Skocz do zawartości

Dom za 180 Tyś Metoda Gospodarcza


Recommended Posts

Witam Planuje budowę domu metodą gospodarczą , Moje założenie wprowadzić się w 2019 roku budżet na dom 190 tyś + 10 tyś przyłącza podział działki przepis projekt adaptacja budowlana kierownik budowy icon_smile.gif .. czyli łączne założenie 200 tyś , ale mam nadzieje , że zamknę się w 180 tyś. icon_biggrin.gif

Działkę dostaje od rodziców mała bo mała tylko nie całe 5 arów , ale na mały domek Będzie ok. Aktualnie Geodeta robi podział działki cała działka ma 10 arów.

Z projektem miałem problemu pierwszy zamówiłem projekt milutki dom był by o bryle 7,78 i 7,28 powierzchnia użytkowa 71 m2 , ale stwierdziliśmy z żoną , że jednak za mały będzie i wymieniliśmy na projekt przygoda rozmiary domku 9,36 na 8,24 powierzchnia użytkowa 93,5 m2 Ps liczę na skorzystanie z pakietu zwrotu z części Vat domek ma poniżej 100 m2 . Piec będzie na Paliwo stałe. Link do projektu http://www.mgprojekt.com.pl/przygoda

Będę Starał się budować sam z Pomocą Taty wujka dziadka icon_biggrin.gif ;) będę do pomocy prawie zawsze potrzebował jednego pracownika specjalistę ,ale na budowie zawsze będą dostępne dwie trzy osoby do pomocy. Harmonogram prac będzie wyglądać tak.

2015

Papiery 10 Tyś
Fundament 15 Tyś
mury 1 10 Tyś
strop 15 Tyś
mury 2 10 Tyś
dach 30 Tyś

90 Tyś

2016

Prąd 10 Tyś
Okna Drzwi 20 Tyś
Wylewki Tynki 10 Tyś
schody 10 Tyś

50 Tyś

2017

Centralne 25 Tyś
Kanalizacja 5 Tyś
Ocieplenie 10 Tyś

40 Tyś

2018

płytki farby panele 20 Tyś

20 Tyś

90
50
40
20 +

-----------
= 200 Tyś
- 20 Zwrot Vat icon_biggrin.gif
= 180 Tyś


DSC01446.jpg



Na Zdjęciu domek dopasowany z wielością działki + mała przeróbka parteru.
Aktualnie z działki przesadzam drzewka. Zdjęcia z działki dodam w niedziele, Mam nadzieje , że spora część osób wierzy w mój sukces ;)
Pozdrawiam


Aktualne wydatki Projekt z wymianą - 2700zł
Link do komentarza
Gość stach
Próbuję zacząć wierzyć w szczęśliwe zakończenia budowy przy założonych warunkach...

Tak z ciekawości spytam, jak działka - i ten domek - układać się ma względem stron świata.
Link do komentarza
Cytat

Działkę dostaje od rodziców mała bo mała tylko nie całe 5 arów , ale na mały domek Będzie ok. Aktualnie Geodeta robi podział działki cała działka ma 10 arów.



Matko, gdzie ta działka jest tak cenna, żeby 10a jeszcze dzielić? Zadusicie się kiedyś na niej. Gdybym miał budować dom na takiej działce, to kupiłbym M5 albo M6 w pobliskim mieście i jeszcze na wódkę by zostało.
Link do komentarza
Cytat

Działka jak działka, ale czy wielkość 5 arów jest wystarczają, znaczy się czy odpowiada WZiZT czy MPZP.



Wiesz... wolałbym dokupic do niej 5 arów już teraz, albo budować się w innym miejscu. Ja dobrze wiem ile to jest 5 arów i co mozna tam zrobić po wybudowaniu domu.
Nawet na huśtawkę dla dzieci będzie ciasno.
Link do komentarza
Cytat

Działka jak działka, ale czy wielkość 5 arów jest wystarczają, znaczy się czy odpowiada WZiZT czy MPZP.



Ja wierzę, że zanim kupi/kupił projekt to sie dowiedział gdzie trza i wszystko gra i buczy icon_rolleyes.gif

Cytat

Wiesz... wolałbym dokupic do niej 5 arów już teraz, albo budować się w innym miejscu. Ja dobrze wiem ile to jest 5 arów i co mozna tam zrobić po wybudowaniu domu.
Nawet na huśtawkę dla dzieci będzie ciasno.



