

Teoretycznie istnieją możliwości wyznaczenia linii zabudowy w WZiZT:

- wykreślona z zabudowy budynku środkowego i po prawej stronie (2 i 3), czyli gdzieś w okolicach 1/3 Twojej działki,
- wykreślona jako przedłużenie zabudowy budynku po prawej stronie (3), czyli w okolicach połowy działki,
- wykreślona jako linia łącząca zabudowę budynku pierwszego od lewej i ostatniego prawego (1 i 3), czyli też w okolicach połowy działki.

Ps. Od żadnej strony tego budynku nie może być mniej niż 4m od granicy działki, bo wszystkie ściany mają otwory okienne lub (i) drzwiowe !

Ps. Oznaczenie budynków od lewej strony, czyli 1, 2, 3.

Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Upraszczając - zabudowa będzie możliwa w linii jaką tworzą domy sąsiadujące z domem planowanym, przy czym w przypadku kiedy jeden dom stoi bliżej drogi , to zabudowa będzie możliwa w odległości takiej, w jakiej od tej drogi stoi dom najdalej położony (od drogi), przy czym nigdy ta odległość nie może być mniejsza jak 4m od granicy działki.
Link do komentarza
Czyli Tak wygląda Od Wujka dom Stoi 3m od Drogi , wybudowany w 2010 roku, w środku moja działka i Od Rodziców dom też stoi 3m od drogi. Od długości końca domu od rodziców czy od Wujka jest 4m ich pola i granica.

Od Rodziców i Wujka dom ma szerokości 10,5m a mój będzie mieć 8m oni Mają taką samą szeroką działki co ja i dostęp do tej samej drogi.


Na zdjęciu Dom Moich rodziców i odstępy od granic.

DSC01446.jpg

Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witaj. widze ze liczysz na zwrot czesci vat z programu MDM. tez na to licze. mam pytanie do ciebie. czy kozystasz ze "sztuczek" pomniejszajacych powierzchnie uzytkowa by sie zmiescic w limicie 100m? skosy na poddaszu pomniejszaja powierzchnie - to wiem. ale ja chce miec dom z plaskim dachem i to nie wchodzi w gre.
Link do komentarza
Zaczynam tracić Cierpliwość przez pier... biurokratów.

Dzisiaj pojechałem do Gziku zapytać się kiedy będzie decyzja o zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków na, którą czekam już dwa i pół tygodnia. Pani podała mi numer telefonu do Pana który u nich tą decyzje wydaje.
Dzwonię nie miła osoba odebrała coś burczała przez 5 minut, zanim doszedłem do słowa jak powiedziałem mu o co chodzi on do mnie , że Takie decyzje są wydawane od ręki z łaską sprawdził co jest nie tak w moim wniosku , przypadku.
Pan powiedział , mi , że nie wie jaka jest średnica rurociągu co dostarcza wodę zapytał się czy czasem nie znam średnice powiedziałem , że nie , ale , że sprawdzę. Przyjechałem do rodziców przekopałem papiery i znalazłem że przyłącze jest z rury głównej fi 80 a od tej rury rodzice mają do siebie przyłącze przez fi 40.
Zadzwoniłem do niego powiedziałem mu jak w papierach jest czy mam mu je przywieść a on , że i tak jego ludzie muszą to sprawdzić teraz są na urlopach i mają dużo roboty i za ponad miesiąc dostanę decyzję ..... Jak Tu Nie za.... ich.


Już widzę , że w tym roku nie wbije łopaty do ziemi......
Link do komentarza
Cytat

Już widzę , że w tym roku nie wbije łopaty do ziemi......



Raczej Ci się nie uda .... sama papierologia to dobre kilka miesięcy.


Cytat

Nie chce być złym prorokiem ale nie jednio jeszcze Cię czeka, a ty taki optymista icon_biggrin.gif



Dokładnie ... to niestety dopiero początek icon_rolleyes.gif

Cytat

Witam Orientuje się ktoś może w kwestii ile czasu można trzymać styropian w paczkach zanim się go zużyje ?



Do przyszłego roku spokojnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie no mam okazje kupić 15 paczek za pół cenny , więc czemu nie taki zwykły styropian nadaje się do ocieplenia fundamentów?


Zwykły, to jaki wg Ciebie icon_biggrin.gif
To zależy jaki to jest rodzaj, podaj jego nazwę i grubość to coś można będzie powiedzieć czy to zwykły czy niezwykły styropian icon_cool.gif
Link do komentarza
Potrzebuje waszej Pomocy nie wiem co robić .

