Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Szykuję się do poważnego remontu a raczej adaptacji budynku który kiedyś był ubojnią drobiu a teraz ma się stać pracownią krawiecką/szwalnią.

Jeden z licznych problemów to posadzka, która jest betonowa i na środku ma kratkę ściekową. Posadzka obniża się od ścian do środka w kierunku kratki ściekowej. Nie wiem jak duży jest spad i jak go zmierzyć. Pomieszczenie jest wielkości około 60 m2.
Docelowo posadzka musi być równa i będą na niej stały maszyny szwalnicze przemysłowe więc musi być solidna. Proszę o poradę jak wyrównać i czym.
Czy byłabym w stanie sama wyrównać taką posadzkę ( kobieta pracująca- żadnej pracy się nie boję), czy musi to zrobić osobą z odpowiednim doświadczeniem. Ile kosztują takie prace? Ewentualnie co powinnam wiedzieć jeżeli zdecyduje się na fachowca, nie chciałabym żeby ktoś mnie zrobił na szaro z powodu mojej niewiedzy.
Jak już posadzka będzie równa to myślałam żeby ją pomalować farbą epoksydową, czy to dobry pomysł?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
Zarobiona M.
Link do komentarza
Tu jest chyba a dużo niewiadomych.
Nie wiadomo w jakim stanie jest obecna posadzka, jaka jest gruba, co jest pod nią (jakaś piwnica?),
jak duża jest różnica poziomów.
Sama się za nie bierz, bo ciężko Ci będzie.

Weź kilku fachowców do wyceny, posłuchaj co zaproponują to będziesz mniej więcej wiedziała w jakim kierunku Ci bliżej (również finansowo)

Są firmy, które robią wytrzymałe posadzki przemysłowe żywiczne.

No i to co pisze retrofood, zastanów się nad rozmieszczeniem maszyn, bo może warto byłoby w posadzce umieścić zasilanie.
Chyba, że będzie możliwość by zrobić jakieś podwieszenie i opuścić zasilanie z góry (zawsze łatwiej coś gdzieś później przestawić w razie potrzeby)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...

Jeśli posadzka się nie łuszczy/sypie to ja nie szedł bym w koszty i tak samo jak poprzednicy zaproponowali wykonał bym warstwę samopoziomującą. Oczywiście wcześniej odpowiednio przygotował podłoże poprze prze frezowanie  i zagruntowanie i na to np. Monolith ABM 435 który jest tak samo gładki i wytrzymały jak posadzka przemysłowa.

Edytowano przez D.Ruda VisBud Projekt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...