Wiesz , Stasiu .... niektrzy nie chcą ogrodu wielkiego - na przykład nie lubią trawy kosić i w ziemi grzebać i wystarczy im własny kąt i kawałeczek trawnika icon_wink.gif . Może Przemkowi wystarczy icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wiesz... wolałbym dokupic do niej 5 arów już teraz, albo budować się w innym miejscu. Ja dobrze wiem ile to jest 5 arów i co mozna tam zrobić po wybudowaniu domu.
Nawet na huśtawkę dla dzieci będzie ciasno.


Też jestem tego zdania, że 10 ar to takie minimum a 15-20 ar to luxus. icon_biggrin.gif jeszcze pytanie jakiego kształtu jest ta działka, jeżeli kwadratu to dobrze, ale nie daj Bóg prostokąta. Ja mam działkę 15,5 ar, a dlatego że jest to prostokąt o szer 19 m i długości coś koło 80 m, gdyby to była działka w kwadracie to był by bardziej "ustawna" , a tak to mam taka kiszkę- wąska a długą icon_biggrin.gif

Cytat

Ja wierzę, że zanim kupi/kupił projekt to sie dowiedział gdzie trza i wszystko gra i buczy icon_rolleyes.gif


Daga, miejmy taka nadzieję, że to sprawdził, ale sama zapewne nie raz tu czytałaś jak najpierw kupują projekt a potem działkę, albo wypytują tu nas, nowicjusze inwestorzy o rzeczy które nie jesteśmy władni udzielać na nie odpowiedzi.
Link do komentarza
Na zakup działki z 10 arów musiał bym udać w mojej miejscowości z 70 tyś co by mnie zmusiło do wzięcia kredytu na budowę domu a nie chcę , chcę budować bez. Działka dostałem od rodziców w sumie ma 10 ,5 ara bez drogi ,ale dom stoi na działce i Dzisiaj Pan geodeta odliczył 6 metrów od domu rodziców i podzielił tą działkę na taki kawałek , że ja ma działkę o długości 27m i szerokości 18m drogę mam osobną ,prywatną z drogą działka ma ponad 6 arów. wejście na taras będę robić innej strony na wejście na ogród. Niedaleko domu mam Stawy i las piękne widoki.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz , Stasiu .... niektrzy nie chcą ogrodu wielkiego - na przykład nie lubią trawy kosić i w ziemi grzebać i wystarczy im własny kąt i kawałeczek trawnika icon_wink.gif . Może Przemkowi wystarczy icon_smile.gif



Nie o grzebanie tutaj chodzi. Weź uruchom wyobraźnię. Jedna strona - zachodnia. 4 metry do granicy, ciemno, nawet trawa nie urośnie. A na dobry wjazd ciut mało. Z drugiej strony, wschód, jesli wjedzie auto, to drzwi do chaty nie da się otworzyć. Pozostaje północ i południe, skraweczki po, powiedzmy 5 metrów... Wybacz, wolałbym juz w bloku mieszkać i nie udawać, że mogę oddychać pełną piersią.
Zmiana stron świata wciąż niczego nie da. To jest za mało i żadne sztuczki tego nie zmienią.

Oczywiście, to mój pogląd, żyjemy w wolnym kraju.
Link do komentarza

DSC01446.jpg



Droga Jest Osobna ja wjadę samochodem i zostaje pod Wiatą, Na Rysunku Przedstawiam z zdjęć Satelitarnych jak wygląda działka.

Co do Wydatków Papierowych mogę już zaliczyć cenny które uzgodniłem wcześniej

1500zł Podział działki
1070zł Przepis Notarialny działki
400zł Wytyczenie budynku
1500zł Adaptacja budowlana z zezwoleniem
1500zł Kierownik budowy za cały dom


Do domu nie będę doprowadzać Gazu z wody będę na razie korzystać z studni prąd od Ojca. ;)


Co do wielkości działki i domu przedstawiłem na rysunku jak to wygląda , ponownie dodaje go poniżej. Mogę nawet dom podstawić 3m od drogi bo jest prywatna te załamanie na rysunki w drodze to jest płot jak chce postawić by mieć lepszy wjazd pod wiatę . droga ma szerokości 4m .

