Skocz do zawartości

Podział działki i co dalej


vip42

Recommended Posts

Zleciłem uprawnionemu geodecie podział działki na trzy. Z tego jedna część działkii ma być docelowo przejęta przez gminę na drogę, a pozostałe dwie działki mają być działkami budowlanymi.

Teraz geodeta wszczyna procedurę, zgłasza do gminy chęć podziału, plan podziału itp itd. W końcu podzieli tę działkę, a ja się zastanawiam co dalej?

Czy powinienem od razu po podziale udać się do sądu celem założenia KW (jakie papiery muszę mieć aby to zrobić?) czy KW dopiero wtedy jak będę chciał działki zbyć?

Czy jeszcze komuś trzeba zgłosić taki podział (US albo inny podatkożerca)?
Link do komentarza
rok temu dzieliłem działkę na 2 - działka miała już KW
nic nie musiałem robić, tylko po podziale dokonać aktualizacji w UM i w starostwie
KW była, więc teraz w KW są 2 działki zamiast 1.
moja rola w całym procesie to było okreslenie jak działka ma być podzielona, kilka podpisów i potem aktualizacja danych już po pozytywnej decyzji podziałowej.
Link do komentarza
po obiegu dokumentów ws podziałów -po zatwierdzeniu - przyszły pisma z UM i Starostwa - wypełniłem i odesłałem - tak wyglądała cała aktualizacja
wg mnie nie musisz nic robić z KW
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Warto zaktualizować wpis w KW i zgłosić podział w urzędach , nie czekając na to, aż to zrobi nowy właściciel, chociażby z tego powodu, żeby podatek mniejszy zaplacić


Wpis do KW następuje z tego co wiem z automatu, po co i po jakich urzędach miałby to zgłaszać ?
Podatek od czego?
Wszystko przy przepisie działki załatwia notariusz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...