Skocz do zawartości

Chcę kupić odkurzacz do popiołu i ...


Recommended Posts

Mój to Meec, pomarańczowo czarny, dostałem w prezencie z uwagą, że trzeba sprawdzić.
Cena w Juli to 99,99zł.
Odkurzacz ma i filtr, i worek.
I bardzo dobrze, bo procedura wynoszenia jest taka:
jak już wciągniesz cały popiół po kilkakroć i wiaderko się zapełni, to zdejmujesz górę z silnikiem i filtrem. Natenczas wiaderko wciąż masz zamknięte dzięki workowi.
I jak wychodzisz z wiadrem na zewnątrz, to niesiesz leciutkie wiaderko, za to szczelnie zamknięte.

Nie wiem jak z akcesoriami typu końcówki. Mój ma na końcu zwykły kawałek rury.
Jest super.


Tak więc moja rada - bierz z workiem.

Poza tym: dzięki workowi filtr hepa się nie brudzi. Worek łatwo wytrzepać.

NIe wiem, czy worek zapycha, ale przyznać muszę, że na worku osiada chwilami warstwa i przytyka. Objawia się to tym, że odkurzacz wydaje inny dźwięk. A potem syf opada do wiaderka i znowu jest ok. Bez tego worka filtr hepa zapcha się, mym zdaniem natychmiast i :scratching: zbita.

:scratching: - czyli du.pa
Link do komentarza
Cytat

Jedno jeszcze. Odkurzacz musi, ale to MUSI mieć funkcję dmuchawy. Pozwala odetkać rurę.
I są sytuacje, kiedy działa jak turbo rozpalanie.

Doczytałem, że ten mój odkurzacz to być może ma worek - czyli filtr wstępny - jako opcję dodatkową. Bardzo jest przydatny.



co myślisz o takim?
jeden_z_wielu Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nigdy nie odkurzałem kominka ale wydaje mi się, że bardziej sprawdziłby się odkurzacz + separator popiołu. Na pewno przedłuży to życie odkurzaczowi bo tak szybka się nie zabrudzi.
A piszę to po doświadczeniu z gładzią. Odkurzałem, pył po zakończeniu prac i muszę stwierdzić, że pomimo filtrów silnik i cały środek gdzie znajduje się silnik był zawalony pyłem. Popiół też jest podobnej konsystencji, że tak się wyrażę co pył po gładzi i prędzej czy później może dojść do zabrudzenia/uszkodzenia silnika.
Link do komentarza
Cytat

(...) bardziej sprawdziłby się odkurzacz + separator popiołu. (...)


Odkurzacz, o którym rozmawiamy, jest separatorem popiołu, z własnym silnikiem.
Dodatkowo ma worek dzieli któremu filtr hepa się nie zapycha.
Tymczasem separatory przystawki do zwykłych odkurzaczy nie mają worka, skutkiem czego filtr hepa w tych separatorach szybko zapycha się.

Link do komentarza
Cytat

Odkurzacz, o którym rozmawiamy, jest separatorem popiołu, z własnym silnikiem.
Dodatkowo ma worek dzieli któremu filtr hepa się nie zapycha.
Tymczasem separatory przystawki do zwykłych odkurzaczy nie mają worka, skutkiem czego filtr hepa w tych separatorach szybko zapycha się.


Jak już wspomniałem, nie odkurzałem popiołu z kominka ale gładź. Chyba nie gorszego dziadostwa jak pył po szlifowaniu gładzi icon_evil.gif Wiesz, filtr jaki by nie był nie jest nie zniszczalny, prędzej czy później się zapcha.
A co do stosowania worka to przy odkurzaniu popiołu to ryzykowne jest icon_smile.gif
Mi chodziło o separator + odkurzacz czyli takie " podwójne filtrowanie ", ale to tylko takie moje założenie teoretyczne.

Cytat

Już kupiłem - taki:
linka

Nie jestem pewny jak się będzie sprawował z tą stalową siatką, ale worek zawsze mogę założyć jakby co.


Ten metalowy filtr to tak jak to widać jest moim zdaniem bardziej do ochrony wewnętrznego hepa czy innego.
Link do komentarza
Cytat

(...) nie odkurzałem popiołu z kominka (...) Mi chodziło o separator + odkurzacz czyli takie " podwójne filtrowanie ".