DSC01446.jpg

Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Działka mnie również też nie interesuje spokojnie wstawię tam altankę i gril zasadzę kilka drzewek, miej koszenia będzie jak jest mała działka po za tym tam dom ma stać mam swój staw obok więc tam będę siedzieć odpoczywać ,po za tym do okoła cała rodzina mieszka i zawsze razem balujemy. Co do Kosztów mam nadzieje , że się wyrobie w nich , dużo rzeczy będę próbować z teściem czy sam robić,Trochę sprzętu też posiadam dwie betoniarki , wyciąg rusztowanie i inne.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Działka mnie również też nie interesuje spokojnie wstawię tam altankę i gril zasadzę kilka drzewek,.


Możesz stawić? żeby się nie zdziwił. Nic dalej nie piszesz czy taka mała działka spełnia wymogi WZiZT czy MPZP.
Link do komentarza
Cytat

Działka mnie również też nie interesuje spokojnie wstawię tam altankę i gril zasadzę kilka drzewek, miej koszenia będzie jak jest mała działka



Jest oczywistym, że to Twój cyrk, zrobisz jak bedziesz uważał, ja tylko wyraziłem swoje zdanie.
A moje zdanie opiera się na znajomości życia takim, jakie ono jest. Na razie jest fajnie, z rodziną się grilluje i panuje wersal, ale z lat kilka, kiedy bedą małe dzieci i kiedy interesy rodzinne zaczną się krzyzować, wersal może się skończyć i wtedy pozostaniesz na 5 arach, czego Ci nie życzę. To na razie powierzchnie obok są rodzinne i przyjazne, ale takim nie muszą być za lat pięć, ani za piętnaście. Opcja z dziećmi juz wielu osobom zmieniła sposób myślenia, a kto nie rozumie, że ja z bratem i siostrą dogaduję się bez problemów, ale moje dzieci z dziećmi brata i siostry już niekoniecznie, to nie zna życia.

No nic, nieważne, nie odpowiadaj, więcej nie będę o tym pisał.
Link do komentarza
Mnie martwi coś innego.
To o czym wspomina mhtyl

Założenia co do kosztów mogą być realne ale:
- jak na razie to "budowanie" zamku na piasku,
- nie wiadomo co i czy można tam wybudować (MPZP a jak nie ma to WZiZT),
- nie wiadomo, czy istnieje możliwość wydzielenia takiej małej działki pod budowę nowego domu,
- dostawy mediów muszą być zapewnione na etapie uzyskania pozwolenia na budowę,
- nawet jak wejdzie w życie nowe PB, to i tak powyższe trzeba będzie spełnić.

Czyli, zacząć od wymaganych kwitów, a dopiero po ich uzyskaniu, dostosować swoje założenia do panujących tam (na tej działce) warunków.
Link do komentarza
Za bardzo się nie orientuje , ale myślę , że nie będzie problemu z tym (MPZP a jak nie ma to WZiZT), Ta działka ma już nadany numer 59b , przed moim domem jest 59 a a za 59c tak samo media kanalizacja wszystko obok albo w działce max 8m od domu gdzie będzie stać . Co do działki ,Wolę się budować niż mieszkać w bloku mieszkałem 15 lat w blokach i nigdy więcej. Mały ogród będę posiadał 50m od domu tam mam pole rolne spore.
Link do komentarza
Cytat

Za bardzo się nie orientuje , ale myślę , że nie będzie problemu z tym (MPZP a jak nie ma to WZiZT), Ta działka ma już nadany numer 59b , przed moim domem jest 59 a a za 59c



Dziwne.
Pierwsze słyszę, ale może i tak.
U mnie do momentu nadania numeru dla nieruchomości zabudowanej - był tylko w obiegu numer działki.
Do samego końca, nikt numeru kolejnego samej działce nie nadaje, jedynie dla nieruchomości zabudowanej.
Ale może to tylko u mnie.....
Link do komentarza
Wczoraj Geodeta był podzielił działkę wkopał nowe słupki graniczne i mówi , że do dwóch Tygodni skończy robić podział. Mówił , że mogę wstępnie iść do Notariusza i zapisać się na termin ,aby zrobił przepis działki.



