Skocz do zawartości

dom ok 100m2 150-180 tys realne ?


Recommended Posts

Witam,

Chciałam wszystkich którzy mogliby pomóc własnym doświadczeniem w tym temacie o jakieś sugestie/porady i ocenę .
Etap rozmyślania czy za 150-180 tys jest możliwość wybudowania małego prostego domu o powierzchni ok 90-100m2 , zwykły bez żadnych specjałów jak balkony , lukarny , prosta bryła , prosty dwuspadowy dach , najtaniej parterówka ? bez piwnicy , garażu itd . Naprawdę zwykła przeciętność , chodzi o coś typu mieszkanie w bloku ok 70m2 tylko że na wsi z opcją wolności , kawałkiem ogródka , śniadankiem na świeżym powietrzu itd Rozmyślanie wciąż krąży wokół tego czy jest opcja takie coś osiągnąć za takie pieniądze czy kupować właśnie mieszkanie w bloku (nie chętnie) . Możliwy budżet ok 280 tys , przy czym muszę zakupić działkę , więc odliczam na ten cel jakieś 100 tys po wstępnym rozeznaniu w ofertach . Także zostaje właśnie jakieś 150-180 tys . Przy czym pytam o stan w którym nie wlicza się mebli/wyposażenia i typowego wykończenia typu : panele , płytki , farby itd te ostatnie prace byłyby wykonane właśnie samego .
Czy komuś udało się coś takiego zdziałać ? Jakieś blogi/dzienniki krok po kroku ?
Na czym można oszczędzić aby przyciąć jak najwięcej .
Nie potrzebuje żadnych luksusów , zwykła blokowa przeciętność tyle że w domu ;)
Jest szansa czy wybić to sobie z głowy ? Bo wydaje mi się że powinnam ten pomysł porzucić .
Nie chcę i nie mogę się pakować w żadne kredyty więc decyzja musi być ardzo przemyślana realna bez żadnych szaleństw .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za chęć pomocy
Link do komentarza
Gość stach
Oj, gdybyż Ci się chciało poszukać, poczytać ...

https://forum.budujemydom.pl/Dom-za-120-150...271#entry461271

https://forum.budujemydom.pl/ile-kosztuje-b...802-t21895.html

https://forum.budujemydom.pl/Ile-bedzie-kos...-10-t24025.html

https://forum.budujemydom.pl/Czy-uda-mi-sie...-zl-t23792.html

To tylko mój "rzut okiem" na dział, w którym umieściłaś swój post:

https://forum.budujemydom.pl/Ile-biora-wyko...er=all&st=0

Generalnie z tej lektury wynika - ja osobiście nie budowałem sobie domu - że jest to mało realne .

Panele, gładzie, płytki można (???) ułożyć może i samemu, ale i tak trzeba je kupić i za nie zapłacić pieniędzmi pobranymi z tej samej kupki...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam,

Chciałam wszystkich którzy mogliby pomóc własnym doświadczeniem w tym temacie o jakieś sugestie/porady i ocenę .
Etap rozmyślania czy za 150-180 tys jest możliwość wybudowania małego prostego domu o powierzchni ok 90-100m2 , zwykły bez żadnych specjałów jak balkony , lukarny , prosta bryła , prosty dwuspadowy dach , najtaniej parterówka ? bez piwnicy , garażu itd . Naprawdę zwykła przeciętność , chodzi o coś typu mieszkanie w bloku ok 70m2 tylko że na wsi z opcją wolności , kawałkiem ogródka , śniadankiem na świeżym powietrzu itd Rozmyślanie wciąż krąży wokół tego czy jest opcja takie coś osiągnąć za takie pieniądze czy kupować właśnie mieszkanie w bloku (nie chętnie) . Możliwy budżet ok 280 tys , przy czym muszę zakupić działkę , więc odliczam na ten cel jakieś 100 tys po wstępnym rozeznaniu w ofertach . Także zostaje właśnie jakieś 150-180 tys . Przy czym pytam o stan w którym nie wlicza się mebli/wyposażenia i typowego wykończenia typu : panele , płytki , farby itd te ostatnie prace byłyby wykonane właśnie samego .
Czy komuś udało się coś takiego zdziałać ? Jakieś blogi/dzienniki krok po kroku ?
Na czym można oszczędzić aby przyciąć jak najwięcej .
Nie potrzebuje żadnych luksusów , zwykła blokowa przeciętność tyle że w domu ;)
Jest szansa czy wybić to sobie z głowy ? Bo wydaje mi się że powinnam ten pomysł porzucić .
Nie chcę i nie mogę się pakować w żadne kredyty więc decyzja musi być ardzo przemyślana realna bez żadnych szaleństw .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za chęć pomocy



