Skocz do zawartości

zagotowałam dzisiaj wode w piecu CO


Recommended Posts

Nie wiem jaka masz instalacje, ale tak na dzień dobry to musisz podziękować hydraulikowi za tą robotę.
Gdybyś miała w piecu zawór bezpieczeństwa to by nie było rabanu.
A dokładniej jak chcesz podyskutować to napisz jaki masz piec, rurki itd itp.

Już dojrzałem, i nie widzę łańcuszka od miarkownika ciągu, czyżby ktoś zapomniał zamknąć drzwiczki od miarkownika? albo od popielnika nie zamknął po czyszczeniu. Ale i zaworu też nie widzę, wydaje mi się, że powinien być na tym króćcu z prawe strony pieca poniżej dźwigni miarkownika ciągu. A i samo wykonanie może i sprawnie działa ale te pompki na wyjściu z pieca? gdyby były zrobione bajpasy to woda poszła by sama w naczynie a tak to miała opór, szkody były by ale na pewno mniejsze niż teraz.
Link do komentarza
Cytat



to moja kotłownia.

Na razie wygarnełam żar z pieca, pootwierałam drzwiczki, posprzątałam i pewnie dopiero jutro rozpalimy w piecu


Stokrotko, pisząc, że "już dojrzałem" miałem na myśli, że odwiedziłem Twoją galerię na FFBD.
Pytanie czy pieca nie rozsadziło?
Link do komentarza
Cytat

Stokrotko, pisząc, że "już dojrzałem" miałem na myśli, że odwiedziłem Twoją galerię na FFBD.
Pytanie czy pieca nie rozsadziło?



icon_biggrin.gif Ja zaczełam odpisywać jak tego wpisu jeszcze nie było.

nie wiem, na razie nic się z niego nie sączy.
A miarkownik ciągu nic by akurat w tym przypadku nie pomógł, bo zamykając drzwiczki nie zamknelam je poprawnie tylko przybliżyłam do pieca i opuściłam klamke.
Więc pozostała szczelina ok. 1 cm którą to napływało powietrze i rozniecało ogień.

Boję się teraz czy aby coś nie popsuło się w sterownikach, bo oprócz tej instalacji z galerii, mam jeszcze podłączone pod to instalacje solarną /niestety nie na tych fotkach/
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...