Mhtyl-u, taż piszę, że z workiem czyli filtrem wstępnym mamy podwójne filtrowanie! icon_surprised.gif icon_biggrin.gif Filtr hepa pozostaje czysty, a trzepiesz worek.
MrTomo... ja ci radzę, od razu dołóż worek. Tamten proponowany przez ciebie odkurzacz był lepszy. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak - do ochrony hepa. Zresztą ten worek też. Tylko worek zatrzyma nawet te drobniejszy pył a ta siatka raczej nie.
Dlatego muszę po prostu spróbować czy tak jak jest wystarczy.


Po moim doświadczeniu z pyłem po gładzi już wiem, że nawet worek papierowy nie dał rady icon_smile.gif
Uważałbym czy raczej byłbym ostrożny bo worek papierowy+popiół może wróżyć kłopot.

Cytat

Mhtyl-u, taż piszę, że z workiem czyli filtrem wstępnym mamy podwójne filtrowanie! icon_surprised.gif icon_biggrin.gif Filtr hepa pozostaje czysty, a trzepiesz worek.
MrTomo... ja ci radzę, od razu dołóż worek. Tamten proponowany przez ciebie odkurzacz był lepszy. icon_cry.gif


O jakim worku piszesz? Ja kupuję worki papierowe. Są też z materiału ale do starszych typów odkurzaczy ciężko dostać.
Link do komentarza
Cytat

O worku materiałowym właśnie. Przecież to najnowsza nowość!
zobacz post #1


Czyli tu chodzi o worek-filtr, a ja piszę o worku na śmieci. W pewnym sensie to taki worek na śmieci też jest filtrem.
Miałem u siebie filtr papierowy+ten worek na filtr+worek papierowy na śmieci i pył po gładzi powłaził wszędzie, fakt jest taki że go też dawno nie czyściłem i może to była przyczyna.
MrTomo, muszę Cię zmartwić, te worki na filtr to nie najnowsza nowość icon_biggrin.gif żebym nie skłamał to funkcjonują już ,od dobrych 20 lat.
Link do komentarza
Cytat

O jakim worku piszesz? Ja kupuję worki papierowe. Są też z materiału ale do starszych typów odkurzaczy ciężko dostać.


Mowa o odkurzaczu do popiołu.
Mam kłopot z wrzuceniem zdjęć...
Chodzi o filtr wstępny, jakby kapelusz, który nie jest de facto workiem, choć tak go (niefrasobliwie) nazwałem.

Okazuje się, że do odkurzacza kominkowego stosuje się też worki, zapewne jednorazowego użytku.
Filtr wstępny, ten kurna kapelusz, co siedzi we wiadrze pełni rolę filtra. Nie jest ten kapelusz z papieru. Widać go tego kapelusza na zdjęciach odkurzaczy w środku. Taki, kurde, durszlak we wiadrze, ino że durszlak z materiału i skaju, w odkurzaczu w środku.
Link do komentarza
Cytat

... i przeglądam oferty na alledrogo.

Jest kilka ciekawych modeli - w sam raz dla moich potrzeb ale...

1. wariant z dodatkowym workiem poza filtrem hepa
2. wariant - sam filtr hepa

Tak to mniej więcej wygląda w ofertach.

[attachment=21155:o1.png]

[attachment=21156:o2.png]

Co sądzicie - brać z workiem czy bez?
Używa ktoś?

Pomocy icon_biggrin.gif


Ale tu piszesz o dwóch różnych workach.
W pierwszym cytacie piszą wyraźnie o worku na popiół czyli jest to worek na śmieci.
W drugim cytacie jest mowa o worku jako ochronie filtra.
Link do komentarza
Cytat

Mowa o odkurzaczu do popiołu.
Mam kłopot z wrzuceniem zdjęć...
Chodzi o filtr wstępny, jakby kapelusz, który nie jest de facto workiem, choć tak go (niefrasobliwie) nazwałem.

Okazuje się, że do odkurzacza kominkowego stosuje się też worki, zapewne jednorazowego użytku.
Filtr wstępny, ten kurna kapelusz, co siedzi we wiadrze pełni rolę filtra. Nie jest ten kapelusz z papieru. Widać go tego kapelusza na zdjęciach odkurzaczy w środku. Taki, kurde, durszlak we wiadrze, ino że durszlak z materiału i skaju, w odkurzaczu w środku.


