Skocz do zawartości

Własna studnia - formalności i rodzaje


Recommended Posts

Gość Inwestor
"Lokalizacja studni powinna spełniać określone w przepisach wymogi zachowania odpowiedniej odległości od innych obiektów na terenie działki, ale nie jest to konieczne, jeżeli woda będzie wykorzystywania jedynie do celów gospodarczych."
Chciałbym wiedzieć czy w związku z powyższym można w mniejszej odległości budować oczyszczalnie ścieków.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Niby tak, ale... Przecież odległości są również od tego, żeby nie psuć sobie życia. Sobie też, nie tylko innym.


Oczywiście, jak najbardziej, ale jak ktoś nie ma wyobraźni to niech smródke pije czy podlewa warzywa które potem będzie jadł jako zdrową żywność bo z własnego ogródka przecież icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość Inwestor
Komentarze uszczypliwe i zasadne to jednak nie mające nic wspólnego z sytuacją w której się znalazłem. Woda ze studni do niczego nie jest mi potrzebna a oczyszczalnia biologiczna z której wodę a nie ścieki można lać bezpośrednio do rowu lub rzeki z pominięciem doczyszczania w rozsączaniu ale brak rowu i rzeki. Chciałem kopać studnie chłonną. Wiem również że ze studni czerpalnej można zrobić chłonną. Myślałem, że ktoś może zna jakiś myk by uniknąć dodatkowych procedur.
W okolicy kilku kilometrów nie ma żadnej innej studni i nie ma szans by ktoś próbował wiercić więc nikomu nic nie grozi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...