Dzisiaj po kolejnym dniu nękania telefonami do Gziku, dostałem decyzje o zapewnieniu dostawy wody i odbioru ścieków.
Czyli dwie decyzje już mam od Gziku i i elektrowni. Następny mój krok ma być oddanie wniosku o ustalenie warunków zabudowy w gminie http://bip.miedzna.pl/?a=721 z załącznikami.

Wszystko jest gotowe i przygotowane.


W sumie tak to miało wyglądać i chyba będzie tylko nie wiem co zrobić z jednym fantem...

Dziś kiedy pracowałem przyjechał Geodeta ( tak on po kilku tygodniach dał znak życia ) Więc geodeta przyjechał do rodziców na działkę wkopał nowe słupki graniczne. Pozbierał od sąsiadów podpisy i zostawił mi smsa , że w przyszłym tygodniu kończy robić podział i przywozi mi gotowe papiery z podziałem i tylko muszę je oddać do Wójta ,aby podział bym prawomocny, prawny. Następnie mówił , że mogę iść do notariusza i przepisać działkę na mnie.


Mam Takie wątpliwości mam oddać 1 wniosek o ustalenie warunków zabudowy w poniedziałek i następnie również w przyszłym tygodniu w inny dzień jak dostane papiery od geodety o prawomocny podział działki?

Czy trzeba inne oddać papiery jakieś ? Czy poczekać na podział a później oddać wniosek o ustalenie warunków zabudowy w gminie. W sumie nadal i tak nie mam pojęcia jak on chcę zrobić ten podział.

I jak tu nie być głupim może miał ktoś z was taki przypadek?
Link do komentarza
Witam Jutro idę oddać wniosek za bardzo nie wiem jakie wartości, parametry wszędzie wpisać. Może ktoś by mi pomógł go wypełnić z góry dziękuje.


____________________________________________________________________


3. Określenie charakterystyki zabudowy, w tym:
- przeznaczenie obiektów …………….……...…………………………………………...…………..
…………………………………………………………………………………………..…………..
- gabaryty projektowanych obiektów budowlanych :
- szerokość elewacji frontowej: ………………......
- wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki……………….….............
- geometria dachu (kąt nachylenia, wysokość głównej kalenicy i układ połaci dachowych):
…………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………...............
- dane techniczne obiektów:
pow. zabudowy …………... m2
, pow. użytkowa …….……..... m2
, kubatura….……....... m3
,
ilość kondygnacji nadziemnych ……... i podziemnych ………

________________________________________________________________________________
_


Dane Techniczne są mojego projektu:

Dane techniczne:
Kubatura: 389 m3
Powierzchnia zabudowy:
bez podcieni 76,92 m2
z podcieniami 83,69 m2
Powierzchnia całkowita: 120,95 m2
Powierzchnia netto: 93,69 m2
Powierzchnia użytkowa:
89,11 m2 wg PN-70/B-02365
93,69 m2 wg PN-ISO 9836:1997
Powierzchnia dachu: 134,7 m2
Nachylenie dachu: 45 stopni
Wysokość budynku: 7,79 m (7,99 m z podmurówką)
Szerokość budynku: 9,36 m
Długość budynku: 8,24 m
Min szerokość działki: 17,36 m
Min długość działki: 16,24 m
Wysokość pomieszczeń: 2,6 i 2,5 m


Dokładnie mam problem z tym punktem.
- wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki…
- Co do kondygnacji wydaje mi się , że dwie. Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pytają się Ciebie o m2 w jakich będziesz się poruszał - a nie wszelkie skosy i zakamarki.
Tak 120,95 to pow. całkowita
A i kondygnacje masz chyba 2 (Wysokość pomieszczeń: 2,6 i 2,5 m) chyba że to kotłownia niżej 10cm...
Masz schody na górę i piwnicę ? jak tak to masz 2 ponad powierzchnie gruntu i 1 pod..
Link do komentarza
Tak Dokładnie bajbaga tak samo mi powiedziała Pani jak oddawałem dzisiaj papiery o warunki zabudowy. napisałem ok 85m.

Niestety nie pocieszyła mnie Pani decyzję dostanę za dwa miesiące.
Więc chyba zapomnicie o mnie do tego czasu :P jak będę coś wiedzieć od razu napiszę.
Jeszcze raz dzięki za dotychczasową pomoc, będę liczyć później na następne icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...