Czytając przepisy :

Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stanowi, iż przez działkę budowlaną należy rozumieć nieruchomość gruntową lub działkę gruntu, której wielkość, cechy geometryczne, dostęp do drogi publicznej oraz wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej spełniają wymogi realizacji obiektów budowlanych wynikające z odrębnych przepisów i aktów prawa miejscowego.
Ale na Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy problem się nie kończy. Jeśli nie ma obowiązującego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla danego terenu na którym położona jest działka warto zatroszczyć się o kilka innych aspektów , gdyż będziemy musieli udać się do gminy po decyzję o warunkach zabudowy, a żeby takowa została wydana działka równiez musi spełniać pewne kryteria.
1. Co najmniej jedna działka sąsiednie, dostępna z tej samej drogi publicznej jest zabudowana w sposób pozwalajacy na określenie wymagań dot. nowej zabudowy
2. Teren ma dostęp do drogi publicznej
3.Istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego
4. Teren nie wymaga zgody na przeznaczenie gruntów rolnych i lesnych na cele nierolnicze i nieleśne
5. Decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.

W decyzji gmina ustali : obowiązującą linie zabudowy, wskaźnik intensywności zabudowy, szerokość elewacji frontowej, wysokość krawędzi elewacji frontowej jak równiez geometrię dachu. ( co więcej może równiez narzucić kolor elewacji i dachu wg. palety RGB)

Warto więc sprawdzić czy działka w ogóle będzie spełniała takie warunki i czy jest szansa na wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Co do powierzchni radzę powołać się na "Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Odległości zabudowy od granicy działki budowlanej powinny wynosić co najmniej:
1) przy równoległym do granicy sytuowaniu ściany budynku:
a) z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m,
b) bez otworów okiennych lub drzwiowych - 3 m,
2) przy nierównoległym do granicy sytuowaniu ściany budynku - 4 m do najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego w ścianach zwróconych w stronę tej granicy oraz 3 m do najbliższego narożnika, ryzalitu lub wykuszu budynku.

I tego gminy się trzymają. Jeśli działka granicz z drogą krajową lub wojewódzką automatycznie te odległości są większe ( reguluje to PNB- jak wiadomo po wejściu Polski do UE normy polskie nie teoretycznie nie obowiązują, jednak gminy dalej stosują się do tych wyznaczników).

Podsumowując: Prawo Polskie nie określa minimalnej powierzchni działki budowlanej, jednak narzuca wiele przepisów odrębnych jakie działka budowlana musi spełniać. Radzę więc przemyśleć decyzję kupna większej działki spełniającej wymogi pod zabudowę, niż spotkanie się z odmową wydania pozwolenia na budowę. Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj Geodeta był podzielił działkę wkopał nowe słupki graniczne i mówi , że do dwóch Tygodni skończy robić podział. Mówił , że mogę wstępnie iść do Notariusza i zapisać się na termin ,aby zrobił przepis działki.



Gmina ma MPZP ?
A jak nie ma to dostałeś już WZ?

Cytat

Dziwne.
Pierwsze słyszę, ale może i tak.
U mnie do momentu nadania numeru dla nieruchomości zabudowanej - był tylko w obiegu numer działki.




Można też nadac numer porządkowy dla gruntu/działki Edytowano przez stokrotka.35 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W Poniedziałek Udam się do gminy wszystkiego się dowiem ,dziękuje za uwagi nie zwracałem nigdy uwagi wcześniej na te kwestie .

Geodeta stwierdził , że bez problemu dostanę zezwolenie na budowę i ,że mogę postawić dom na tej działce... ale mogą to być tylko jego słowa... .

Jeżeli nie będzie pozwolenia na budowę , będę zmuszony do wzięcia kredytu :( i kupna nowej działki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dziwne.
Pierwsze słyszę, ale może i tak.
U mnie do momentu nadania numeru dla nieruchomości zabudowanej - był tylko w obiegu numer działki.
Do samego końca, nikt numeru kolejnego samej działce nie nadaje, jedynie dla nieruchomości zabudowanej.
Ale może to tylko u mnie.....


U mnie też nr domu był nadany przed wydaniem PnB, ale działka była już wytyczona i przepisana na mnie, w przypadku o którym pisze Przemek to jakoś dziwne - działka jeszcze nie podzielona a ma nadany nr icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

W Poniedziałek Udam się do gminy wszystkiego się dowiem ,dziękuje za uwagi nie zwracałem nigdy uwagi wcześniej na te kwestie .

