Skocz do zawartości

Zmywarka


Recommended Posts

Cytat

Nie jestem ani na etapie wymiany mebli ani zmiany domu itd.
Narazie jestem na tymczasowym miejscu zamieszkania i szukam czegoś aby wpasować w aktualny układ mebli i tylko zmywarka wolnostojaca o wymiarach jak szukam wejdzie tutaj...


Jak bardzo tymczasowy ten pobyt?
Może nie warto inwestować w coś, co za chwilę okaże się nie pasujące do nowego układu?
Link do komentarza
A może takie coś


Cytat

Jeżeli masz w kuchni bardzo mało miejsca i zmywasz niewielkie ilości naczyń, dobrym wyborem może być zmywarka o nietypowych rozmiarach. W ofercie spotykasz modele o szerokości 55 cm, głębokości 45-50 cm i wysokości 45 cm. Taką zmywarkę możesz zainstalować na blacie kuchennym, zamontować wewnątrz szafki lub powiesić na ścianie. Zmniejszone wymiary powodują, że modele te mają jeden kosz o pojemności przeważnie 4-6 zestawów.

Niewielka zmywarka kompaktowa to dobry wybór, gdy w kuchni brak miejsca na większe urządzenie. Zmywarka kompaktowa



Źródło: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/...l#ixzz3QzQJv65n

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

Zmywarka jest podstawowym urządzeniem w domu.


Nie jestem przekonany...
Mój syn zaś po ślubie powiedział: Oto moja zmywarka - wskazując na żonę ...
Ona nie obraziła się , ale jak urodził się im drugi syn, kupili zmywarkę 45 cm szerokości i w zupełności im wystarczała.
Zamieniliśmy się mieszkaniami z pozostawionym umeblowaniem kuchni, ale zmywarkę kazałem im zabrać ( w swojej starej kuchni nie miałem zmywarki) i uzyskałem dodatkową szafkę ...
Właściwie to moja koleżanka-małżonka kategorycznie pozbyła się tej zmywarki, bo zebranie wsadu do ekonomicznego wykorzystania zmywarki w naszym przypadku dwojga ludzi potrwa kilka dni i, niestety, brudy spożywcze zaczynają w tym czasie się rozkładać, wydając różne efekty zapachowe . Żadne tabletki, fairu, finisze, tabsy, w5 nie radzą, jeśli nie zmywa się codziennie, czy nawet częściej.
A te dwa garnki, cztery talerze, cztery kubki i trochę sztućców myjemy ręcznie w bieżącej wodzie - może to sumarycznie parę razy więcej wody zużyje, ale ładniej pachnie .
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Urządzanie małej kuchni wymaga efektywnego wykorzystywania przestrzeni. Ilość miejsca dostępnego na blacie roboczym można zwiększyć, wybierając zmywarkę do zabudowy i jednokomorowy zlew. Sam wybór zmywarki jednak nie jest prosty, ponieważ urządzenia te znacznie się między sobą różnią więc w razie problemów, polecam ten artykuł http://www.morele.net/wiadomosc/zmywarka-d...najlepsza/1451/
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ważny jest odpowiedni dobór pojemności do potrzeb.
Ja ma 45cm i dla 4 osobowej rodziny wystarcza na co dzień. Czasem nawet mogłaby być większa.

Natomiast rodzice kupili sobie 60 cm i zmywarka stoi bezczynnie, ponieważ używana tylko od święta - po rodzinnej imprezie, gdyż w dwie osoby to by tydzień zbierali naczyń na wsad do tej zmywarki.

więc nie ma co kupować za dużej


tak samo z pralką - można kupić 7 kg a wrzucać do niej 2 kg prania i 5 kg powietrza icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

ważny jest odpowiedni dobór pojemności do potrzeb.
Ja ma 45cm i dla 4 osobowej rodziny wystarcza na co dzień. Czasem nawet mogłaby być większa.


tak samo z pralką - można kupić 7 kg a wrzucać do niej 2 kg prania i 5 kg powietrza icon_lol.gif



Zgadza się co do zmywarki, my także mamy 45 cm i nam odpowiada, co do pralki to te nowe np. o pojemności 7 kg, ważą sobie wsad i wykorzystują wtedy mniej wody.
Do nich można wkładać i 2 kg i 7 kg wsadu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
My mamy dwójkę dzieci tak więc zmywarkę nastawiamy codziennie. Nie wyobrażam sobie obecnie nie mieć zmywarki. Kiedyś dużo czasu marnowałem na zmywanie garów ( no i rachunki za wodę były większe - z perspektywy czasu widze,że zakup zmywarki się zwraca). Mamy model Candy CDPM 96370 . Był to dobry zakup bo zmywarka dobrze wykonana, radzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami ( nawet z największym brudem na talerzach czy patelniach). Jest również dość cicha, Programów sporo ale używamy na zmianę dwóch. Codziennego oraz szybkiego.
Link do komentarza
Wszystko zależy jak ktoś zmywa naczynia - jeżeli pod bieżącą wodą to faktycznie może dużo płacić.
Jeżeli ktoś wie jak zmywać naczynia i umie to robić to może trwać to znacznie krócej i być oszczędniejsze.
Nawet przy więcej rodzinie niż tylko rodzice i 2 dzieci icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
My również mamy Candy. Wolnostojącą a nie do zabudowy bo nie chcieliśmy przebudowywać kuchni albo dokupywać nowych szafek. Zmywarka ma wiele programów chociaż używamy głównie jednego codziennego. Przy 4 osobach właczamy ją co drugi dzień.