Wybudowałem dom 150 m powierzchni użytkowej podpiwniczony z poddaszem. Oprócz płyt, dachu, tynków i instalacji wszystko robiłem sam. Koszt pod klucz 280 tysięcy złotych. Działkę uzbrojoną miałem własną. Więc 280 tyś sama budowa i to w większości własnymi rękami. Edytowano przez geomis (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wybudowałem dom 150 m powierzchni użytkowej podpiwniczony z poddaszem. Oprócz płyt, dachu, tynków i instalacji wszystko robiłem sam. Koszt pod klucz 280 tysięcy złotych. Działkę uzbrojoną miałem własną. Więc 280 tyś sama budowa i to w większości własnymi rękami.




Dziękuję za jakiś odzew . W ktorym roku budowales ?

Co do wcześniejszego postu to przejrzałam te tematy jak i kilka innych , niestety w żadnym temat nie został wyczerpany od a do z. Nie przedstawiono ze faktycznie da sie to zrobic i jesli tak to jak sobie pomoc aby sie udalo jak i nie wskazano ze nie ma takiej opcji poniewaz samo to i to przy minimach wyniesie tyle wiec na to i ta ci Ci braknie , przewaznie tematy schodza na inne , zaczynaja sie jakies przgadywanki na temat obliczania dachu itd . Co w sumie rozumiem nie kazdy ma czas i ochote klepac tutaj jakis poematów .

Temat pewnie umrze śmiercią naturalną , jak własnie wiekszosc podobnych .
Sama jednak bede musiala porzucic temat budowy bo dochodzę do wnioskow ze po trupach to szkoda sie zabierac za to bo pewnie polegne .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za jakiś odzew . W ktorym roku budowales ?

Co do wcześniejszego postu to przejrzałam te tematy jak i kilka innych , niestety w żadnym temat nie został wyczerpany od a do z. Nie przedstawiono ze faktycznie da sie to zrobic i jesli tak to jak sobie pomoc aby sie udalo jak i nie wskazano ze nie ma takiej opcji poniewaz samo to i to przy minimach wyniesie tyle wiec na to i ta ci Ci braknie , przewaznie tematy schodza na inne , zaczynaja sie jakies przgadywanki na temat obliczania dachu itd . Co w sumie rozumiem nie kazdy ma czas i ochote klepac tutaj jakis poematów .

Temat pewnie umrze śmiercią naturalną , jak własnie wiekszosc podobnych .
Sama jednak bede musiala porzucic temat budowy bo dochodzę do wnioskow ze po trupach to szkoda sie zabierac za to bo pewnie polegne .
Pozdrawiam



Ja zacząłem w 2012 roku i zrobiłem wtedy piwnice z przyłączami koszt 28 tyś. W 2013 stan surowy zamknięty kolejne 60 tyś. Potem instalacje - to jest mega drogie. Wszystkie instalacje z piecami i grzejnikami około 50 tyś. Resztę kasy pochłonęło wykończenie budynku. Zacząłem niedawno pisać bloga o tej mojej budowie. Nikt z rodziny nie wierzył, że sam wybuduję dom, bo nie jestem budowlańcem tylko geodetą ale poradziłem sobie. Tylko do niektórych rzeczy zatrudniałem firmy.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Chciałam wszystkich którzy mogliby pomóc własnym doświadczeniem w tym temacie o jakieś sugestie/porady i ocenę .
Etap rozmyślania czy za 150-180 tys jest możliwość wybudowania małego prostego domu o powierzchni ok 90-100m2 , zwykły bez żadnych specjałów jak balkony , lukarny , prosta bryła , prosty dwuspadowy dach , najtaniej parterówka ? bez piwnicy , garażu itd . Naprawdę zwykła przeciętność , chodzi o coś typu mieszkanie w bloku ok 70m2 tylko że na wsi z opcją wolności , kawałkiem ogródka , śniadankiem na świeżym powietrzu itd Rozmyślanie wciąż krąży wokół tego czy jest opcja takie coś osiągnąć za takie pieniądze czy kupować właśnie mieszkanie w bloku (nie chętnie) . Możliwy budżet ok 280 tys , przy czym muszę zakupić działkę , więc odliczam na ten cel jakieś 100 tys po wstępnym rozeznaniu w ofertach . Także zostaje właśnie jakieś 150-180 tys . Przy czym pytam o stan w którym nie wlicza się mebli/wyposażenia i typowego wykończenia typu : panele , płytki , farby itd te ostatnie prace byłyby wykonane właśnie samego .
Czy komuś udało się coś takiego zdziałać ? Jakieś blogi/dzienniki krok po kroku ?
Na czym można oszczędzić aby przyciąć jak najwięcej .
Nie potrzebuje żadnych luksusów , zwykła blokowa przeciętność tyle że w domu ;)
Jest szansa czy wybić to sobie z głowy ? Bo wydaje mi się że powinnam ten pomysł porzucić .
Nie chcę i nie mogę się pakować w żadne kredyty więc decyzja musi być ardzo przemyślana realna bez żadnych szaleństw .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za chęć pomocy