Geodeta stwierdził , że bez problemu dostanę zezwolenie na budowę i ,że mogę postawić dom na tej działce... ale mogą to być tylko jego słowa... .

Jeżeli nie będzie pozwolenia na budowę , będę zmuszony do wzięcia kredytu :( i kupna nowej działki.




Powinieneś w pierwszej kolejności iść do UG zapytać o możliwość wybudowania domu na tej działce.
A tak zapłaciłeś już geodecie, ale dalej nie wiesz jakie wymogi są w Twojej gminie, by postawić dom.

Gmina może mieć uwarunkowania co do rozmiaru działki, jaki % działki może być pod zabudową a nawet jaki kształt dachu będziesz miał na domku

A jaka jest szerokość drogi?
Link do komentarza
Dzwoniłem do rodziców i pytałem się o co chodzi z tym numerem, mama dała mi taką odpowiedź:

Tak na gminie mi powiedzieli , jak szłam o nadanie nr domu to tam mi powiedzieli ze dają 59c bo mamy pole pod budowę i tam będzie 59b


Babka 59
Zbyszek ma 59a
Ty 59b
My 59c
Heniek 59d

(Cała rodzinna na kupie chyba powinni nam zmienić nazwę ulicy ;)

Szerokość drogi 4m. Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 metry w rzeczywistości i sprawa z drogą wygląda bardzo śmiesznie bo sąsiedzi mają obok nas swoją drogę osobną która też ma 4m i idą dwie równoległe drogi po 4m na środku nich stoją słupy ;) Kiedy kto obcy przyjedzie śmieje się , że mamy autostradę , albo dwu dwupasmówke.

Droga jest prywatna od babci idzie w lini prostej od głównej drogi przez około 200m

w sumie całe pole miało około 200m długości szerokości 22m ale Babka zrobiła drogę do samego końca wzdłuż i zostało 18m szerokości działki na 200m długości i podzieliła ją pomiędzy swoich synów ... Dostęp do tej drogi ma babka , wujek , "Ja" rodzice , wujek i jeszcze jedno pole jest od ,Wujka ale jeszcze się nie buduje.

Po za tym wujek co mieszka obok babci ma dom na działce też nie całe 5 arów bo dzwoniłem do niego bo wiem , że ma małą działkę.



Link do komentarza
W sumie nie wiem jak to liczyć pierwszy dom jest od babci obok od wujka a wujek ma przepisany już dom od babci , ale liczę jako osobne domy to 2 mój by był 3 za mną od Rodziców 4 dom i od wujka 5 dom , Aktualnie są 4 domy.

Droga jest prywatna jak byśmy ją oddali gminie zrobili by nam asfalt , ale wtedy zmieniły by się warunki zabudowy dlatego nie oddajemy.
Link do komentarza
No nie jest tak w kolejności porządkowej mój dom by był 3 bo za moim domem idzie dalej ta droga i są kolejne domy.

Po za tym sąsiad też ma drogę obok naszej równorzędną a na tej drodze są tylko dwa domy to bym załatwił sobie służebność do tej drogi jak by był problem z naszą drogą.
Link do komentarza
No to mój by był 5 , ale dojazd mogę załatwić sobie z innej strony jeżeli by to była przeszkoda.

Nie ma Sensu dalej poruszać tego tematu gdybać , nie wszędzie jest tak samo, po za tym zawsze są dwa wyjścia. W poniedziałek będę na gminie i dokładnie zapytam się o wszystko.

Dziękuje za uwagi.

Cytat

jak szłam o nadanie nr domu, Ty masz jakąś płeć?


To była odpowiedź mojej mamy . Szłam tak się gada po śląsku ja bym szedł.... u Ciebie by się nie gadało a mówiło za pewne ! Edytowano przez Przemek89 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie ma Sensu dalej poruszać tego tematu gdybać , nie wszędzie jest tak samo, ......



W zasadzie wszędzie powinno być tak samo (takie same wymogi obowiązujące na dzień budowy).
Reguluje to Rozporządzenie w sprawie WT od par.14.
Nie ma zależności od ilości budynków.
Jezdnia nie może mieć mniej jak 3m, a ciąg pieszo jezdny mniej jak 5m, a dojście (będące jednocześnie dojazdem) nie mniej jak 4,5m.

