Skocz do zawartości

Narzędzia do montażu/serwisu klimatyzacji


coolmarket

Recommended Posts

Witam,


coraz więcej początkujących, wiele pytań, dużo zainteresowanych więc parę zdań odnośnie narzędzi do montażu jak i serwisu klimatyzacji lub chłodnictwa. Przedstawię narzędzia podzielone na kryteria ocen według opinii klientów, niezawodności, wydajności, bardzo dobrej czy rewelacyjnej jakości.
Najprostszy zestaw dla osób początkujących można już kupić za 830 zł brutto. Dla bardziej wymagających proponujemy najczęściej kupowane produkty:


1. Stacja odzysku czynnika chłodniczego
a) stacja VALUE 12l przeznaczona do mniejszych układów cena ok: 2050 zł brutto
b) stacja VALUE 24L z separatorem oleju o dużej wydajności odzysku czynnika. Cena ok: 2650 zł brutto
2. Pompa próżniowa
Pomp próżniowych do wyboru jest wiele. Jednostopniowe , dwustopniowe, od 51l/m do 283l/m i większe. Wybór zależy od klienta w jakich wielkich układach się specjalizuje a także dla swojego komfortu bo wiadomo im większa wydajność tym cięższa pompa.
a) w małych układach typu split, samochodówka, itp. najpopularniejszą pompą jest VALUE V-I220SV , dwustopniowa , wydajność 51l na minutę. Cena ok :520zł, można także kupić wygodniejszą, takiej samej wydajności, lecz waga to niecałe 4kg V-I215S-M cena ok 620 zł brutto
b)większe jednostki to już potrzebna większa wydajność pompy. VALUE V-I240SV 100l na minutę, po ilości sprzedaży
jak i pozytywnych opiniach wydaje się być najbardziej optymalna. Cena ok 640zł brutto
Podałem dwa przykłady, które cieszą się największą popularnością. Ale jak wiadomo parametry muszą odpowiadać klientowi.
3. Manometry
Tu otrzymujemy pole do wyboru manometrów analogowych i elektronicznych.
a) zestawy analogowe w walizce z wężami proponuję z marki VALUE lub REFCO cena pierwszych ok 280zł brutto natomiast refco ok 450zł brutto.
b)manometry elektroniczne polecam marki TESTO, najpopularniejszym modelem jest 550-2 w walizce z dwoma czujnikami, protokołem kalibracji. Należy pamiętać, że w zestawach Testo nie ma węży. Zaletą takiego manometru jest duża lista czynników, wskaźnik próżni itp. Cena ok 1500zł brutto.
4. Waga
Wagi możemy podzielić na zwykłe np. do 100kg lub te z zaworem odcinającym. Proponuję:
a) VALUE VES-100A do 100kg cena ok 560zł brutto.
b) VALUE VES-100B z zaworem odcinającym cena ok 870zł brutto.
5. Kielicharka
Można je podzielić na dwie kategorie. Bardzo dobre i rewelacyjne. Zacznę od pierwszej cena ok 180zł Value VFT-808MI. Bloki zaciskowe metryczne i calowe. Nie przekręca kielicha.. Drugą godną polecenia jest słynna kielicharka dziadkowa/gruszkowa. Myślę, że tutaj nie trzeba opisywać tyko podam cenę, niecałe 600 zł brutto.
6. Roztłaczarka/Ekspander
Najpopularniejsze są ręczne calowe/ metryczne. CH-1000/CH-2000 W zestawie wraz z głowicami kosztuje ok 520 zł brutto. Można jeszcze zaopatrzyć się w roztłaczarkę hydrauliczną i wtedy cena wzrasta do ponad 1000zł brutto.
7. Giętarka
Najlepszym rozwiązaniem jest giętarka kuszowa w cenie ok 220zł brutto. Lecz do takiego zestawu warto dokupić sprężyny, które świetnie się sprawdzają w trudno dostępnych miejscach. Cena ok 40zł brutto
8. Przyrządy pomiarowe
Potrzebny nam będzie na pewno termometr cena ok 45zł brutto, multimetr cena ok 100 zł brutto.
9. Wykrywacz nieszczelności
Sprawdzać nieszczelność można na wiele sposobów. Najtrafniejszy moim zdaniem jest wykrywacz elektroniczny który potrafi wykryć ubytek 3 gramów rocznie. Polecam Mastercoola 55100 w cenie ok 760zł brutto. Drugim sposobem jest próba szczelności azotem. Potrzebny do tego reduktor azotu perun polskiej produkcji cena (ok 300zł brutto), wąż (80zł brutto). Można także sprawdzać barwnikiem i latarką wtedy cena takiego zestawu to ok 110zł brutto. Najprostsza pianka cena ok 17 zł brutto.
10. Zestaw do lutowania, akcesoria
Przestawię dwa zestawy, pierwszy duży na kółkach ZLT-5 cena ok 1700zł brutto, który cieszy się dużym zainteresowaniem.
Drugi mniejszy Turbo Set 90 cena ok 590 zł brutto, który zawsze można mieć przy sobie na samochodzie. Warto też zakupić akcesoria typu luty , szczotki, pasy , czyściki.
11. Chemia i akcesoria do czyszczenia.
Do dezynfekcji wewnętrznej jak i zewnętrznej warto kupić koncentrat 5l. Cena za szt ok 180zł brutto. Do tego dokupić hydronetkę w cenie ok 75 zł.
12. Akcesoria
a) nożyk refco cena ok 45zł brutto
b) zaworek odcinający 343 (chroni przed poparzeniem) cena ok 55zł brutto


W przypadku pytań proszę o kontakt na adres sklep@coolmarket.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Chyba jednak zamowie jakies mazidla. Bo, jesli, ostatecznie, moge sie pobawic w owijanie tasma czegos takiego:        to owijanie krzaczkow przekracza moje mozliwosci, glownie psychiczne           Zwlaszcza, ze te owijania nie bylyby jednorazowe... Tu mi sie przypomina niejaki Syzyf . I nie nalezy ominac zadnej galazki...     Chyba rowniez nie kupie tej pulapki. Mrowki zanosza ten zatruty zel do mrowiska, posilaja sie nim, i gina. A mrowiska sa w korzeniach roslin. Ktore tez nim sie pozywiaja (jak i matrwymi mrowkami) bo nie maja wyboru. Nie bede przeciez zatruwac swoich tak bardzo skromnych upraw. Dopoki jest zimno, nie widzialam mrowek na drzewkach i krzakach. Pewnie nie maja co hodowac, bo mszyc nie ma. Zdaze wiec zamowic i wyprobowac jakies mazidla. Moze rowniez te permetryne ?
    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...