Skocz do zawartości

Szkieletowy energooszczędny DOM


Recommended Posts

Gość gawel
Cytat

Rozpoczęcie budowy domu o konstrukcji lekkiej szkieletowej w standardzie NF50 - dom energooszczędny
Harmonogram prac wykonawcy: 11 marca 2015 - 15 lipca 2015 (stan deweloperski)

Let's start!

07.03.2015
wytyczenie domu na działce.


Gratuluje startu i trzymam kciuki. W wolnej chwili jak ochłoniesz podaj proszę bliższe szczegóły swojego przyszłego domku. Jestem ogromnie ciekaw.Sam mieszkam już 12 rok w moim kanadyjczyku i służę informacjami w kwestii budowy i eksploatacji.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wniosek z minionych dni: stanowczo częściej muszę tu zaglądać. To w końcu szkielet.

Start prac:

dzień pierwszy - Fundamenty

DSC01446.jpg



Dzień trzeci - gotowe Fundamenty

DSC01446.jpg




Dzień czwarty - gotowe ogrodzenie

DSC01446.jpg



Dzień szósty i siódmy - transport konstrukcji na budowę

DSC01446.jpg



Dzień ósmy - rozpoczęcie montażu konstrukcji

DSC01446.jpg



Po dwóch godzinach

DSC01446.jpg



Dzień dziewiąty - drugi dzień montażu

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


deski są proste, aparat był pod wrażeniem, stad te fale...

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

to wprowadzka kiedy, za 3 tygodnie? icon_wink.gif


Tak Solka a pierwszy remont kapitalny po kwartale. A na serio to jestm w szoku, ja budowałem mojego szkieletorka 7 miesięcy a planowałem 6. Ale tutaj to szczęka opada dosłownie.

Robag mam 2 pytania: dlaczego ten dom stoi w powietrzu i nie ma podwaliny?

Co to za płyta na poszyciu? Bardzo cienka. icon_rolleyes.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

ja budowałem mojego szkieletorka 7 miesięcy



Ty pewnie składałeś deska po desce, belka po belce na placu budowy, a Robaq'owi, wg opisu, przywieźli podgotowane ściany, panele, elementy, jak to tam nazwać...
Ale tempo godne podziwu, z tym remontem może nie będzie tak źle ...
Link do komentarza
Cytat

Tak Solka a pierwszy remont kapitalny po kwartale. A na serio to jestm w szoku, ja budowałem mojego szkieletorka 7 miesięcy a planowałem 6. Ale tutaj to szczęka opada dosłownie.

Robag mam 2 pytania: dlaczego ten dom stoi w powietrzu i nie ma podwaliny?

Co to za płyta na poszyciu? Bardzo cienka. icon_rolleyes.gif



Wprowadzka za 4 tyg, bo jeszcze tydzień na wykończenia icon_lol.gif

A tak na na poważnie, to wprowadzka sierpień/wrzesień.

co do podwalin, to muszę dokładnie rozszyfrować rysunek. Z tego co widzę, to pod spodem jest głównie styropian, ale szczegóły opiszę później.

To cienkie poszycie to płyta magnezowa. Na to od strony zewnętrznej przyjdzie: styropian 200 mm i tynk akrylowy, a do wewnątrz: wełna mineralna 200 mm, ruszt stalowy, paroizolacja i płyta Gk. Mam nadzieję,
że niczego nie przegapiłam. Edytowano przez Robag (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Wprowadzka za 4 tyg, bo jeszcze tydzień na wykończenia icon_lol.gif

A tak na na poważnie, to wprowadzka sierpień/wrzesień.

co do podwalin, to muszę dokładnie rozszyfrować rysunek. Z tego co widzę, to pod spodem jest głównie styropian, ale szczegóły opiszę później.

To cienkie poszycie to płyta magnezowa. Na to od strony zewnętrznej przyjdzie: styropian 200 mm i tynk akrylowy, a do wewnątrz: wełna mineralna 200 mm, ruszt stalowy, paroizolacja i płyta Gk. Mam nadzieję,
że niczego nie przegapiłam.


Rozumiem. a dołączam się do pytania czym masz zamiar ogrzewać?
Link do komentarza

Ogrzewanie będzie elektryczne.
Na parterze podłogowe - elektryczne kable grzewcze DEVIflex 18t. Kable układane w warstwie wylewki. na górze grzejniki elektryczne ATLANTIC F 17 1000 W. W łazience na dole oprócz podłogówki grzejnik elektryczny 500 W. Górna łazienka grzejnik elektryczny 750 W. Dodatkowo rekuperator AERIS 350 LUXE VV. Woda ciepła - przy użyciu pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT.

Ogrzewanie będzie elektryczne.
Na parterze podłogowe - elektryczne kable grzewcze DEVIflex 18t. Kable układane w warstwie wylewki. na górze grzejniki elektryczne ATLANTIC F 17 1000 W. W łazience na dole oprócz podłogówki grzejnik elektryczny 500 W. Górna łazienka grzejnik elektryczny 750 W. Dodatkowo rekuperator AERIS 350 LUXE VV. Woda ciepła - przy użyciu pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jestem pod wrażeniem, takie czary-mary budowlane




Cytat

Oczy przecieram ze zdumienia, jak szybko budowa tego domku idzie


Kolego Robag nie wklejaj więcej zdjęć z budowy bo stokrotka.35 następnym razem zemdleje z wrażenia postępu prac budowlanych icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...