Skocz do zawartości

problem z działką


pol

Recommended Posts

witam ponownie . właśnie sie dowiedziałem iż działka którą jestem zainteresowany jest zaznaczona jako budowlana lecz jest równocześnie 'osuwiskowa' i z tego powodu moge ponosic wyskoje koszty związane z badaniami geologicznymi które określą warunki do spełnienia przed budową domu. stąd moje pytanie : kto przeprowadza takie badania ile trwają i jaki jest ich koszt dodam iz chodzi o małopolske. pozdrawiam
Link do komentarza
Badania gruntu przeprowadzają firmy geologiczne, a koszty ich przeprowadzenia zależą od zakresu wykonanych prac. Przy gruntach osuwiskowych konieczne też będzie zaprojektowanie - na podstawie przeprowadzonych badań - odpowiedniego fundamentu i ewentualnie ściany oporowej. Adresy firm geologicznych działających w określonym rejonie można bez trudu znaleźć na stronach internetowych.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

witam ponownie . właśnie sie dowiedziałem iż działka którą jestem zainteresowany jest zaznaczona jako budowlana lecz jest równocześnie 'osuwiskowa' i z tego powodu moge ponosic wyskoje koszty związane z badaniami geologicznymi które określą warunki do spełnienia przed budową domu. stąd moje pytanie : kto przeprowadza takie badania ile trwają i jaki jest ich koszt dodam iz chodzi o małopolske. pozdrawiam



Hej,

u mnie firma geologiczna przeprowadzała badania gruntu koło Grodziska Maz. Bardzo sprawnie nawet to poszło. Z tego co się zorientowałem to koszt jest ok. 1000 zł za całe badanie geotechniczne i u mnie trwało to trochę ponad tydzień. W razie czego polecam firmę - geotechnika. Na tej stronie jest też cennik.

M
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...