Witaj
Trudne zadanie bo wybudować dom za 180 tys to trochę karkołomne przedsięwzięcie.Ale czy realne? Ja dałbym sobie radę. Niestety żeby udało się to trzeba iść na wiele kompromisów z własnym "chciejstwem" tego czy tamtego materiału,tego czy innego wykończenia.Co nie znaczy że trzeba budować z byle czego.
Do rzeczy:
oto co buduję od sierpnia zeszłego roku:
http://z500.pl/projekt/95/Z102,funkcjonaln...la-dzialke.html
Dom powstaje z kredytu w wysokości 220 tys zł. Inwestorem jest moja córka i zięć.Zdolność kredytową mają sporo większą ale nie chcieli brać większego kredytu i chwała Im za to.Rata spłaty będzie wynosić około jedną piątą Ich miesięcznych przychodów.
Zbudowany jest z 24 cm betonu komórkowego,na to przyjdzie 15 cm styropianu.Dach ocieplony jest 30 cm wełny mineralnej.,strop z płyt żerańskich (najtańszy chyba).Na dachu blachodachówka.Są już wszystkie instalacje,wylewki,tynki (suche z płyt gk),glazura. Okna oczywiście też.Na montaż czekają drzwi wewnętrzne,zewnętrzne,sanitariaty,terakota
Koszty mogę podać bardzo dokładne bo rozliczam się z dzieciakami no i bank też pilnuje swoich pieniędzy.Do tej pory wydałem około 79 tys,są to tylko koszty materiałów.
Muszę jeszcze kupić kocioł,grzejniki,szambo,większość podłóg,tynk zewnętrzny,farby,podbitkę,kostkę na opaskę i taras itp itd. Zamierzam wydać na to 40 tys zł.
Papierologia włącznie z kierownikiem budowy kosztowała 10500 z ale to jest w tych 79 tysiącachł.Nie wiem ile zapłacę za przyłącza ale mam nadzieję zmieścić się w kilkunastu tysiącach,może nawet mniej.
Więc z materiałami,papierologią i przyłączami zmieszczę się w około 140 tys zł.Reszta do 220 tyz zł to robocizna zł.

Ty chcesz wybudować skromniejszy domek.Biorąc pod uwagę ile ja wydałem i wydam do końca budowy może będzie łatwiej podjąć Ci decyzję.
Link do komentarza
Pamiętaj też, że koszty wykończenia to też koszty budowy, ale można mieszkać w niewykończonym domu icon_biggrin.gif
Łazienka nie musi mieć kafelek przez kilka lat, w kuchni może być na razie wykładzina PCV i meble z marketu, ściany moga być w kolorze gładzi zagruntowanej białą farbą, ogrodzenie nie musi być kute a trawnik może być dziki i nierówny itp itd

Jak się ma ograniczony budźet to można zamieszkać w niegotowym budynkui i go spokojnie wykańczać przez najbliższe parę lat.

Ale musisz to sobie spokojnie policzyć, żeby nie było że wydasz 150 tys a zostaniesz z budynkiem do którego trzeba dołożyć jeszcze 100 tys a u ciebie 0 na koncie i 0 w perspektywie

co o tym myślicie?
dom za 150tys
dom za 240 tys Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość lukasdrill
Cytat

