Skocz do zawartości

Jak zrobić taki efekt na ścianie ?


Recommended Posts

Witam, właśnie jestem przed remontem salonu, znalazłam bardzo interesujący efekt, który idelanie pasowałby do mojgo salonu, a mianowicie świecące pasy na ścianie.

Jak coś takiego zrobić jak na zdjęciu w 1:42 minucie na filmiku icon_eek.gif


czy ktoś mógłby mnie uświadomić jak do tego się zabrać co będzie potrzebne itp ? robimy sami z mężem, więc proszę wmiare łopatologicznie wytłumaczyć amatorom.
dziekuje
A.
Link do komentarza
Ja bym to na twoim miejscu jeszcze raz przemyślał - ten efekt świetny byłby dobry w hotelach/punktach handlowych ale we własnym domu ? Jak często będziesz włączać podświetlenie półek ? Wzrok Ci się szybko zmęczy, a po pierwszym rachunku za prąd się odechce podświetlania. Dobra przedstawiłem swoje zdanie, a poniżej jak ja bym to rozwiązał...

Szkielet: Profile aluminiowe/ stelaż drewniany
Okładzina: płyta karton-Gips/ płyta OSB
Wykończenie: gładź

Podświetlenie:
1) halogeny ( raczej nie polecam bo sporo prądu ciągną )

2) Taśmy led

3) Jarzeniówki ( jak jarzeniówki to radziłbym zrobić maxymalnie na całą szerokość oprawek +/- 5cm - nie więcej bo efekt nieciekawy będzie)
Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Taka oświetlona półka idealnie sprawdza się w ciemnym holu bądź na półpiętrze. W nocy jest tanią i dobrą pomocą przy poruszaniu się po domu. Dla mnie wcale nie wygląda to jak choinka, choć rzeczywiście niektórzy przesadzają z ilością oświetlenia. Paski najczęście ukryte są za płyta gipsową.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...

Ja osobiście jestem zwolennikiem wykorzystania wnęk do zabudowy w jakikolwiek sposób. Czy to szafa, czy to nawet takie podświetlane półki. Pytanie, do czego Ci się to ma przydać? Jeżeli chcesz mieć miejsce na postawienie zdjęć czy obrazków to jak najbardziej warto sobie zrobić coś takiego.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Szanowni Państwo,
Tzw. „sucha zabudowa” to dobry sposób na to, aby ożywić wnętrze oraz zagospodarować przestrzeń. Wykonując zabudowę warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich materiałów, w tym gruntów, gładzi oraz farb. Do gruntowania rekomenduję grunt ACRYL-PUTZ® GU 40, który skutecznie wiąże podłoże i zwiększa jego przyczepność. Przy montażu narożników i wygładzania sprawdza się masa ACRYL-PUTZ® MS 30. Do malowania warto wykorzystać zaś farbę, która nie tylko ładnie kryje i ma żywe kolory, ale także umożliwia łatwe utrzymanie ścian w czystości. Takim produktem jest np. Śnieżka Satynowa, dostępna w 73 gotowych kolorach.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Półeczki z karton gipsu i taśma ledowa - podobny efekt mam u siebie w salonie. Wieczorem najlepiej się prezentuje, rzadko kiedy włączamy dużą lampę tylko korzystamy z tego oświetlenia. Z tymże ja nie malowałam na takie ciemne kolory, mam dwa odcienie brązu z dulux kolory świata, widać różnicę a farba jest mocno matowa to nie widać kilku niedociągnięć w gipsowaniu :)  ale mąż sam robił to i tak wyszło mu super, pierwszy raz się za coś takiego wziął. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...