Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Cwaniaczek

Jak mam sobie z tym poradzić

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam takie zapytanie. Ponieważ chcę zamontować okna przesuwane i nie wiem jakie jest najlepsze rozwiązanie.
Otóż mój wujek montował dwa lata temu okna "metodą tradycyjną" no i budowlańcy, co mile to podparli. Rama się wygięła do środka i skrzydło się nie domykało wezwał serwis producenta no i utrata gwarancji, ponieważ rama byłą wygięta. Dowiedział się że to przez podpieranie i stawianie na byle czym. Dlatego proszę was o pomoc czym najlepiej zamontować takie okno?

Cytat

Witam wszystkich.
Dlatego proszę was o pomoc czym najlepiej zamontować takie okno?

Najlepiej kupić okno wraz z usługa, czyli montażem. Po pierwsze masz gwarancję w razie źle zamontowanego okna, po drugie zapłacisz taniej, bo z usługą.
  • Lubię to 4

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Cześć, Mam pytanie dotyczące rewizji do systemu odprowadzania wody deszczowej. Chce odprowadzić wodę z rur spustowych do studzienki rozsączającej. Czy przed wejściem pod ziemię lepiej zastosować rewizję wbudowana w rurę spustową, czy lepszym rozwiązaniem jest studzienka "czyszczak" ? Poniżej linki do rewizji i studzienki o które mi chodzi   https://allegro.pl/oferta/rewizja-z-sitkiem-100-karolina-kaczmarek-grafit-8457751945?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   https://allegro.pl/oferta/capricorn-osadnik-q3-czyszczak-sitko-klapa-czarny-7809660813?utm_medium=app_share&utm_source=facebook   Będę robić opaskę z kostki wokół domu, więc prostszym rozwiązaniem wydaje się być rewizja wbudowana w rurę spustową, ale jeżeli studzienka jest lepsza to zastosuje to rozwiązanie. Chyba żale jest jeszcze lepszy sposób zabezpieczenia przed zapychaniem? Od góry w rynnie mam zamiar zastosować również sitko na wejściu do rury spustowej.   Pozdrawiam 
    • No dokładnie o to mi chodziło. Poza tym Heniu My jesteśmy starzy i bliżej mamy niż dalej do jasnego końca, chodzi mi o młode pokolenie którego ewentualne małżeństwo dotyczy że w chwili obecnej postęp i zmiany w życiu codziennym i obyczajowym spowodowały że średniowieczno kościelne poglądy. Kościół nie włożył minimum wysiłku do ich dostosowania do współczesnego systemu wartości.  po prostu się nie sprawdzają bo owszem w 1 kolejności powinny one być przestrzegane przez małżonków wzajemnie wobec siebie. Ale po kilku latach dochodzą do wniosku ze to nie ma sensu ale co ludzie i rodzice powiedzą? Jestem za niezależnością finansową i dobrowolnym byciem w związku a nie wspomaganie się imperatywami moralnymi które są przestarzale i większość udaje że są dla nich ważne i udaje że ich przestrzega. 
    • Użyj czarnej foli budowlanej, część jej wywiń na ścianę powyżej poziomu chudziaka a reszta foli na gruncie, folię daj podwójnie.
    • Mi też sie tak wydaje. Podejrzewam, że pierwotnie robiony był z opcją kominka w domu. Z kominka zrezygnowano więc pewnie nie robili wkładu. Jak tak czytam w internetach to prawdopodobnie zgodnie ze sztuką komin powinien być zrobiony jak na foto w załączniku. U mnie jest ta część gdzie jest ocynkowana rura od pieca, a w tej drugiej części nie ma takiej rury jak na foto tylko ta pcv o dużo mniejszej średnicy niż sam otwór. 
    • W zasadzie z fotek widać że to pustak od komina systemowego a nie typowy wentylacyjny, bo pustak wentylacyjny jest tańszy od pustaka kominowego. Nie rozumiem dlaczego został wymurowany bez wkładu, bo kominy systemowe stawia się odcinkami kompletne. Oczywiście można w razie potrzeby wstawić wkład, ale na chwile obecna jest to typowy kanał wentylacyjny.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...