Jestesmy zadowoleni. Sprawdza sie bardzo dobrze szczególnie na imprezach , po których sprzątanie naczyń zawsze generowało w naszym domu konflikty ( nikt nie chciał zmywać , obecnie wkłąday po prostu gary do zmywarki).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Nie zakładam nowego tematu tylko pytam tutaj:
Dorosłem do zmywarki i potrzebuję rad:
1) Czy są zmywarki które w 1/2 godziny załatwią sprawę? (coś a'la program 15minutowy w pralce)
2) Polecane/Przeklinane przez Was modele do 1600zł (ma być 60cm i do zabudowy)
3) Czym kierować się jako laik przy zakupie tego sprzętu?

Dziś w Miejscowej Macalni polecono mi Beko DIN26221 oraz Hotpoint-ariston ltf 11h121eu. Za wiele opinii w necie nie znalazłem na ich temat - może macie jakieś doświadczenia? A i jeszcze jedno - zakładałem, że wchodzi w rachubę tylko sprzęt marki BOSCH - jeżeli możecie to albo mi to wybijcie z głowy albo utwierdźcie w takowym myśleniu.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie zakładam nowego tematu tylko pytam tutaj:
Dorosłem do zmywarki i potrzebuję rad:
1) Czy są zmywarki które w 1/2 godziny załatwią sprawę? (coś a'la program 15minutowy w pralce)
2) Polecane/Przeklinane przez Was modele do 1600zł (ma być 60cm i do zabudowy)
3) Czym kierować się jako laik przy zakupie tego sprzętu?


1.Są,w mojej "szybki" program to 30 minut ale to do naczyń lekko zabrudzonych,nie przetestowany ale jest ;) Ważniejsza moim zdaniem jest możliwość mycia pojedyńczych koszy,zeby nie czekać 10 dni na zebranie pełnego wkładu ale chyba wszystkie mają taką opcję.
2.Polecam Whirlpool ADG 8553 A+ FD a czemu ponizej.
3.Dla mnie głównym kryterium to była głośność pracy a w/w jest jedną z najcichszych zmywarek na rynku.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

O.K. dopisuję do "lisy porównawczej".

EDYTA: "Aktualnie brak ofert sprzedaży tego produktu." (skapiec, ceneo, allegro)


Bo to było 3 lata temu ;) Może wyszedł nowszy model z innym symbolem icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A co myślicie o takim modelu: http://www.neo24.pl/?p=bosch_smv_40d90_eu&...rki+do+zabudowy
Jest się do czego przyczepić? Czy można brać?


No jest głośny,50dB,ja bym szukał dalej icon_smile.gif


Cytat

No jest głośny,50dB,ja bym szukał dalej icon_smile.gif


A to może być następczyni mojej bo widzę,że takie same parametry i wygląd kosza i tylko 44dB:
http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...g-8575-fd.bhtml Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

arturo72 - a czy sugerujesz się tylko poziomem hałasu? Pytam bo nigdy nie miałem do czynienia ze zmywarkami i się znam na tym tyle, że są.



Jeśli wstrzymasz się z kupnem do jutra do około 10-tej to dowiem się od córki jaką mają zmywarkę tzn jaki model.
Mają zabudowaną,kuchnia jest otwarta na salon i w zasadzie nic nie słychać.
Ja z kolei miałem zmywarkę elektrolux a teraz bosha. Nie wypowiem się na temat głośności ale funkcjonalnością ta pierwsza biła na głowe tą drugą.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli wstrzymasz się z kupnem do jutra do około 10-tej to dowiem się od córki jaką mają zmywarkę tzn jaki model.
Mają zabudowaną,kuchnia jest otwarta na salon i w zasadzie nic nie słychać.
Ja z kolei miałem zmywarkę elektrolux a teraz bosha. Nie wypowiem się na temat głośności ale funkcjonalnością ta pierwsza biła na głowe tą drugą.


Spokojnie zakup planuję na wrzesień...
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Już patrzę i dodaję...

arturo72 - a czy sugerujesz się tylko poziomem hałasu? Pytam bo nigdy nie miałem do czynienia ze zmywarkami i się znam na tym tyle, że są.


Tak,głownie hałasem się sugerowałem z uwagi na otwartą kuchnię na salon,poza tym funkcjonalnoscią czyli podziałem kosza i możliwością mycia połowy wkładu czyli górnego lub dolnego kosza.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wiem już teraz,dzieciaki mają elektroluxa ESL 6301 LO.Nie wiem ile decybeli ale to znajdziesz w sieci.Córa mówi że w salonie ledwo słychać szum.


49dB ma ten Elektrolux,to moja ma w danych 44dB i tą ledwo co słychać ;)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nad zmywarką nie ma co się zastanawiać ;) lepiej po prostu ją kupić. 

A co do autora postu - to małe zmywarki są ok, ja sam mam taką poniżej 55 cm szerokości i to marki bosch. Znalazłem tutaj: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/zmywarki/55cmiponizej--szerokosc,1106/wolnostojaca--typ,3368.html. Moze też wybierzesz coś dla siebie. Ogólnie to wychodzę z zalożenia, że przydałaby nam się z żoną większa ta zmywarka, ale nie ma warunków jeszcze ;) 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...