Skocz do zawartości

Kocioł kondensacyjny czy tradycyjny?


Recommended Posts

Gość Robert Trela
Dla mnie to naprawdę żaden dylemat... jak kocioł gazowy, to tylko kondensacyjny. Owszem, jest droższy, ale ogrzewanie (i w ogóle instalacje domowe) to naprawdę nie jest coś, na czym powinno się oszczędzać... nie mówiąc o tym, że i tak się ta inwestycja przecież zwraca po wcale niedługim czasie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Tak jak ktoś planuje kupić kocioł gazowy czy olejowy to lepiej wydać więcej kasy i postawić na coś sprawniejszego czyli kocioł kondensacyjny który lepiej wykorzysta paliwo i co za tym idzie przyniesie nam mniejsze koszty eksploatacji aniżeli tradycyjny kocioł. Ja ma kondensata Buderusa i jestem bardzo zadowolony.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Sprawność kotła kondensacyjnego to wielka fikcja.Jest to urządzenie pracujące na niskich parametrach, jeżeli ma być wykorzystane ciepło skraplania co powoduje podwojenie powierzchni grzejników.Sprawność każdego urządzenia wzrasta wraz z jego wielkością i parametrami pracy i dlatego kocioł pracujący na niskich parametrach będzie miał niższą sprawność niż kocioł pracujący na wysokich parametrach mimo wykorzystania ciepła kondensatu. Następna sprawa to kwaśny kondensat. To co proponuje autor tekstu nie ma nic wspólnego z ekologią.Ilość tego kondensatu a dokładniej mówiąc kwasu będzie dosyć znaczna ,ale nikt tego nie mówi. Przy spaleniu 10kg propanu butanu powstaje ca 10l tego świństwa.I to ma iść do ścieków i to jest ekologia.
Link do komentarza

Kocioł kondensacyjny nie zawsze pracuje na niskiej temperaturze. Poza zjawiskiem kondensacji - ważne jest jeszcze kilka kwestii w nowoczesnych kotłach gazowych:

  • praca niezależnie od powietrza w pomieszczeniu i na dobrą sprawę- nawet bez komina w wybranych warunkach zabudowy
  • precyzyjna modulacja palnika i jego konstrukcja
  • rozbudowana automatyka z możliwością sterowania via Wi-Fi
  • sprawność bez kondensacji  - ponad 90%

Trzeba się pogodzić z tym, że niebawem na rynku będą już tylko kotły kondensacyjne - nawet na pellet (już są)

 

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Zapraszamy do oglądania filmów przygotowanych przez Berettę - znaną markę producenta kotłów gazowych. Ciekawe tematy:

Czy kocioł kondensacyjny może pracować w każdym systemie ogrzewania?
Kupujesz kocioł? Jak dobrze wybrać serwis i instalatora?
Dlaczego kocioł kondensacyjny jest tak ekonomiczny?
Czy warto wymienić kocioł Turbo na kondensacyjny?
Co sprawdzić, zanim wezwiemy serwis do usterki kotła?
Pierwsze uruchomienie kotła - kiedy wezwać serwis?
Jak dobrze wybrać kocioł gazowy?
Ogrzewanie bez smogu!
Czy można zdalnie sterować ogrzewaniem kotła kondensacyjnego?
Jak regulować ogrzewanie, by było ekonomiczne?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...