Witaj
Trudne zadanie bo wybudować dom za 180 tys to trochę karkołomne przedsięwzięcie.Ale czy realne? Ja dałbym sobie radę. Niestety żeby udało się to trzeba iść na wiele kompromisów z własnym "chciejstwem" tego czy tamtego materiału,tego czy innego wykończenia.Co nie znaczy że trzeba budować z byle czego.
Do rzeczy:
oto co buduję od sierpnia zeszłego roku:
http://z500.pl/projekt/95/Z102,funkcjonaln...la-dzialke.html
Dom powstaje z kredytu w wysokości 220 tys zł. Inwestorem jest moja córka i zięć.Zdolność kredytową mają sporo większą ale nie chcieli brać większego kredytu i chwała Im za to.Rata spłaty będzie wynosić około jedną piątą Ich miesięcznych przychodów.
Zbudowany jest z 24 cm betonu komórkowego,na to przyjdzie 15 cm styropianu.Dach ocieplony jest 30 cm wełny mineralnej.,strop z płyt żerańskich (najtańszy chyba).Na dachu blachodachówka.Są już wszystkie instalacje,wylewki,tynki (suche z płyt gk),glazura. Okna oczywiście też.Na montaż czekają drzwi wewnętrzne,zewnętrzne,sanitariaty,terakota
Koszty mogę podać bardzo dokładne bo rozliczam się z dzieciakami no i bank też pilnuje swoich pieniędzy.Do tej pory wydałem około 79 tys,są to tylko koszty materiałów.
Muszę jeszcze kupić kocioł,grzejniki,szambo,większość podłóg,tynk zewnętrzny,farby,podbitkę,kostkę na opaskę i taras itp itd. Zamierzam wydać na to 40 tys zł.
Papierologia włącznie z kierownikiem budowy kosztowała 10500 z ale to jest w tych 79 tysiącachł.Nie wiem ile zapłacę za przyłącza ale mam nadzieję zmieścić się w kilkunastu tysiącach,może nawet mniej.
Więc z materiałami,papierologią i przyłączami zmieszczę się w około 140 tys zł.Reszta do 220 tyz zł to robocizna zł.

Ty chcesz wybudować skromniejszy domek.Biorąc pod uwagę ile ja wydałem i wydam do końca budowy może będzie łatwiej podjąć Ci decyzję.


I to jest wydaje mi się realna wycena na obecną sytuację (zależne oczywiście jeszcze od miejsca zamieszkania)
Ja czekam właśnie na zakończenie podziału działki, projekt już jest u architekta, za jakieś 2-3 miesiące będę miał pewnie pozwolenie na budowę.
Chcę sobie spokojnie w tym roku zrobić fundamenty, ocieplić porządnie, obsypać i ew chudy beton. Od przyszłego roku od wiosny jechałbym już z murami (mój projekt to Zawoja Średnia - łatwo można luknąć w sieci). Dom o pow 127 m2, prosta bryłą, dach, beż cudów. Jako, że fundamenty zrobię sam (to już pewne), ściany może też ( a jeśli nie to będzie jeden murarz i pomocnicy z rodziny), potem dach i krycie to już ekipa najęta. Prąd znajomy, to samo centralne - będzie trochę taniej. Wykończeniówka, czyli regipsy, ocieplenia, malowanie, gładzie to sam.
No i wreszcie: w momencie otrzymania pozwolenia na budowę będę dysponował kwotą 60 tyś. (na działkę poszło 61). Na fundamenty, zjazd z drogi gminnej, instalacje wod-kan w fundamentach planuję wydać max 30 tyś. Zostanie mi więc 30. kredytu biorę pewnie z 80 tyś, coby się w wielkie raty i lata nie pakować, ze sprzedaży mieszkania zaś planuję uzyskać ok 120-140 tyś. A więc mając już gotowe fundamenty i jadąc ściany będę miał 30 + 80 = 110 tyś. Za te 110 to myślę spokojnie przykryć, okna założyć i sporo instalacji wew. No i na wykończenie pozostawić to, co ze sprzedaży mieszkania zostanie. Podsumowując - mam zmieścić się w kwocie 250-280 tyś, gdzie licząc sobie wszystko zawyżam nieco i naprawdę sporo zrobię sam. I jednak mam nadzieję, że to będzie 250 tyś icon_smile.gif
Odpowiadając na pytanie koleżanki: nie wydaje mi się możliwe za 180 tyś nawet tak niewielki dom postawić. Minimum to chyba te 200 tyś. Coś więcej będę mógł późną jesienią napisać icon_smile.gif Edytowano przez lukasdrill (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witaj
Trudne zadanie bo wybudować dom za 180 tys to trochę karkołomne przedsięwzięcie.Ale czy realne? Ja dałbym sobie radę. Niestety żeby udało się to trzeba iść na wiele kompromisów z własnym "chciejstwem" tego czy tamtego materiału,tego czy innego wykończenia.Co nie znaczy że trzeba budować z byle czego.
Do rzeczy:
oto co buduję od sierpnia zeszłego roku:
http://z500.pl/projekt/95/Z102,funkcjonaln...la-dzialke.html
Dom powstaje z kredytu w wysokości 220 tys zł. Inwestorem jest moja córka i zięć.Zdolność kredytową mają sporo większą ale nie chcieli brać większego kredytu i chwała Im za to.Rata spłaty będzie wynosić około jedną piątą Ich miesięcznych przychodów.
Zbudowany jest z 24 cm betonu komórkowego,na to przyjdzie 15 cm styropianu.Dach ocieplony jest 30 cm wełny mineralnej.,strop z płyt żerańskich (najtańszy chyba).Na dachu blachodachówka.Są już wszystkie instalacje,wylewki,tynki (suche z płyt gk),glazura. Okna oczywiście też.Na montaż czekają drzwi wewnętrzne,zewnętrzne,sanitariaty,terakota
Koszty mogę podać bardzo dokładne bo rozliczam się z dzieciakami no i bank też pilnuje swoich pieniędzy.Do tej pory wydałem około 79 tys,są to tylko koszty materiałów.
Muszę jeszcze kupić kocioł,grzejniki,szambo,większość podłóg,tynk zewnętrzny,farby,podbitkę,kostkę na opaskę i taras itp itd. Zamierzam wydać na to 40 tys zł.
Papierologia włącznie z kierownikiem budowy kosztowała 10500 z ale to jest w tych 79 tysiącachł.Nie wiem ile zapłacę za przyłącza ale mam nadzieję zmieścić się w kilkunastu tysiącach,może nawet mniej.
Więc z materiałami,papierologią i przyłączami zmieszczę się w około 140 tys zł.Reszta do 220 tyz zł to robocizna zł.