Ok, wiem o co chodzi, po prostu o czym innym pisaliśmy icon_biggrin.gif

Cytat

No i otóż właśnie! Moim zdaniem pierwsza informacja jest słuszna, czyli ta:


Piotr, otóż ja mam inne zdanie o tym cytacie, tam pisze wyraźnie o worku na popiół.
Link do komentarza
Cytat

Taa - o kapeluszu
A worki to już z 50 lat temu byli icon_biggrin.gif


Ja teraz mam na myśli te worki do ochrony filtra icon_smile.gif
A zamieszania się narobiło icon_biggrin.gif worek to worek ale jeden odwrócony a drugi nie icon_biggrin.gif
Taki mały błąd w nazewnictwie, bo wg mnie powinno to brzmieć odwrócony worek na popiół.
Link do komentarza
Cytat

Nie wytykając nikogo palcem, to PeZet, zdaje się namieszał, bo zamiast pisać filtr wstępny albo kapelusz, czepił się... worka.


Najważniejsze, że nie skoczyliśmy sobie do gardła, a wytłumaczyliśmy sobie w sposób bardzo cywilizowany icon_biggrin.gif
I takie dyskusje mi się podobają icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mnie także.
Niemniej, nadal jestem zdania, że w pierwszym cytowanym przez MrTomo opisie autorom chodziło o kapelusze = worki odwrócone.


Opis w pierwszym cytacie był bez fotek więc trudno jednoznacznie powiedzieć, natomiast w drugim przypadku już jest i opis i pokaz wizualny więc nie ma mowy o pomyłce.
Dla dobra sprawy domniemywam, że autor porównywał takie same, o takich samych rozwiązaniach odkurzacze. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam nadzieję, że się spisze.


No chyba, że będziesz nim filmy FullHD kręcił icon_biggrin.gif wtedy się nie spisze icon_cool.gif
A tak na serio spisze się, spisze, mniej lub bardziej ale swoje zadanie spełni, w końcu jest to wyssawacz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Jakiś czas temu kupiłem taki odkurzacz. Miałem spore nadzieję ale ostatecznie okazał się być kompletnie nieprzydatny. Wady: bardzo mała siła ssąca, i cały ten filtr - to sie nie nadaje do popiołu z kominka. Po 2 dniach palenia drewnem i brykietem popiołu jest na tyle dużo że pojemnik zapełnia się w niecałej połowie. Poza tym wszystko masz w popiele. To powinno działać jak typowy odkurzacz z workiem czy bez workowy. A tak niestety nie jest. Jak na razie wisi podpięty na lince z karabińczykiem w garażu by zajął jak najmniej miejsca. Póki co, nie znalazłem dla niego żadnego zastosowania.
Link do komentarza
Cytat

Jakiś czas temu kupiłem taki odkurzacz. Miałem spore nadzieję ale ostatecznie okazał się być kompletnie nieprzydatny. Wady: bardzo mała siła ssąca, i cały ten filtr - to sie nie nadaje do popiołu z kominka. Po 2 dniach palenia drewnem i brykietem popiołu jest na tyle dużo że pojemnik zapełnia się w niecałej połowie. Poza tym wszystko masz w popiele. To powinno działać jak typowy odkurzacz z workiem czy bez workowy. A tak niestety nie jest. Jak na razie wisi podpięty na lince z karabińczykiem w garażu by zajął jak najmniej miejsca. Póki co, nie znalazłem dla niego żadnego zastosowania.



Szufelka i wiaderko to chyba najpewniejsze rozwiązanie. Inne wynalazki - poza profesjonalnymi z dużym pojemnikiem i rurą, przez którą przejdą resztki niedopalonego brykietu, to moim zdaniem marketing. No chyba, że ktoś pali trocinami icon_razz.gif

O proszę Karcher - odkurzacz do popiołu AD3 - cena w sklepach AGD coś koło 400 PLN a wynalazki za połowę ceny to można sobie właśnie na ścianie potem powiesić

A tu szerszy opis ze strony producenta. Trochę to przypomina wiadro na kółkach ale widocznie tak ma być. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Niestety wszystkie separatory popiołu cierpią na tą samą chorobę, zbierają popiół w zbiorniku, który mamy przy kominku np. w salonie, z którego i tak należy go następnie wyrzucić, więc tak czy inaczej jest to podwójna praca. Jeśli ktoś ma kominek, w którym jest popielnik do popiołu, zdecydowanie łatwiej wynieść jest popiół bezpośrednio z popielnika do śmieci, niż podłączać odkurzacz do popiołu czy nawet sam separator który współpracuje z odkurzaczem centralnym.

Dla osób, które montują dopiero instalacje odkurzacza centralnego i chcą w sposób systemowy poradzić sobie z popiołem z kominka, proponujemy odprowadzić osobną nitkę instalacji do kotłowni, gdzie przed jednostką centralną odkurzacza można będzie w przyszłości podłączyć niezależny separator np. Turbix, w którym będzie gromadzony popiół.

Na rysunku poglądowym wygląda to mniej więcej tak.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...