Nie sądzę aby dojazd był (dla tych warunków) jakąkolwiek przeszkodą w uzyskaniu PnB.
Link do komentarza
Właśnie mój kierownik budowy mi odpisał

Na początku projektu otrzyma Pan Decyzję o warunkach zabudowy z gminy Miedżna, gdyż w naszej gminie tylko mały jej fragment posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (zakładam że Pana działka jest w tej większości i będzie miała WZ - decyzję o warunkach zabudowy). Szerokość działki 18m nie jest problemem (trzeba pamiętać, że dom może mieć maksymalnie 18-4-4 = 10 m szerokości. Dojazd prywatną działką też nie jest problemem.
Link do komentarza
Ps znalazłem Ciekawą ofertę na okna ja z niej nie skorzystam bo to o kilka okien więcej niż będę posiadać.

http://allegro.pl/show_item.php?item=51427...acf77d00be2ff62

Zapytałem się o więcej szczegółów to odpowiedź

Dobry wieczór!

W załączniku przesyłam Panu ogłoszenie (rysunki techniczne z bardzo dokładnymi wymiarami), przygotowane dla powyższego kompletu okien. Niestety do środy przebywam poza domem i w tej chwili nie jestem w stanie wykonać dla Pana więcej zdjęć.. Wszystkie zdjęcia jakie posiadam załączyłem na aukcji allegro, mogę jedynie przesłać je w lepszej rozdzielczości na maila. W ogłoszeniu tego nie napisałem, ale większość okien nie ma pakietu szyb - czekam z ich zamówieniem, aby gwarancja obowiązywała jak najdłużej (2 lata od daty zamówienia). Czas realizacji w zakładzie w Dębicy to maksymalnie 10 dni. Dodatkowo do każdego okna dołączam nowy, aluminiowy parapet zewnętrzny, zabezpieczony lakierem bezbarwnym przez producenta. Cena kompletu okien to 7900 zł (do niewielkiej negocjacji). Cena dotyczy wszystkich, kompletnych okien z szybami, parapetami aluminiowymi i ewentualnym transportem.

Chętnie udzielę Panu więcej informacji telefonicznie pod nr 791 517 776.

Pozdrawiam!
Adrian Paździor


Co myślicie o Tych oknach ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Daj se spokój z tymi oknami. Zrób wycenę okien u kilku producentów i wtedy będziesz miał rozeznanie cenowe. A przede wszystkim kupując okna kupisz je z montażem a te z ogłoszenia sam będziesz musiał zamontować.
Jeszcze jeden plus kupując okna u lokalnego producenta masz gwarancję w razie jakichkolwiek usterek a cenowo podejrzewam, że nie zapłacisz więcej niż u tego gościa z ogłoszenia.
A tak na marginesie to to ogłoszenie coś mi śmierdzi jakimś szwinglem, mam na myśli to co Ci napisał i to co jest napisane w ogłoszeniu. Pisze w ogłoszeniu
Cytat

Okna są kompletne z szybami, listwami przyszybowymi, klamkami i zaślepkami,
wystarczy je zamontować w domu, w otworach okiennych na kotwach

a tobie napisał, że czeka za szybami z Dębicy a okna
Cytat

Profile Schuco wyprodukowane w grudniu 2012, okna wyprodukowane w Niemczech we wrześniu 2013.

Okna kupiłem na własny użytek, jednak z przyczyn prywatnych jestem zmuszony je sprzedać.
Wartość rynkowa przedstawionego kompletu okien: 3900 € - 15 800 PLN Brutto.

kto robi okna bez szyb!!!!???
A gwarancja na okna jest bodajże na 5 lat a nie na dwa lata.
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Myślę że byłby to pierwszy przypadek kupowania okien do domu którego jeszcze niema... co więcej - Ty formalnie nawet jeszcze nie masz działki, WZiZT i projektu. icon_biggrin.gif


A własnie że nie bo ja zacząłem od okien ,no może z 5 miesięcy po kupnie działki ale projektu formalnie nie bylo. icon_lol.gif icon_eek.gif

Na naszym Forum była kiedysinwestorka która zaczęła budowe od kupna kompletu do jadalni a potem dopiero dobierała jadalnię no i dom. Ale nie pamiętam czy jej się ten dom udał
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...