Ty chcesz wybudować skromniejszy domek.Biorąc pod uwagę ile ja wydałem i wydam do końca budowy może będzie łatwiej podjąć Ci decyzję.



Bardzo Ci dziękuję za glos w dyskusji icon_wink.gif jesli będziesz mial czas to wrzuc cos w późniejszym czasie jak plany i ich realizacja. Super miec takiego chetnego do pomocy tescia czy ojca :-) my pewnie potrzebowalibysmy złotych raczek bo w otoczeniu nie ma takich chetnych;-)


Cytat

w sieci znalazłem oferty na budowę domów (stan developerski):
Lucia za 160 tys zł
Aspen za 200 tys zł
Ceny wydają się atrakcyjne ale czy są realne?



Dziękuję, ciekawe czy na slasku mozna znaleźć takie propozycje i czy sa wlasnie realne,ktos korzystal? Moze cos podpowiedź. Obecne ciezki czas z maluszkiem i bardzo malo go zostaje..
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję, ciekawe czy na slasku mozna znaleźć takie propozycje i czy sa wlasnie realne,ktos korzystal? Moze cos podpowiedź. Obecne ciezki czas z maluszkiem i bardzo malo go zostaje..


Właśnie na południu najwięcej takich ofert znalazłem.
http://www.julstar.eu/index.php
http://www.domymax.pl/index.php/pl/promocje
http://www.abakon.com/projekty-i-ceny
A szukam bardziej na północy i w środku Polski icon_wink.gif
np http://domy-expobud.pl/

http://www.grupapsb.com.pl/produkty/domy-gotowe
Link do komentarza
Cytat

(...)
czy za 150-180 tys jest możliwość wybudowania małego prostego domu o powierzchni ok 90-100m2 ,
(...)
Czy komuś udało się coś takiego zdziałać ? Jakieś blogi/dzienniki krok po kroku ?
(...)
Na czym można oszczędzić aby przyciąć jak najwięcej .
(...)
Nie chcę i nie mogę się pakować w żadne kredyty więc decyzja musi być ardzo przemyślana realna bez żadnych szaleństw .


Witaj.
Mój dom to Bellino 309. Do chwili obecnej budowa kosztowała mnie około 190tys wraz z działką. Brakuje mi 40tys by skończyć. Warunek: oszczędzasz na robociźnie, czyli budujesz samodzielnie, z rodziną, z przyjaciółmi. Budowałem bez ekip, samodzielnie, bez kredytu, uczyłem się kolejnych spraw związanych z budową.
Moje doświadczenie każe mi odpowiedzieć na Twoje pytanie: tak, da się. Ale kosztem jest czas budowy i włożony wysiłek własny. Samodzielna budowa to trochę sposób na życie. Przejrzyj mój dziennik, dziennik Draagona, Łosia, Kalumeta, Bigl-a.

