Skocz do zawartości

Poddasze: Wełna 20 cm-->folia-->weła 5 cm--> kG? można?


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza. Ponieważ ociepliłem juz wcześniej wełną między krokwie 20 cm i dałem folie na to, a teraz chcialbym zrobić tam drugie mieszkanie i chciałbym w tym celu docieplić i lepiej wygłuszyć dołożyć 5 cm wełny i kg na to. Wyglądało by to tak :

Wełna 20 cm-->folia-->wełna 5 cm--> kG? można?

Czy będzie to grozić jakąś pleśnią lub innymi niepożądanymi skutkami?

Dzięki z góry za rady.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza. Ponieważ ociepliłem juz wcześniej wełną między krokwie 20 cm i dałem folie na to, a teraz chcialbym zrobić tam drugie mieszkanie i chciałbym w tym celu docieplić i lepiej wygłuszyć dołożyć 5 cm wełny i kg na to. Wyglądało by to tak :

Wełna 20 cm-->folia-->wełna 5 cm--> kG? można?

Czy będzie to grozić jakąś pleśnią lub innymi niepożądanymi skutkami


Folię bym ściągnął i dodał 10 wełny na stelażu (jeśli masz na tyle miejsca), na to folię i GK.

Pozostawienie folii stworzy przestrzeń nie wentylowaną, która wcześniej czy później zawilgotnieje i wełna straci właściwości izolacyjne (bądź znacznie się one obniżą) a tym samym cała praca straci zamierzony efekt
Link do komentarza
Cytat

Pozostawienie folii stworzy przestrzeń nie wentylowaną, która wcześniej czy później zawilgotnieje i wełna straci właściwości izolacyjne (bądź znacznie się one obniżą) a tym samym cała praca straci zamierzony efekt




ba nawet stworzy przestrzeń zabezpieczoną przed dyfuzją pary
dla przypomnienia
warstwy od dołu
płyta
folia paro-izolacyna
wełna
membrana paro przepuszczalna
na całe szczęście nowa folia to nie kosmiczny koszt więc nie żałuj
rwij waść
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Ponieważ ociepliłem juz wcześniej wełną między krokwie 20 cm i dałem folie na to, a teraz chcialbym zrobić tam drugie mieszkanie i chciałbym w tym celu docieplić i lepiej wygłuszyć dołożyć 5 cm wełny i kg na to. Wyglądało by to tak :

Wełna 20 cm-->folia-->wełna 5 cm--> kG? można?



Czym pokryty jest dach?
Co jest między tym pokryciem, a tą dwudziestocentymetrową warstwą wełny położoną przy wykonywaniu przez Ciebie ocieplenia? Czy jest tam jakaś folia, membrana, no i wentylacja, o którą pyta Mistrz Jan ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...