Skocz do zawartości

staw kapielowy


Recommended Posts

Witam mam następujące pytanie w jaki sposób mogę zadbać o czystość wody w naturalnym stawie o wymiarach 30m/15m, staw nie ejst odizolowany od podłoża i raczej w najbliższej przyszłości nie będzie.
Głębokość stawu waha się w granicach 2m, poprzedni właściciel twierdził że kopiąc staw dokopał się do gliny.
Staw znajduje się w najniższym punkcie działki, w odległości ok 30m od stawu znajdują się bagna/mokradła. Powyżej stawu w odległości ok 50m może wiecej znajduje się szambo które nie jest szczelne to znaczy skalda się z kręgów tylko.
Dodam ze poprzedni wąłsciciel twierdzi że kąpali się w nim cała rodziną, staw jest zarybiony.
Zleżało by mi na stworzeniu miejsca do kąpieli a jadnoczęscnie do relaksu typu wędkowanie.
Proszę o rady i pozdrawiam.
Link do komentarza
To zależy jaką wodę masz powierzchniową - u mnie np króluje woda zażelaziona - więc mam elegancką brązową wodę..
Co do oczyszczania biologicznego - zrób sobie płyciznę do 30cm.. posadź rośliny trzcinowe i masz oczyszczalnię biologiczną. - koloru wody to nie zmieni raczej
Link do komentarza
Z tego co mówił właściciel i co widziałem to sporo tataraku na brzegu rosnie, roślinki jakieś będzie trzeba dokupić.
Domek znajduje się na wzniesieniu, w górnej części chciał bym zorbić skalniak z którego wypływała by woda i kaskadami spływała spowrotem do jeziora. Czy macie jakies wskazówki jak się za to zabrac dodam ze w tej mater jestem całkowicie zielony
Edytowano przez bromas (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wiesz co - ja u siebie też planuję kiedyś tam zrobić taki skalniak z "niagarą" icon_smile.gif Więc tak - taki obieg wody + kaskada + wodospadzik - masz napowietrzanie wody - to duży plus. Do tego u siebie planuję zrobić "kiedys tam" strumyk z 30m - w tym strumyku dam tak - geowłóknina potem czarną folię budowlaną zasypię piaskiem płukanym i na to dam kamyki - i w to posadzę roślinki filtrujące wodę - miałem gdzieś ich wykaz ale obecnie nie pamiętam jakie to były napewno z rodziny trzcinowych.
Do rozwiazania mam problem podnoszenia wody do "tego strumyczka" - na prad to bankrutem zostanę.
Jako że u mnie wieje to chcę wiatr do tego zatrudnić. Więc albo studnia artezyjska, albo śruba archidemesa - no coś wymyślę icon_smile.gif

O tu masz coś na temat zasilania bez prądu
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...