Dużo oszczędzisz, jeśli będziesz uczyć się jak zrobić to, co jest do zrobienia. Opanujesz wiedzę - oszczędzisz. Nie mam co do tego wątpliwości, chociaż dom jest to tak skomplikowane środowisko, że głowa boli. Urządzenia + zjawiska fizyki + wiele zaciemniający marketing. Przykład: instalacja w kotłowni kosztowała mnie około 4tys zł. Gdybym w końcu nie dowiedział się co tam chcę zrobić i jak, fachowiec za samą robociznę skasowałby 4tys, a materiały wyniosłyby pewnie z 6tys. Kotłownię zrobiłem sam.

Jeśli zdecydujesz się na budowanie bez kredytu, to wydłuży się czas budowy, ale w zamian będą pojawiać się nowe zastrzyki gotówki. Poza tym wolniejsze tempo budowy sprzyja budynkowi - ma czas wyschnąć.
Pozdrowienia,
PeZet
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witaj.
Mój dom to Bellino 309. Do chwili obecnej budowa kosztowała mnie około 190tys wraz z działką. Brakuje mi 40tys by skończyć. Warunek: oszczędzasz na robociźnie, czyli budujesz samodzielnie, z rodziną, z przyjaciółmi. Budowałem bez ekip, samodzielnie, bez kredytu, uczyłem się kolejnych spraw związanych z budową.
Moje doświadczenie każe mi odpowiedzieć na Twoje pytanie: tak, da się. Ale kosztem jest czas budowy i włożony wysiłek własny. Samodzielna budowa to trochę sposób na życie. Przejrzyj mój dziennik, dziennik Draagona, Łosia, Kalumeta, Bigl-a.

Dużo oszczędzisz, jeśli będziesz uczyć się jak zrobić to, co jest do zrobienia. Opanujesz wiedzę - oszczędzisz. Nie mam co do tego wątpliwości, chociaż dom jest to tak skomplikowane środowisko, że głowa boli. Urządzenia + zjawiska fizyki + wiele zaciemniający marketing. Przykład: instalacja w kotłowni kosztowała mnie około 4tys zł. Gdybym w końcu nie dowiedział się co tam chcę zrobić i jak, fachowiec za samą robociznę skasowałby 4tys, a materiały wyniosłyby pewnie z 6tys. Kotłownię zrobiłem sam.

Jeśli zdecydujesz się na budowanie bez kredytu, to wydłuży się czas budowy, ale w zamian będą pojawiać się nowe zastrzyki gotówki. Poza tym wolniejsze tempo budowy sprzyja budynkowi - ma czas wyschnąć.
Pozdrowienia,
PeZet




Pezet dzięki i za Twój głos w dyskusji , mozna wiedziec w takim razie z tych 190 przeznaczyles na działkę ? ile faktycznie poszlo na budowę ?

Kurczę chwilowo porzucilam temat budowy domu i zaczelam rozgladac sie za mieszkaniem , niestety jakos czuje dyskomfort i nie potrafię dokonac tego kroku i dokonac zakupu ..

Wiec jeszcze raz przyglądam się działkom zeby znalesc cos posredniego w cenie bo są kosmiczne .

Czy mozecie mi cos powiedziec na temat domow szkieletowych : http://www.altbud-domy.pl/oferta
laikowi czyli mnie wydaje sie ze jest to tansze rozwiazanie , ale czy naprawde i czy w ogole jest sens ?

Kurcze ciezko tak nie znajac sie zdecydowac sie nawet na technologie .. bo nie wiem co najlepsze i jednoczesnie w miare tanie czyli dobry stosunek jakosci do ceny ..

Czy jak kupuje sie projekt to odrazu trzeba wiedziec czy bedzie sie budowac z betonu komorkowego czy cegly itd , czy mozna wprowadzac zmiany na biezaco jak decydujemy sie na jakis material bo wlasnie sie doszkolilismy i mamy przyplyw gotowki zeby znowu ruszyc z kolejnym etapem budowy ? Czy to wszyscy jest ustalone z gory przy projekcie , czyli z czego sciany , z czego ocieplenie , jaki strop itd ?

Jejku kompletnie nie wiem od czego zacząć ;)
A przy małym dziecku tak mało czasu zeby poczytać .. Oczywiscie obiecuję w wolnym czasie zaglądnąć do wskazanych przez Ciebie Pezet dziennikow , cos mi sie pewnie rozjasni ;)

Pozdrowienia !
Link do komentarza
20 tys to działka (AD 2004, 1000m2).
Kup działkę, potem zastanowisz się nad projektem.

Dom szkieletowy - fajny, ciepły, ale musicie nauczyć się jak to się buduje.
Dużo się mówi o domach ze słomy i z gliny, najtańszy w budowie, ale to wymaga odwagi i pełnej świadomości technologii. icon_smile.gif
Tradycyjny mur jest najbardziej odporny na błędy.

Technologia, materiały... Wszystko masz opisane w projekcie - i bardzo dobrze że tak jest. Technologię - mury, ogrzewanie, pokrycie, wiele rzeczy możesz zmienić w trakcie budowy. Są zmiany istotne i nieistotne - przeczytaj prawo budowlane, a poznasz co jest czym.

Brak czasu. He, he.
Albo rezygnujesz,
albo czytasz i uczysz się,
albo płacisz i masz wolną głowę.

Powodzenia.

Edit: dopis daty zakupu i pow. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Koszt działki (20zł za 1m2), dzisiaj, lekko optymistyczny - choć możliwy.
Taką cenę mają działki bez prawa do zabudowy, z ewentualną możliwością uzyskania WZiZT.



Heh na dzisiejsze czasu to chyba mało realne w niektorych czesciach polski icon_smile.gif
Jak rozgladam sie teraz za dzialką to wychodzi ze tak srednio ok 100-120 zl za metr trzeba dać , jak jakies niedogodnosci to moze sie znajdzie za 90zl , a juz lepsze lokalizacje od 130-200 za metr to nic specjalnego . Masakra , no nic szukam takich w granicy 100zl .

No coz dopiero jak zaczelam szukac i dowiedzialam sie tego i owego blizej okazuje sie ze przeciez w wiekszosci terenow znajduja sie tu szkody gornicze , wiec o wiele drozsze fundamenty wzmocnienia itd .
Dzialka ktora teraz rozpaatruje na takich sie wlasnie znajduje , dodatkowo jest wydzielana z wiekszego terenu , bedzie trzeba zrobic droge prywatna dojazdowa itd . Nie wiem czy wogole sie nad nią zastanawiac .
Link do komentarza
Cytat

Heh na dzisiejsze czasu to chyba mało realne w niektorych czesciach polski icon_smile.gif
Jak rozgladam sie teraz za dzialką to wychodzi ze tak srednio ok 100-120 zl za metr trzeba dać , jak jakies niedogodnosci to moze sie znajdzie za 90zl , a juz lepsze lokalizacje od 130-200 za metr to nic specjalnego . Masakra , no nic szukam takich w granicy 100zl .

No coz dopiero jak zaczelam szukac i dowiedzialam sie tego i owego blizej okazuje sie ze przeciez w wiekszosci terenow znajduja sie tu szkody gornicze , wiec o wiele drozsze fundamenty wzmocnienia itd .
Dzialka ktora teraz rozpaatruje na takich sie wlasnie znajduje , dodatkowo jest wydzielana z wiekszego terenu , bedzie trzeba zrobic droge prywatna dojazdowa itd . Nie wiem czy wogole sie nad nią zastanawiac .


Rejon Polski ze szkodami górniczymi powiadasz...
Np. na takim Górnym Śląsku w ub.r. nabyłem od gminy działkę w cenie 45 zł/metr. Do tego zbudowali piękną, szeroką drogę pod same wrota i pozwolili podłączyć deszczówkę do ich kanalizacji.
Nie są to Katowice, ale miasteczko 15 km od Rybnika.

Sprawdzaj na stronach internetowych gmin (wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości).
Link do komentarza
Cytat

Jak rozgladam sie teraz za dzialką to wychodzi ze tak srednio ok 100-120 zl za metr trzeba dać , jak jakies niedogodnosci to moze sie znajdzie za 90zl , a juz lepsze lokalizacje od 130-200 za metr to nic specjalnego . Masakra , no nic szukam takich w granicy 100zl .
(...)
Nie wiem czy wogole sie nad nią zastanawiac .


Pytałaś o koszt mojej działki. 20tys - to było w 2004. Obecnie sąsiednie działki mają cenę 80-100 zł/m2. Lokalizacja: 40km od centrum Warszawy.

Jak znajdziesz TĘ WŁAŚCIWĄ , to bedziesz to wiedziała. Czary mary! I już jej nie odpuścisz.
Wahasz się? Masz tam zostawić kawał życia, krew i górę forsy!
Szukaj tej właściwej, jedynej, najlepszej.
Link do komentarza
Cytat

Jak znajdziesz TĘ WŁAŚCIWĄ , to bedziesz to wiedziała. Czary mary! I już jej nie odpuścisz.
Wahasz się? Masz tam zostawić kawał życia, krew i górę forsy!
Szukaj tej właściwej, jedynej, najlepszej.


zgadzam się! też tak mięliśmy z (jeszcze nie) mężem, że jak zobaczyliśmy naszą działkę, wystarczyło jedno spojrzenie i już wszystko wiedzieliśmy.

za m2 mojej parceli, w 2007 roku zapłaciliśmy 30 zł. woj. wielkopolskie. Teraz w okolicy trzeba dać minimum 80 zł.
Link do komentarza
Chodzi o to, żeby się nie spieszyć, a dużo jeździć po okolicach i w Internecie.
Propozycja zwrócenia uwagi na działki gminne wynikła z tego, że na moim przykładzie widać, że można kupić fajną nieruchomość za cenę niższą niż to oferują osoby fizyczne.
W moim rejonie w zasadzie poniżej 70 zł/mkw. nie kupisz, a gmina musiała robić trzy przetargi, żeby sprzedać 10 działek po cenie... wywoławczej (45zł/mkw.). A i tak im jeszcze jedna działka została. Słaby marketing urzędasów. Przecież to nie ich.
Link do komentarza
Cytat

Pytałaś o koszt mojej działki. 20tys - to było w 2004. Obecnie sąsiednie działki mają cenę 80-100 zł/m2. Lokalizacja: 40km od centrum Warszawy.

Jak znajdziesz TĘ WŁAŚCIWĄ , to bedziesz to wiedziała. Czary mary! I już jej nie odpuścisz.
Wahasz się? Masz tam zostawić kawał życia, krew i górę forsy!
Szukaj tej właściwej, jedynej, najlepszej.



to prawda, ja znalazłem w 2007 roku i choć do dziś nie mogę nic na niej robić (częściowo przez brak kasy choć nie tylko) to... NIE ŻAŁUJĘ ZAKUPU!!! icon_smile.gif
a jak przychodzi taki dzień gdy żałuję - to jadę na nią, staję w przyszłym salonie, wyglądam przez przyszłe okno i cieszę się widokiem jaki będę miał kiedyś codziennie... icon_biggrin.gif


bo działka jest jak partner/ka na całe życie, niby można dokonać zmiany, ale nie wszyscy to robią tylko się wspólnie męczą
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mam swoją działkę i mogę samemu wykańczać dom. Czy na stan zamknięty z ogrzewaniem może wystarczyć 250 tys ? Mam tyle bez kredytu i nie chciałbym się zadłużać.

M



Moim zdaniem wystarczy, ale wszystko zależy od oczekiwań... Wielkość, parametry ściany, rodzaj pokrycia dachowego... Z doświadczenia wiem, że i tak najwięcej kasy idzie w wykończeniówkę, czyli wszystko to co się dzieje po zrobieniu SSZ. To co zastosujesz np. na ściany konstrukcyjne to jest drugorzędna sprawa, bo tu i tak nie zaoszczędzisz. Ja murowałem się z niby drogiego Porothermu Dryfix i koniec końców w kosztorysie było to 6% sumarycznych kosztów budowy domu icon_biggrin.gif Tak to właśnie wygląda...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja wybudowałem dom o powierzchni ponad 100m2. Obecny stan to parter przygotowany pod wykończenie (bez głównej posadzki) a poddasze do tynkowania. Dokładnych kosztów nie pamiętam ale z pewnością nie przekroczyły 100 tyś zł.
Ta kwota wynika z wkładu własnej pracy. Nie trzeba być fachowcem tylko podwinąć rękawy i mieć trochę wolnego czasu. Firmy wyceniały roboty murarskie na ponad 20 tyś zł. Nająłem murarza i sam robiłem za pomocnika, koszta tych samych prac zmniejszyły się o połowę.

Działkę można kupić w innej miejscowości.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja wybudowałem dom o powierzchni ponad 100m2. Obecny stan to parter przygotowany pod wykończenie (bez głównej posadzki) a poddasze do tynkowania. Dokładnych kosztów nie pamiętam ale z pewnością nie przekroczyły 100 tyś zł.
Ta kwota wynika z wkładu własnej pracy. Nie trzeba być fachowcem tylko podwinąć rękawy i mieć trochę wolnego czasu. Firmy wyceniały roboty murarskie na ponad 20 tyś zł. Nająłem murarza i sam robiłem za pomocnika, koszta tych samych prac zmniejszyły się o połowę.

Działkę można kupić w innej miejscowości.


Ja też planuję teraz rozpocząć budowę domu 72 m2 mały domek całoroczny z użytkowym poddaszem, firma od fundamenty z dachem i kominami powiedziała 30 tys. materiał nasz, działkę mamy uzbbrojona ze studnią fundament będzie z bloczków fundamentowych pełnych. Też jestesmy bardzo ciekawi ile wyniesie całość?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...